reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

19-miesięczne dziecko nie przybiera na wadze

Przecież pisałam, że zrobiłam. Bo to, że niemowlak przez pół roku nie przybrał dosłownie NIC, nawet 10 gram, jest niepokojące. Przecież takie dzieci rosną, a jak tylko wzdłuż będzie rósł, to same kości mu zostaną.
Moj synek to astmatyk ,choruje dosyć często .w tamtym roku mając 6m zaczął pierwsza przygodę z choroba która trwała bardzo długo bo pół roku leczenia i nie wiem czy cię uspokoję ale przez ten czas przybierał trochę i gubił a same kości nie zostały .😉
Na 6m miał 9kg a na 14m 10.800 .
Serio jeżeli jest zdrowy to nie doszukują się problemu !
Mam córki starsze 8l i 12l.
Młodsza 20kg ,starsza 35 kg .
Uwierz mi że lepsze szczupłe zdrowe dziecko niż ważące więcej niż powinno .

Nasze chłopaki dzieli różnica 2m ,twój pewnie z marca?tak czy siak mój waży mniej i kości mu nie wystają😉😉 jest okrąglutki ,
Odkąd nie biega po podwórku tylko co latem odrazu ładnie przybrał .Także daj młodemu czas ,również waga ruszy. cierpliwości.
 
reklama
Nasze chłopaki dzieli różnica 2m ,twój pewnie z marca?tak czy siak mój waży mniej i kości mu nie wystają😉😉 jest okrąglutki ,
Odkąd nie biega po podwórku tylko co latem odrazu ładnie przybrał .Także daj młodemu czas ,również waga ruszy. cierpliwości.
Tak, synek z marca. Jest pewnie lżejszy, ale też wyższy, bo jeszcze dziecka jego wzrostu i wieku nie widziałam 😉
Zobaczę jak będzie przez zimę, czy przybierze coś do bilansu na 2 lata. Niepokoi mnie brak przyrostu wagi i chciałam wiedzieć, jak jest u innych. Czy u kogoś się to zdarzyło. Jak na razie słyszałam tylko, że dzieci rosną wolniej, ale jednak rosną.
 
Witam. Mój 19-miesięczny synek od pół roku nie przybrał na wadze. Na roczek ważył 12,5 kg i był w 97 centylu (jak od urodzenia, wzrost tak samo). Niedawno mieliśmy bilans na 1,5 roczku i okazało się, że waży tyle samo. Waga spadła na 50 centyl, wzrost został w 97. Martwi mnie ten spadek na siatce centylowej.
Pediatra powiedziała, że to u takich dzieci normalne, skoro dużo się rusza i ma apetyt. Mimo to martwię się i zrobiłam mu podstawowe badania krwi oraz na pasożyty. Wszystko w normie, pasożytów nie ma.
Czy Wasze dzieci miały podobnie? Może ja mu za mało jeść daję? Ale więcej nie chce, a ja nie zmuszam. Jemy raczej zdrowo.
Nie martw się, dzieci tak mają ... Brzmi banalnie ale naprawde dzieci mają taki "przestój" a później z dnia na dzień szooook ...... Zawsze możesz iść na konsultację do innego lekarza.
 
Kilogram przytył w pół roku. Na 2 latka waży 13,5 kg i mierzy 95 cm. Zrobiliśmy mu podstawowe badania, łącznie z żelazem i pasożytami. Wszystko OK. W takim tempie to niedługo córka go dogoni. Na pół roku 10 kg i 80 cm.
To i tak bardzo ładnie waży i mierzy. A 1 kg na pół roku to też bardzo dobrze i szczyt moich marzeń. Mój ma 2 latka i ma tylko 83 cm wzrostu i 10.5 kg wagi. Od listopada przytył tylko 200 g. Ale mój ma wiele problemów zdrowotnych
 
reklama
Z drugiej strony jakby dzieci nieprzerwanie przybierały na wadze, to do osiemnastki musiałabyś wozić je ... Tirem. ;) :p
Mój mały też długo stał ok 13 kg. Teraz ma 3 latka i 15,5-16, ale tylko 99-100 cm wzrostu.
 
Do góry