reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

19-miesięczne dziecko nie przybiera na wadze

ZielonaMamma

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2020
Postów
1 659
Witam. Mój 19-miesięczny synek od pół roku nie przybrał na wadze. Na roczek ważył 12,5 kg i był w 97 centylu (jak od urodzenia, wzrost tak samo). Niedawno mieliśmy bilans na 1,5 roczku i okazało się, że waży tyle samo. Waga spadła na 50 centyl, wzrost został w 97. Martwi mnie ten spadek na siatce centylowej.
Pediatra powiedziała, że to u takich dzieci normalne, skoro dużo się rusza i ma apetyt. Mimo to martwię się i zrobiłam mu podstawowe badania krwi oraz na pasożyty. Wszystko w normie, pasożytów nie ma.
Czy Wasze dzieci miały podobnie? Może ja mu za mało jeść daję? Ale więcej nie chce, a ja nie zmuszam. Jemy raczej zdrowo.
 
reklama
Witam. Mój 19-miesięczny synek od pół roku nie przybrał na wadze. Na roczek ważył 12,5 kg i był w 97 centylu (jak od urodzenia, wzrost tak samo). Niedawno mieliśmy bilans na 1,5 roczku i okazało się, że waży tyle samo. Waga spadła na 50 centyl, wzrost został w 97. Martwi mnie ten spadek na siatce centylowej.
Pediatra powiedziała, że to u takich dzieci normalne, skoro dużo się rusza i ma apetyt. Mimo to martwię się i zrobiłam mu podstawowe badania krwi oraz na pasożyty. Wszystko w normie, pasożytów nie ma.
Czy Wasze dzieci miały podobnie? Może ja mu za mało jeść daję? Ale więcej nie chce, a ja nie zmuszam. Jemy raczej zdrowo.
Jak dziecko nie chce jeść więcej to znaczy , że nie potrzebuje. Dzieci w pewnym momencie mają przedruk, a potem nagle skok . Moja córka (3 lata) od jakiś 5 miesięcy waży 16 kg, a ciuchy które miała kupione na wiosnę ( sporo większe) całe lato były dobre, jeansy podwijałam a tu nagle woda w piwnicy 😉 jeżeli lekarz mówi że jest ok, to nie ma co się martwić. Takie jest moje zdanie.
 
Moje dzieci tez po roku stopowaly z wagą i przybieraly skokowo. Podobnie z ubrankami mamy jak wyzej, corka od zimy chodzila w jednym rozmiarze, nawet rozmiar bucikow sie nie zmienil, zimowe 23 i sandalki tez 23 az nagle po lecie wszystko za male. Z wagą dlugo byla ok 11 kg na dwa latka a teraz jeszcze nie ma 3 a juz wazy 14.
Jak sie dziecko zaczyna wiecej ruszac i inaczej jesc to waga moze skakac, zatrzymac sie itd. pozniej kiedy juz sie stabilizuje wszystko to wagowo rowniez zaczynają isc swoim wlasnym rytmem do przodu co nie zawsze idzie w parze ze wzrostem.
 
Witam. Mój 19-miesięczny synek od pół roku nie przybrał na wadze. Na roczek ważył 12,5 kg i był w 97 centylu (jak od urodzenia, wzrost tak samo). Niedawno mieliśmy bilans na 1,5 roczku i okazało się, że waży tyle samo. Waga spadła na 50 centyl, wzrost został w 97. Martwi mnie ten spadek na siatce centylowej.
Pediatra powiedziała, że to u takich dzieci normalne, skoro dużo się rusza i ma apetyt. Mimo to martwię się i zrobiłam mu podstawowe badania krwi oraz na pasożyty. Wszystko w normie, pasożytów nie ma.
Czy Wasze dzieci miały podobnie? Może ja mu za mało jeść daję? Ale więcej nie chce, a ja nie zmuszam. Jemy raczej zdrowo.
Przecież on dużo ważył na roczek więc myślę że teraz organizm przystopował .
Mój synek 21m.
14 m waga 10.800 i 82cm
19m 11kg
Teraz 21m 12kg i 87cm
Także przybiera jak chce .Wcale mnie to nie martwi już ,choć nie ukrywał że miałam pewne zwątpienia ale jest needs ruchliwy więc spała .
Przybiera skokowo widzę ,miał mały zastój ale w 2m kg nadrobił .
Nie ma co skupiać się na siatkach a na obserwacji dziecka .To my widzimy jak się rozwija ,zachowuje a nie jakieś ogólnikowe siatki które są oparte na jakiejś grupce dzieci .Każde dziecko jest inne.
A wzrost jak ?
 
Witam. Mój 19-miesięczny synek od pół roku nie przybrał na wadze. Na roczek ważył 12,5 kg i był w 97 centylu (jak od urodzenia, wzrost tak samo). Niedawno mieliśmy bilans na 1,5 roczku i okazało się, że waży tyle samo. Waga spadła na 50 centyl, wzrost został w 97. Martwi mnie ten spadek na siatce centylowej.
Pediatra powiedziała, że to u takich dzieci normalne, skoro dużo się rusza i ma apetyt. Mimo to martwię się i zrobiłam mu podstawowe badania krwi oraz na pasożyty. Wszystko w normie, pasożytów nie ma.
Czy Wasze dzieci miały podobnie? Może ja mu za mało jeść daję? Ale więcej nie chce, a ja nie zmuszam. Jemy raczej zdrowo.
to normalne mój na roczek ważył 12kg pomiędzy rokiem a 2 przybrał 2kg teraz na razie waga znowu sie nie zmienia tylko rośnie do góry 😊 to normalne ze po roku już tak nie przybierają zaczynają chodzić, biegać później wspinają skaczą jeżdżą na rowerka motorkach czy innych jezdzikach
 
jeżeli lekarz mówi że jest ok, to nie ma co się martwić.
Tylko nie jestem pewna, czy to dobra lekarz. Mój synek był cięższy od synka koleżanki. Mi powiedziała, że jest OK, a jej, że przekarmia dziecko. Ale wyboru w lekarzach nie mamy.
Przecież on dużo ważył na roczek więc myślę że teraz organizm przystopował .

A wzrost jak ?
Dużo ważył od urodzenia i póki się tego trzymał to się nie martwiłam. Teraz jest wyraźnie szczuplejszy. Na roczek mierzył 84 cm, teraz 90.

Jakby przybrał cokolwiek, to już by było lepiej. Ale teraz będzie zima, to może coś się zmieni. W ciepłe dni spędzaliśmy BARDZO dużo czasu ma dworze i mały bardzo dużo biegał.
 
Tylko nie jestem pewna, czy to dobra lekarz. Mój synek był cięższy od synka koleżanki. Mi powiedziała, że jest OK, a jej, że przekarmia dziecko. Ale wyboru w lekarzach nie mamy.

Dużo ważył od urodzenia i póki się tego trzymał to się nie martwiłam. Teraz jest wyraźnie szczuplejszy. Na roczek mierzył 84 cm, teraz 90.

Jakby przybrał cokolwiek, to już by było lepiej. Ale teraz będzie zima, to może coś się zmieni. W ciepłe dni spędzaliśmy BARDZO dużo czasu ma dworze i mały bardzo dużo biegał.
Ale przecież to normalne że się zatrzymał ,akurat tutaj nie ma nic dziwnego .
Kobieto przecież pomyśl sama gdyby dalej przybierał w takim tempie to ile on by warzył za rok??
Dzieci po roku zwalniają ,niektóre znacznie.Teraz przybierają skokowo ,albo urośnie sporo albo przybierze.U was ewidentnie poszło w cm a nie we wagę .Dla mnie akurat tutaj nie ma nic co by powinno cię martwić .Jeżeli jest radosny ,ma apetyt,nie choruje to nie zawracaj sobie tym głowy .A jeżeli na prawdę cię to aż tak martwi to czemu nie zrobisz mu morfologi.Ale nie ma co wymyślać na siłę seriooo.
 
Ale przecież to normalne że się zatrzymał ,akurat tutaj nie ma nic dziwnego .
Kobieto przecież pomyśl sama gdyby dalej przybierał w takim tempie to ile on by warzył za rok??
Dzieci po roku zwalniają ,niektóre znacznie.Teraz przybierają skokowo ,albo urośnie sporo albo przybierze.U was ewidentnie poszło w cm a nie we wagę .Dla mnie akurat tutaj nie ma nic co by powinno cię martwić .Jeżeli jest radosny ,ma apetyt,nie choruje to nie zawracaj sobie tym głowy .A jeżeli na prawdę cię to aż tak martwi to czemu nie zrobisz mu morfologi.Ale nie ma co wymyślać na siłę seriooo.
Przecież pisałam, że zrobiłam. Bo to, że niemowlak przez pół roku nie przybrał dosłownie NIC, nawet 10 gram, jest niepokojące. Przecież takie dzieci rosną, a jak tylko wzdłuż będzie rósł, to same kości mu zostaną.
 
Skoro badania są ok, i je dziecko to myślę że nie ma co schizować. Wiem, że to wydaje się być dziwne , ale takie są dzieci
 
reklama
Do góry