reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczny maluch

kobieta30

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2010
Postów
19
Miasto
niedaleko Trójmiasta
Mój synek za 3 dni będzie miał 15 miesięcy. Mam pewne obawy co do jego menu:( Krzyś je średnio 3-4 posiłki dziennie. Rano kaszkę mleczno-ryżową albo mleczno-wielozbożową. Czasem jajecznica. ok 11.30 idzie spać, gdy wstanie zjada obiadek ze słoiczka albo zupkę. Gdy mąż wraca z pracy, tj około 16 zje z nami troszkę naszego obiadu, najczęściej są to ziemniaki i jakieś mięsko. o 19 na kolację dostaje kaszkę na mleku najczęściej tę na noc. Bywa,że w przerwie gdzieś jeszcze serek albo kawałek banana-ale to rzadko. Krzyś ma 8 ząbków i nie chce jeść kanapeczek-myślę,że dlatego,że nie może ich pogryźć. w ciągu dnia sporo pije, najczęściej kubusia albo soczki bobo vita junior.
Gdy czytam o 5-6 systematycznych posiłkach maluchów...zastanawiam się,czy to w jaki sposób je moje dziecko jest dla niego dobre.... Waży 12,5 kg więc nie jest chudzinką...:-) czego za mało w jego diecie?
 
reklama
Na pewno brakuje owoców, dziecko powinno zjeść 1-2 porcje owoców dziennie, nie widzę też warzyw oprócz tych w zupie, powinien jeść 5 posiłków dziennie, przerwy między posiłkami są zbyt długie. Proszę poprawić jadłospis dodając wspomniane produkty.
 
Do góry