reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 miesięczny niejadek

eMa87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2016
Postów
399
Pomocy bo juz nie mam pomysłów. Mój synek ma 15 miesięcy. Rozwija się zdrowo wszysto ok. Tylko nie chce jeść! Zaczęło się jak skończył roczek. Od początku gotowalam mu sama. Koło roku nie chciał patrzeć na moje jedzenie do zaakceptowania były tylko gotowe słoiczki i tylko niektóre smaki. Teraz nie chce jeść nawet ich owoców tez nie chce... soczkow nigdy nie pił tylko woda co akurat mnie cieszy. Próbowałam mu ugotować różne rzeczy i podać na talerzyku tez NIE. Nie wiem co już mam robić. Je tylko mleko kaszke i pieczywo. Czasem zje obiad. Boje się ze taka dieta może mu zaszkodzić na dłuższa metę. A z drugiej strony jest aktywny wesoły itd. Dodam że ostatnio w ciągu 4tyg wyszło mu prawie 6 zebow. Może to to.... jakieś pomysły co robi?
 
reklama
Moja córka jak wychodziły jej zęby tez piła tylko mleko, potrafiła przez miesiąc praktycznie nic innego nie zjeść, potem na 2-3 tyg. wracalo wszystko do normy, dopuki nie zaczęły wychodzić kolejne zęby. Jeżeli dziecko mieści się w siatce centylowej i podstawową morfologie ma w porzadku to nie ma się czym martwić. Dzieci tak mają :) ja tak się przyjmowałam stanem córki (miała 20 miesiecy i dalej nie bardzo chciała jeść obiady- głównie jadła nabial i pieczywo) że pojechałam do bardo dobrego specjalisty w Katowicach, który mi wyoslil że to całkiem normalne i jeśli wszystkie wyniki ma w normie to po wyjściu zębów(tudzież po okresie buntu) zacznie normalnie jeść. I rzeczywiście, mała skończyła 2 latka i zaczęła z powrotem w miarę normalnie jeść :)
P.S. Moja rada to przeczekać, dawaj synkowi to co chce zjeść. Staraj się regularnie dawać mu posilki (co 3 h- niech nie podjada w miedzy czasie) i co jakiś czas proponuj mu coś innego niż chleb i mleko :)
 
U nas było bardzo podobnie...niestety też przez wychodzące zęby :( To minie także nie martw się na zapas. Proponuję podać na ząbki paracetamol dla dzieci i może spróbuj mu robić zupy krem.
Pozdrawiam
 
Dzięki za wsparcie! :) dziś znowu robił cyrki. Stwierdziłam ze na 2 dni nie będę go męczyć. Podam mu tylko mleko kaszki i pieczywo. I zobaczymy za dwa dni. Bardzo mnie martwi. Kiedyś lekarz przy okazji jakiejś infekcji powiedział ze póki dziecko pije nie ma się co martwić ale to nie takie proste. A i syn nie podjada tylko posiłki i może jedna chrupka dziennie i woda w kubku cały czas.
 
Dzięki za wsparcie! :) dziś znowu robił cyrki. Stwierdziłam ze na 2 dni nie będę go męczyć. Podam mu tylko mleko kaszki i pieczywo. I zobaczymy za dwa dni. Bardzo mnie martwi. Kiedyś lekarz przy okazji jakiejś infekcji powiedział ze póki dziecko pije nie ma się co martwić ale to nie takie proste. A i syn nie podjada tylko posiłki i może jedna chrupka dziennie i woda w kubku cały czas.
A przelicz mu ile pije w ciągu dnia. 15 miesięczne dziecko powinno pić od 500 ml do 750 ml. Czy nie zastępuje sobie jedzenia piciem. Mojej córce bardzo pomogło ograniczenie napoi :)
 
A przelicz mu ile pije w ciągu dnia. 15 miesięczne dziecko powinno pić od 500 ml do 750 ml. Czy nie zastępuje sobie jedzenia piciem. Mojej córce bardzo pomogło ograniczenie napoi :)
Wiesz co pije 3 butelki jakieś 500 ml. Plus wody może z pół butelki wody to może ze 150 ml. Wydaje mi się ze to nie jest duzo
 
Wiesz co pije 3 butelki jakieś 500 ml. Plus wody może z pół butelki wody to może ze 150 ml. Wydaje mi się ze to nie jest duzo
Jeszcze dolicz kaszki bo w nich też masz wodę. Ale generalnie i tak jakoś bardzo dużo płynów nie wychodzi. A jakieś jogurty, potarte jabłko czy coś takiego tez nie wchodzi w grę? A próbuje juz sam łyżeczką jeść? Jesień wspólnie? :)
 
Mam problem z synkiem również 15 miesięcy. Od paru tygodni z małego "żarłoczka" zrobił się niejadek :/ Jadł wszystko, teraz tylko mleko, SAM chleb i chrupki... Czasami owoce. Zaciska buzię albo wypluwa. Kiedyś próbował wszystko, teraz nic nie weźmie do buzi. Dodam, że niestety synek "zbiera" wszystko z ziemi, każdy okruch, śmieć dosłownie wszystko ładuje od razu w buzi! :/ Oprócz tego synek jest wesoły, biega, bawi się. Zastanawiam się czy powinnam zrobić synkowi jakieś badania?
 
Mam problem z synkiem również 15 miesięcy. Od paru tygodni z małego "żarłoczka" zrobił się niejadek :/ Jadł wszystko, teraz tylko mleko, SAM chleb i chrupki... Czasami owoce. Zaciska buzię albo wypluwa. Kiedyś próbował wszystko, teraz nic nie weźmie do buzi. Dodam, że niestety synek "zbiera" wszystko z ziemi, każdy okruch, śmieć dosłownie wszystko ładuje od razu w buzi! :/ Oprócz tego synek jest wesoły, biega, bawi się. Zastanawiam się czy powinnam zrobić synkowi jakieś badania?
Z całą pewnością jeśli już badania, to warto zrobić badanie ogólne moczu, mocz na posiew, kał na posiew bakteryjny i mykologiczne, morfologia. I sprawdź, czy nie ma gorączki. Jak to będzie ok to może gastrolog. Skoro zjada dziwne rzeczy, może coś mu przeszkadza?
 
reklama
Mocz zrobiłam bo synek mało sika i mocz miał dziwny zapach, wszystko wyszło ok. Były upały, bardzo się poci pomimo tego, że ubieram bardzo lekko.
Od zawsze zbierał "śmieci", codziennie muszę odkurzać i zamiatać nawet kilka razy dziennie, zjada dosłownie wszystko nawet owady :/ Nabrał dziwnego zwyczaju - boi się dotknąć jedzenia, zamyka buzię albo wszystko wypluwa. Miewa tak, że w danym dniu zje, np. jeżyny, a na następny dzień już wypluwa i nie chce. W nocy potrafi wstać nawet dwa razy na mleko.
Dzisiaj zjadł bułkę, dwa razy mleko po 200ml i kawałek gruszki. Wcześniej nie miałam z nim żadnych problemów zjadał wszystko co mu podawałam, uwielbiał kaszki teraz płacze na ich widok :/
Temperatury nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry