reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14 tydzien ciąży i swędzenie brzucha

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam jestem obecnie w 14 tygodniu ciąży
od ok tygodnia swędzi mnie kilka razy dziennie brzuch
w 1 ciąży w 30 tygodniu miałam cholestaze ciążowa i boje sie czy aby teraz to nie bylo to samo ( w 1 ciąży również jedyny objaw jaki miałam to swędzenie brzucha )

w poniedziałek zrobię badania na Alat i Aspat
ale boje sie bo to dopiero 14 tydzień i cholestaza bardzo by zagrazala ciąży ((
spotkał sie ktos w tak młodej ciąży z takim problemem swędzenia brzucha ?? A moze teraz brzuszek jak rośnie to się rozciąga i dlatego swędzi ?
kurczę na domiar złego ginekolog wykryl mi kamienie w woreczku żółciowym bo miałam ataki bole jak w kolce nerkowej . Od miesiąca na szczęście bez ataku ale jestem na scislej diecie .
 
reklama
witam jestem obecnie w 14 tygodniu ciąży
od ok tygodnia swędzi mnie kilka razy dziennie brzuch
w 1 ciąży w 30 tygodniu miałam cholestaze ciążowa i boje sie czy aby teraz to nie bylo to samo ( w 1 ciąży również jedyny objaw jaki miałam to swędzenie brzucha )

w poniedziałek zrobię badania na Alat i Aspat
ale boje sie bo to dopiero 14 tydzień i cholestaza bardzo by zagrazala ciąży ((
spotkał sie ktos w tak młodej ciąży z takim problemem swędzenia brzucha ?? A moze teraz brzuszek jak rośnie to się rozciąga i dlatego swędzi ?
kurczę na domiar złego ginekolog wykryl mi kamienie w woreczku żółciowym bo miałam ataki bole jak w kolce nerkowej . Od miesiąca na szczęście bez ataku ale jestem na scislej diecie .
Na tym etapie ciąży, to ja bym obstawiała jednak rośnięcie brzucha i stąd swędzenie. Też walczyłam z cholestazą w pierwszej ciąży, od 25 tygodnia. Dzisiaj akurat robiłam badania i póki co w tej ciąży jest ok. Ale to dopiero 17 tydzień, więc jeszcze jest czas, żeby się pojawiła:/
 
Na tym etapie ciąży, to ja bym obstawiała jednak rośnięcie brzucha i stąd swędzenie. Też walczyłam z cholestazą w pierwszej ciąży, od 25 tygodnia. Dzisiaj akurat robiłam badania i póki co w tej ciąży jest ok. Ale to dopiero 17 tydzień, więc jeszcze jest czas, żeby się pojawiła:/
a swędzi cie brzuszek ??

ja badania robię w poniedziałek
 
Ja mam już od około 19 tygodnia swędzenie brzuszka. Najgorzej jest jak się położę na boku i wszystko ciągnie. Okropne uczucie. Miałam badane próby wątrobowe tydzień temu jak byłam na badaniach. Nie ze względu na swędzenie brzuszka tylko z innego powodu. Wszystko w normie. Myślę, że na tym etapie to nie cholestaza. Ale jeśli masz być spokojniejsza to zrób te badania :).
 
a swędzi cie brzuszek ??

ja badania robię w poniedziałek
Czasami:p Ale u mnie w pierwszej ciąży cholestaza objawiła się w typowy sposób - to znaczy swędzeniem dłoni i stóp, więc teraz nie wiązałam swędzenia brzucha z cholestazą. Badania robiłam nie z uwagi na swędzenie tylko na zalecenie lekarza, żeby skontrolować na wszelki wypadek próby wątrobowe i kwasy żółciowe.
Myślę, że jak zrobisz badania w poniedziałek to się uspokoisz:) Będę trzymać kciuki, żeby były ok i mam nadzieję, że nas ta paskudna cholestaza w tej ciąży ominie:)
 
Czasami:p Ale u mnie w pierwszej ciąży cholestaza objawiła się w typowy sposób - to znaczy swędzeniem dłoni i stóp, więc teraz nie wiązałam swędzenia brzucha z cholestazą. Badania robiłam nie z uwagi na swędzenie tylko na zalecenie lekarza, żeby skontrolować na wszelki wypadek próby wątrobowe i kwasy żółciowe.
Myślę, że jak zrobisz badania w poniedziałek to się uspokoisz:) Będę trzymać kciuki, żeby były ok i mam nadzieję, że nas ta paskudna cholestaza w tej ciąży ominie:)
no u mnie pierwszym objawem w poprzedniej ciąży było tylko i wyłącznie swędzenie brzucha ((
 
Do góry