reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

18 Tc przestałam czuć ruchy dziecka

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam wszystkie mamy jestem w 18tc od 4 dni czuje ruchy najpierw były to trzy,, puknięcia" na cay dzień na dzień następny kilka więcej a wczoraj od rana do mniej więcej godziny 15 było ich sporo kilka pod rząd przerwa i niedługo potem znowu jakieś bąbelki stuknięcia itp jednak później ustało wszystko i tak do tej pory zero ruchu. Wiem że 18tydzien to wczesnie niektóre mamy dopiero po 20tc czują pierwsze ruchy ale martwi mnie to że wczoraj tak się ruszało a od popołudnia do teraz nic nie czuję. Wiem panikuje ale tyle się nasluchalam od innych mam o tych ruchach że jak one nie czuły to od razu na szpital ale ja nie wiem czy skoro czuje je od kilku dni to taka przerwa może być? Jak było u was? Czy mogę teraz jeszcze nie czuć dzidzi np kilka dni i potem znowu się uaktywni?
 
reklama
Możesz spróbować wypić zimną wodę, zjeść coś słodkiego lub też położyć się na boku. Na tym etapie ruchy mogą być nieregularne, natomiast ja wyznaję zasadę, że lepiej pojechać na IP o jeden raz za dużo niż za mało.
 
Na 99.9% nic się nie dzieje - w tym wieku bąbel nie ma stałej pory spania i czuwania co oznacza że może buszować jak śpisz. Ale jak bardzo się martwisz - dzieci często robią się bardziej aktywne po wypiciu mleka albo soku winogronowego... często niestety są bardziej aktywne bo nie podoba im się co wypiłaś :p Ciesz się chwilą spokoju - jak zacznie kopać na poważnie to będziesz tęskniła za ciszą i spokojem :) I nie potłuczonymi żebrami od środka :p
 
Na pewno wszystko jest ok. W tym tygodniu ruch nie są regularne. Sama kiedyś miałam taki przypadek już po 20 tygodniu ciąży to było. Mała się przez cały dzień ruszyła tylko trzy razy. Nic nie pomagało, ani zjedzenie słodkiego ani ruszanie brzuchem. Pojechałam do szpitala bo akurat moja doktorka miała dyżur i na usg ok, dziecko ruchliwe. Ale ja tych ruchów nie czułam po prostu. :)
 
Witam wszystkie mamy jestem w 18tc od 4 dni czuje ruchy najpierw były to trzy,, puknięcia" na cay dzień na dzień następny kilka więcej a wczoraj od rana do mniej więcej godziny 15 było ich sporo kilka pod rząd przerwa i niedługo potem znowu jakieś bąbelki stuknięcia itp jednak później ustało wszystko i tak do tej pory zero ruchu. Wiem że 18tydzien to wczesnie niektóre mamy dopiero po 20tc czują pierwsze ruchy ale martwi mnie to że wczoraj tak się ruszało a od popołudnia do teraz nic nie czuję. Wiem panikuje ale tyle się nasluchalam od innych mam o tych ruchach że jak one nie czuły to od razu na szpital ale ja nie wiem czy skoro czuje je od kilku dni to taka przerwa może być? Jak było u was? Czy mogę teraz jeszcze nie czuć dzidzi np kilka dni i potem znowu się uaktywni?
Jestem w 19+2tc i też mialam kilka dni gdzie gdzie nie czulam ruchow, teraz znowu czuje czasem mocniej czasem słabo. Ruchy moga byc nieregularne, ale jesli Masz mozliwosc sprawdzić np. u lekarza lub na IP to dla wlasnego spokoju Wybierz się.a lozysko Masz na tylniej scianie czy przedniej?;)
 
reklama
Mój synek platal mi podobne figle. Raz też około 18-20 tygodnia (nie pamiętam dokładnie) nie czułam go dwa dni. Wystraszona do ginekologa a tam dzidzia odwrócona plecami do brzuszka i wszystkie kopniaki szły do środka a ja nic nie czułam. Potem miałam kilka razy podobne sytuację aż raz mojego gina nie było i musiałam jechać do szpitala. Oczywiście na usg wszystko ok ale u mnie w mieście jest tak że ciężarne od razu na oddział i obserwacja minimum 3 doby. Po tej akcji wypozuczylam detektor tętna i 2x dziennie sama słuchałam serduszka dzidzi.
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi;) niepotrzebnie panikowałam bo około godziny 12 dzidzia zaczęła taniec taki jak wczoraj i pokazała matce że ma się nie martwić ;)
 
Rozwiązanie
Do góry