reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczne dziecko bardzo dużo pije wody w nocy

Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
3
Witam, mój 15 miesięczny synek wypija w nocy ok 800 ml wody plus pije 2razy po 150 mleka, to chyba trochę za dużo...
W ciągu dnia wypija ok 250 wody, czasem weźmie od babci parę łyków herbaty plus jakaś zupka na obiad. Soków nie chce pić. Więcej mu nie wcisnę w dzień bo odwraca głowę i nie weźmie.
Dzień wygląda tak: ok. 6 pobudka, ok 7 kasza na mleku mm (zjada 120 czasem 150) czasem jeszcze ok 8 zje od nas kawałeczek kanapki, ok 10:30-11owoc ze słoiczka lub kaszka z owocem (tej kaszki to tak z 90). Obiad tak ok 14 ale zje tylko jedno danie zupa lub drugie, później koło 17 jablko albo jakiś serek. Ok 19-19:30 je kaszę i znowu ok 120-150 ml czasem dodatkowo kawałeczek chleba z wedlinka.
Ok 20 kapiel i do łóżka, no i wtedy się zaczyna, nie usnie jak nie wypije min. 300 ml wody. I później budzi się kilka razy i chce wody a jak jest głodny to wody nie weźmie i jest ryk póki nie dostanie mleka, wtedy zasypia ponownie.
Dodam, że w dzień pije z niekapka a w nocy tylko z butli ze smokiem.
Już nie wiem co robić i jak go tego picia oduczyć.
 
reklama
Rozwiązanie
Mam podobny problem. Bruno ma teraz 16 miesięcy i od kilku miesięcy wypija duże ilości wody w nocy z butelki ze smoczkiem. Idąc spać po 20 nie zaśnie bez pierwszej 250ml, o północy uzupełniamy o kolejną butelkę a rano często już butla jest pusta i dostaje następną. Problemem jest nadmierne sikanie które mnie nie dziwi po tych ilościach wody ale budzi się nad ranem lub w nocy i codziennie musze go całego przebierać, czasem już dalej nie zaśnie. Robiłam mu badanie moczu i krwi jest w normie. Świetnie się rozwija chętnie je. W ciągu dnia dostaje tylko wodę z niekapka. Pije chętnie ale nie tak dużo. Dzień wygląda następująco: pobudka w godz 6-7 śniadanie jajko w różnej postaci z chlebem i masłem czasem wędlina lub kanapka z warzywna pastą...
Jestem w szoku ze masz tak wszystko wyliczone...
Małe dzieci mają bardzo duże zapotrzebowanie na plyny. Ich organizm jest w 70/80 % złożony z wody.
Nie slyszalam nigdy żeby dziecku coś się stało z przepicia.
Jeśli wypije za dużo po prostu zwymiotuje.
A nie wymiotuje?
 
Mi pierwsze co do głowy przyszło - to refluks/zgaga. I być może pije, by go nie bolało.
Jak w nocy leży, to mu się łatwiej cofa? W dzień jest w pozycji "pionowej" i nie ma tego problemu.
 
Myśle że je za dużo słodkich kaszek i innych rzeczy (i ogólnie za dużo kaszki ) za mało normalnych posiłków. Więc się nie dziwie że chce mu się pić. A wogole po co dostaje wodę do spania ?
Może za suche powietrze i dziecku w ustach zasycha? ja zakręcam grzejnik i rozszczelniam okno
 
Mija córcią tez ma 15 miesięcy poje myślę kolo 300-350 ml kompotu lub herbaty bez cukru. Nasz dzień wygląda tak:
5.00 mleko 300-330 ml zagęszczone kleikiem ryżowym lub kukurydzianym (ostatnio bardzo rzadko)
9.00 kasza manna jaglane lub kuskus z jabłkiem surowym lub bananem 250-300 ml
12.00-12.30 jogurt z owocami lub waniliowy 150 g lub kanapkę z masłem i wędlina
16.00-16.30 zupa gęsta jak drugie 250 - 300 ml
19.00-19.30 kasza z owocami lub jak uśnie mleko kolo 300 ml zagęszczone...
Dodam że jest z 26 października waży 12850 mierzy 84 cm urodziła się malutka 2640 i 50 cm... wszystkie posiłki od maleńkiego do dzisiaj gotowane i przyrządzane prze ze mnie zero słoiczków... przekąski są żurawina suszona lub banan suszony bez cukru, paluszki, kisiel swojej roboty z jabłkiem lub budyń swojej roboty...
 
Picie to kwestia suchego powietrza musisz bardzo dobrze przewierty pokój przed spaniem i kupić nawilżacz powietrza lub wieszać mokre ręczniki na ksloryferze
 
W pokoju na noc mam max 19 stopni i wietrze przed spaniem, więc myślę że to nie to.... a poza tym to już się zaczęło jak było jeszcze ciepło na dworze.
Sasanka- wodę dostaje odkąd zaczął jeść stałe posiłki. Budził się w nocy i płakał, nie chcialam go dużo karmic mlekiem mm w nocy wiec wolalam podac wodę. A do zasypiania to chyba mąż go tak nauczył bo jak go usypial a mały nie chial spać i pojekiwal to on mu podawał wodę. Mały wypijal i zasypial.....
Problem jak go teraz oduczyć picia
 
Maxima5. Tez mam 15 miesięcznego maluszka i u nas było podobnie przez miesiąc czasu. Odkryłam, że moje dziecko nie na widzi niekapka.. więc zaproponowaliśmy mu picie przez słomkę w ciągu dnia i nasze nocne pobudki na piciu zakończyły się jeszcze tego samego dnia :) Maluch może w dzień tęskni za piciem z butelki tak jak mój więc jeszcze dwa razy dziennie pije mm z butli, w końcu to jescze malutka istota :) ze słomki załapał picie od razu. Tylko żeby pokazać mu, że ze słomki też sie da posłużyliśmy się soczkiem jabłkowym z kartonika po prostu włożyliśmy mu słomkę do ust, delikatnie przycisneliśmy kartonik i on już wiedział i ciągnął :) W tedy kupiliśmy bidon z gumową słomką to Ci powiem, że w nocy już nie chce jeść a w ciągu dnia wypija ok 1,5 litra płynów. Herbata z koperku włoskiego z jabłuszkiem, gotowany kompocik bądź sok malinowy domowej roboty :)
 
reklama
reklama
Hm... może moje pytanie jest głupie ale... nie pomyślałas ze to picie to próba jakąś zwrócenia na siebie uwagi w nocy? Poza tym też mi się wydaje ze za dużo kaszki... choć nie znam się na tym mój dzidziuś ma 5 m. wiec wszystko przede mną ;)
 
Do góry