reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 dzień cyklu ... kiedy ???

Dołączył(a)
22 Lipiec 2016
Postów
7
Witam Was Drogie Panie,
Przepraszam, jeśli już to pytanie było zadawane itd..
Mianowicie chodzi o to, iż wczoraj byłam u ginekologa i przepisał mi luteinę dopochwową i zalecił ją brać w 15 dniu cyklu codziennie. Po powrocie do domu zadzwoniłam ponownie do położnej, aby znowu się zapytać kiedy dokładnie, a ta zapytała się lekarza i w 15 dniu cyklu, a 15 dzień cyklu przepada w 1 dzień miesiączki ... Jestem w tej sprawie kompletnie zielona ... Czytam o tym w internecie, i jest jasno napisane, że 1 dzień cyklu to 1 dzień miesiączkowania.. Czy mogłaby mi któraś z Was wytłumaczyć jak to jest z tym cyklem? Byłabym bardzo wdzięczna! Ogólnie to tą luteinę przepisał mi na uregulowanie miesiączki.. Poszłam do tego lekarza, ponieważ mój jest obecnie na urlopie ... miesiąc temu nie miałam wgl miesiączki, tylko takie plamienie, w tym miesiącu dostałam @ , a po 10 dniach kolejne dziwne plamienie! :( badałam się u mojego lekarza, miałam cytologię i wszystko jest w jak najlepszym porządku.. Myślałam, że to może ciąża, robiłam test, ale NEGATYWNY.. Bardzo dziwny był ten ginekolog, u którego byłam wczoraj ... NIC mnie nie zbadał, tylko spytał co mi dolega i to wszystko. A może jednak jestem w tej ciąży.. Przepisał mi tą luteinę i powiedział do mnie tak: "ta luteina albo podtrzyma ciążę, jeśli Pani w niej jest , albo wywoła/ureguluje miesiączkę" ... Wiem, powinnam iść teraz do innego lekarza, ale po takim czymś wolę poczekać jednak na swojego (zaufanego) lekarza jak wróci z tego urlopu... a w między czasie chciałabym się Was Drogie Kobietki poradzić.. Proszę o odpowiedzi..
Pozdrawiam cieplutko!
 
reklama
Jeśli chcesz się upewnić czy jesteś w ciąży idź i zrób sobie badanie na poziom beta hcg. Nie wiem czy masz luteine dopochwową , jeśli tak to bez sensu brać podczas krwawienia. Idź i skonsultuj to z innym lekarzem.
 
tak, właśnie mam luteinę dopochwową.. On mówił, aby ją brała w 15 dniu cyklu ... nawet nie powiedział ile czasu mam to brać, tylko że codziennie.. a położna mi powiedziała, że 15 dzień cyklu to jest 1 dzień miesiączki..(?)
 
Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dnień miesiączki. Zaczyna ci sie okres, odliczasz 15 dni i zaczynasz brać luteine. Proste.
 
tak, właśnie mam luteinę dopochwową.. On mówił, aby ją brała w 15 dniu cyklu ... nawet nie powiedział ile czasu mam to brać, tylko że codziennie.. a położna mi powiedziała, że 15 dzień cyklu to jest 1 dzień miesiączki..(?)

Chyba musiałaś coś źle zrozumnieć. 15 dzień cyklu to 15 dzień po rozpoczęciu mniesiączki!
 
Jesli nie jestes w ciazy bierzesz do wystapienia krwawienia.
Jesli jestes w ciazy to bierz dopoki nie bedziesz miala wizyty u gina on zdecyduje czy odstawiac czy brac dalej
 
Jesli nie jestes w ciazy bierzesz do wystapienia krwawienia.
Jesli jestes w ciazy to bierz dopoki nie bedziesz miala wizyty u gina on zdecyduje czy odstawiac czy brac dalej

o to chodzi , że nie wiem czy jestem w ciąży.. lekarz mnie nawet nie zbadał.. Będę musiała chyba iść na bete. A jeśli bym nie była w tej ciąży to mam brać do miesiączki, odstawić, a później znowu 15 dnia cyklu, tak?
 
reklama
Do góry