reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

19-miesięczne dziecko nie przybiera na wadze

Z drugiej strony jakby dzieci nieprzerwanie przybierały na wadze, to do osiemnastki musiałabyś wozić je ... Tirem. ;) :p
Mój mały też długo stał ok 13 kg. Teraz ma 3 latka i 15,5-16, ale tylko 99-100 cm wzrostu.
Ale one mają ciągle rosnąć! Aż nie osiągną docelowego wzrostu i - obyb- wagi. 13 kg to raczej nie jest koniec rośnięcia 😆 mnie bawi, jak niektórzy biorą pod uwagę jedynie wagę. Synek ma koleżankę, która jest od niego sporo niższa i 2 kg lżejsza. I on się mieści w jej ubrania, których ona nie dopnie. Za krótkie rękawy, ale w pasie dobre. Ale czasami i tak słyszę, że on waży dużo, a ona jest chudziutka.
 
reklama
Kilogram przytył w pół roku. Na 2 latka waży 13,5 kg i mierzy 95 cm. Zrobiliśmy mu podstawowe badania, łącznie z żelazem i pasożytami. Wszystko OK. W takim tempie to niedługo córka go dogoni. Na pół roku 10 kg i 80 cm.
Kilogram przytył w pół roku. Na 2 latka waży 13,5 kg i mierzy 95 cm. Zrobiliśmy mu podstawowe badania, łącznie z żelazem i pasożytami. Wszystko OK. W takim tempie to niedługo córka go dogoni. Na pół roku 10 kg i 80 cm.
Żeby tak mój przytył kg w pół roku to byłby wyczyn.
Piękny wynik
 
Jak masz drobniejsze dziecko, to i przybiera inaczej. Dużo teraz waży i mierzy?
A ciągle choruje, czy to się już unormowało?
12kg 91cm.
Ale od stycznia przeszedł już 2jelitowki i właśnie jest w trakcie oskrzeli i zapalenia ucha,także grubo...
Przy jelitowce schudł potem udało mu się nadrobić ale znowu jelitowka i znowu waga w dół potem znowu w górę,a teraz to już nie bd sobie głowy zawracać ważeniem bo sensu brak .
Gdy jest zdrowy je pięknie ,jest radosny ,pełen energii więc czepiać się nie bd alee wiadomo że taki kg do przodu by mnie ucieszył 😉
 
12kg 91cm.
Ale od stycznia przeszedł już 2jelitowki i właśnie jest w trakcie oskrzeli i zapalenia ucha,także grubo...
Przy jelitowce schudł potem udało mu się nadrobić ale znowu jelitowka i znowu waga w dół potem znowu w górę,a teraz to już nie bd sobie głowy zawracać ważeniem bo sensu brak .
Gdy jest zdrowy je pięknie ,jest radosny ,pełen energii więc czepiać się nie bd alee wiadomo że taki kg do przodu by mnie ucieszył 😉
My w tym roku tylko COVID. Synek przez to raz opuścił kolację i miał wieczorem gorączkę. I raz katar, ale jakoś niespecjalnie to zauważał.
Twój do żłobka chodzi, że tak często choruje?
 
reklama
My w tym roku tylko COVID. Synek przez to raz opuścił kolację i miał wieczorem gorączkę. I raz katar, ale jakoś niespecjalnie to zauważał.
Twój do żłobka chodzi, że tak często choruje?
Nie nie chodzi .
Ma 2starsze siostry ale one okazy zdrowia raczej nic mu nie przynosza nooo oprócz tej jelitowki i wirusa który dopadł nas wszystkich z czego on podejrzenie astmy więc zawsze wszystko przechodzi dobitnie z zapaleniem oskrzeli.I tak od pół roku bylismy na dobrej drodze bo tylko 2razy katar aż tu nagle bummmm po takim długim czasie oskrzela.Choruje już od 7dni takze tydz już znikome ilości jedzenia więc siłą rzeczy waga w dół pójdzie.
 
Do góry