reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

18-miesięczny maluch budzi się w nocy i nie chce spać sam.

Dołączył(a)
17 Luty 2014
Postów
3
Witam. Od jakiegoś czasu mamy problem z naszym synem, a dokładnie z jego spaniem w nocy. Niedługo kończy 18 miesięcy i od kilku miesięcy budzi się w nocy i nie chce już zasnąć w łóżeczku. Dodam, że wcześniej (od około pierwszych urodzin) spał sam do 5-6 rano. Budził się i w tym momencie dostawał flachę i - fakt - dosypiał z nami w łóżku do 7-8. Ale właśnie od jakiegoś czasu ma jakiś radar i budzi się, kiedy my zaczynamy przysypiać, a w domu robi się cicho. Po przebudzeniu nie pomaga nic: noszenie, bujanie, smoczek, butla... NIC! Pokazuje rączką na naszą sypialnię i koniec. Odłożony do łóżeczka w najlepszym wypadku przysypia na kwadrans, a potem od nowa. W najgorszym urządza histerię. Śpi więc z nami praktycznie całą noc, przy czym czasem też zdarza się, że kręci się i wierci , nie śpi i nie daje nam spać.Nie wiem, czy to taki okres, że potrzebuje naszej bliskości, czy co? Zasypia sam w łóżeczku. Jest kąpiel, bajka lub kołysanki i zasypia. A potem bach! Już próbowaliśmy różności i nawet wstawiliśmy jego łóżeczko do naszej sypialni. Nic to nie dało. Tylko próby uśpienia go w łóżeczku skończyły się nieprzespaną nocą dla całej trójki. Chciałam zapytać o radę: walczyć z tym, czy odpuścić? To taki okres chwilowy, czy już zły nawyk? Na koniec dodam jeszcze, że do niedawna syn spał z nami sporadycznie. Unikaliśmy tego, żeby właśnie się nie nauczył spać z nami. Do tego maluch ma dużo ruchu. Praktycznie całe dnie na spacerach, placach zabaw. Ładnie zjada kolację i jest wyciszany przed spaniem. Ma też drzemkę między 12 a 14 i potem już jest aktywny do wieczora. Jakieś pomysły? Rady? POMOCY!! ;) Pozdrawiam
 
reklama
Mój syn do 19 miesiąca budził się na jedzenie, potem minęło samo z siebie. Czasem się budzi ale głównie przez zęby bo późno zaczęły mu wychodzić. Wydaje mi się że w Twoim przypadku potrzeba trochę cierpliwości :)
 
Około 18 miesiąca często jest spotykany regres snu u dzieci. Podobno przechodzi w ciągu 2-6 tygodni. Gdzieś czytałam artykuł o tym. Następny problem ze spaniem może pojawić się około 2 roku życia dziecka.
 
Do góry