reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14 miesięczne dzieciaczki ;)

Dołączył(a)
7 Sierpień 2012
Postów
12
Miasto
Szczecin
co potrafią Wasze 14 msc szkraby ?
:-)Moja Liliana wczoraj skończyła 14 msc :-p Mówi baaardzo duzo, tak samo wiele rozumie..

Mówi : "mama", "tata", "dziadzia", babcia ( baba), bocian- kle-kle ("ke-ke"), auto-"bruuum", koteczku-"ko-kie-ku":-D klamerka- "ka-me-ka" :-D kotek- "ko-kie" , "papa", "tam" , "tu", " nie ma" ( juz pięknie jej wychodzi :-)) daj mi- "da mi", tak-"ta", "nie" , nie wolno- "nu-nu", śpiewa - boogie woogie ahoj!- "bugi-bugi-ta"(ta- znaczy u niej ahoj):laugh2:

Poza tym potrafi czasami pobawić się sama 10 min, bo z reguły biega, krzyczy- jest bardzo żywą małą istotką :-D
Zamiast chodzić, biega więc spacery są nie lada wyzwaniem :-D
 
reklama
Mój Antoś też bardzo dużo potrafi i dużo rozumie a niebawem skończy 15 miesięcy. Mówi tata, mama, baba, dziadzia, ciocia i umie naśladować różne zwierzątka:-) tylko drepcze ze mną za rączkę bo strasznie boi się puścić:szok: ale mam nadzieję że niedługo to nastąpi.Ogólnie rozkoszny maluszek:-D pozdrawiam
 
Anstoś w wieku 14 miesiecy bardzo duzo mówił.teraz ma 2 latka i juz całymi zdaniami opowiada jak dorosły chłop.
 
Moja Agatka skończyła 14 miesięcy i jej ulubiony wyraz to: NIE:-D. Również potrafi naśladować zwierzątka (kotek- miau; krówka- mu; bocian-kle-kle; pszczółka-bzzzz; konika-patataj;itp. pies dla niej jest-muuuu i robi muuu :) oraz nazywać: autko-brum-brum; tata, mama, baba, Agatka-agaga; lala. Zauważyłam, że z dnia na dzień coraz to nowe wyrazy wpadaj jej do główki :) Potrafi pokazać, że daną rzecz chce, że czegoś lub kogoś nie ma, posłać całuska na dowidzenia, zrobić papa i podać rękę na powitanie.
Potrafi przynieść, ukołysać lalę. Zanieść śmieci do kosza, lub brudne ubrania do kosza na pranie itp.
Rozumie polecenia:np. 1- nie wolno 2- przynieś 3-podaj.
Zaczęła sama jeść łyżeczką (wychodzi jej to jeszcze trochę nieporadnie :-D )
Ostatnio uwielbia biegać i nie chce chodzić za rączkę (zaczęła samodzielnie chodzić tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami)
Uwielbia układać piramidki, bawić się "garnuszek na klocuszek"- coraz więcej klocuszków udaje jej się włożyć w odpowiednie miejsca.Pchać lub ciągnąć jakąś zabawkę.
 
Do góry