reklama

15 miesięczny maluch

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kobieta30, 9 Marzec 2011.

 1. kobieta30

  kobieta30 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój synek za 3 dni będzie miał 15 miesięcy. Mam pewne obawy co do jego menu:( Krzyś je średnio 3-4 posiłki dziennie. Rano kaszkę mleczno-ryżową albo mleczno-wielozbożową. Czasem jajecznica. ok 11.30 idzie spać, gdy wstanie zjada obiadek ze słoiczka albo zupkę. Gdy mąż wraca z pracy, tj około 16 zje z nami troszkę naszego obiadu, najczęściej są to ziemniaki i jakieś mięsko. o 19 na kolację dostaje kaszkę na mleku najczęściej tę na noc. Bywa,że w przerwie gdzieś jeszcze serek albo kawałek banana-ale to rzadko. Krzyś ma 8 ząbków i nie chce jeść kanapeczek-myślę,że dlatego,że nie może ich pogryźć. w ciągu dnia sporo pije, najczęściej kubusia albo soczki bobo vita junior.
  Gdy czytam o 5-6 systematycznych posiłkach maluchów...zastanawiam się,czy to w jaki sposób je moje dziecko jest dla niego dobre.... Waży 12,5 kg więc nie jest chudzinką...:-) czego za mało w jego diecie?
   
 2. reklama
 3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na pewno brakuje owoców, dziecko powinno zjeść 1-2 porcje owoców dziennie, nie widzę też warzyw oprócz tych w zupie, powinien jeść 5 posiłków dziennie, przerwy między posiłkami są zbyt długie. Proszę poprawić jadłospis dodając wspomniane produkty.
   

Poleć forum