reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 tydzien ciąży i skracanie szyjki macicy ((

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
hej , jestem obecnie w 15 tygodniu ciąży i dzis na wizycie okazało sie ze szyjka macicy ma tylko 2,7cm .
lekarz wyznaczył termin na za 3 tygodnie i jezeli na następnej wizycie sie skróci to zakładamy passer ( jakoś tak ) lub szew . Wybrałam jakby co passer .
dodatkowo luteina dopochwowa zwiekszona do 3x dziennie po 100mg
mial tak ktos krotka szyjkę na tym etapie ciąży ??

ps. Dodam ze w 1 ciąży szyjka zaczęła mi sie skracać w 17 tygodniu i brałam wtedy luteinę podjezykowo
no i bezwzgledne leżenie do końca ciąży a urodziłam w 36 tygodniu

teraz tez praktycznie od początku ciąży leze , jedyne co to zrobić obiad dla córki i zawieźć i przywieść ze szkoły .

kurczę troche sie boje (((
 
reklama
Mi się szyjka skraca od 16tc, to moja pierwsza ciąża. Też w tamtym czasie lekarz zmierzył ok 2,7 i potem sie roznie wahalo. Teraz jestem w 24+4 i szyjka ma 1,8. Miałam mieć już w sobotę zakładany pessar, ale jeszcze mi infekcja wyszła i muszę przeleczyc. Biorę luteine 2x200 głównie, od kilku dni 3x200, ale mam schodzic z tej dawki. Do tego duphaston 2x1, magnez i nospa. Poza lezeniem nic więcej nie można chyba zrobić...
 
Do góry