reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

19 sto miesieczny głodomor

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2017
Postów
4
Witam!!! Moj syn ma 19 miesiecy.jest karmiony z butelki.syn je praktycznie wszystko.wieczorami je kaszke lub pije mleko w proporcji 1 do 1. Niestety w nocy budzi sie co 2 3 godz i jest głodny. Wedlug mnie i partnerki powinien przesypiac cala lub wiekszosc nocy bez mleka.Probowalismy dawac mu wode lub herbatke ale sie nie udało.od tygodnia zmniejszamy mu stosunek mleka do wody w nocy.niestety budzi sie i placze jak wydaje nam sie z glodu co 2 godziny.raczej w mojej ocenie to sie nie uda .co robic??? Jak mu pomoc ? Czy wieczorem tez powinnien pic mleko rozcienczone? Czy powinien pic 1 do 1 cala noc.prosze o porade
 
reklama
Przede wszystkim upewnić się, że to głód.

Pierwsze pytanie - co oznacza pije mleko w proporcji 1 do 1?
Drugie pytanie - czy nie ma refluksu? Mój młody tak właśnie reagował - budził się i wydawało mi się, że chce jeść, a go tylko w przełyku paliła zgaga. A im więcej zjadał, tym potem gorzej było.
Trzecie pytanie - czy nie jest przegrzewany? Mleko/kaszki są słodkie stąd pewnie niechęć do picia wody/herbatki.

Jeśli okaże się, że to jednak głód - to bym go nieco brała na przetrzymanie. Tzn. jak się obudzi i zacznie płakać, to podejść i sprawdzić czy wszystko w porządku (ewentualnie podać wodę). Jeśli jest ok - to powiedzieć "Teraz jest noc, trzeba spać". Jeśli po 10minutach, będzie dalej płakał - dać mu jeść. I tak co kilka dni wydłużać ten czas. To jeszcze małe dziecko, ale faktycznie takie ciągłe pobudki mogą być już męczące (zwłaszcza jeśli oboje pracujecie).

Aaa - i dziecko po skończeniu pierwszego roku życia nie powinno pić z butelki :)
 
A tak samo chetnie jak mleko je posilki stale? A czy nie byl czasem usypiany butelka z mlekiem?
Dla poltorarocznego dziecka mleko to do popicia jest a nie posilek. Powinien jest przede wszystkim stale posilki.
Dla mnie wasza sytuacja wyglada tak jakby jadl za malo posilkow stalych albo jest przyzwyczajony do zasypiania przy butelce albo ze swiezo mlekiem w brzuszku.

Ogaraniczalabym karmienie w nocy. Mleko dawala w niekapku albo kubeczku ze slomka i nie zaraz przed polozeniem spac, ale tak godzinke przed polozeniem spac.
 
Witam !!!
Pije w stosunku 1 do 1 oznacza ze pije tak jak sugeruje producent kaszki czyli lyzeczka na jedna działke na butelce.w nocy dajemy mun3 lyzeczki na 5 w skali butelki.nie ma refluksu.nie jest tez przegrzany z pewnoscia.w ciagu dnia je duzo urozmaiconych posiłkow napewno tez zdrowych bo staramy sie sami gotowac obiadki.je duzo owocow.bardzo lubi jesc i je duzo
 
Ja na prawde stawiam na przyzwyczajenie a nie glod co dwie godziny :) Butelke zamienilabym na niekapek i w nim podawacc mleko, a w nocy odzwyczajac od karmienia i zaoferowac mu cos w zamian, np. misia, albo specjalny kocyk.
Zawsze tak bylo? Uspiany byl przy butelce?
 
Przeciez przez cale swoje zycie zeby zasnac pil mleko z butli, to jak ma pic herbatke teraz i spac po tym? ;) Dzieci jak kazdy przebudzaja sie w nocy i sztuka jest nauczyc sie zasypiac po takim przebudzeniu. Jak dziecko kojarzy zasypianie z mlekiem, piersia czy jak moj ze smoczkiem to jak tego nie ma bedzie krzyk, bo inaczej nie umie zasypiac :( Nie wydaje mi sie, by tu o glod chodzilo. No moze nad ranem jak by sie przebudzil a w dzien mniej zjadl to jeszcze bym uwierzyla, ze z glodu.

Takie dziecko moze mleko dostac dwa razy dziennie i starczy. Duzo stalego jedzenia w ciagu dnia. Wieczorem godzine przed snem kolacja, kaszka i mleko do popicia. Ale mleko nie w butelce ze smoczkiem tylko w niekapku, kubeczku ze slomka albo kubeczku po prostu. Potem kapiel, ksiazeczka czy co tam robicie przed snem i do lozeczka :) W nocy jak sie obudzi najpierw dalabym mu szanse zasnac bez mleka. Dopiero jak nic nie pomoze to dac mleka.

Raz probowalam mojego bez smoczka uspic. Bylo wszystko od histerycznego placzu po wyglupy i chichoty. Po godzinie poddalam sie. Dalam smoczek, maly zwinal sie w klebek i zasnal od razu! Dla niego smoczek = sen. Niektore dzieci bardzo silnie sie przywiazuja do takich rzeczy. W nocy tez sie budzi kilka razy jak smoczka nie znajdzie pod reka :( Jak skonczyl rok to przyzwyczajenie przybralo tylko na sile.
 
Witam!!!
Dzis podzielilismy noc na pol i dalismy mu mleko dopiero o 1.30 a nast nad ranem Wczesniej plakal i nie chcial herbqty ani soczku.mleka nie wypil duzo czyli sklaniamy sie ku temu ze chodzi o przyzwyczajenie do butelki i mleka a nie o głód.bedziemy probowac zmienic butelke do mleka na niekapek ale wczoraj nic z tego nie wyszlo.i chyba trzeba robic jeszcze wieksze odstepy miedzy mlekami w nocy.kupimy mu takze misia ktory mu bedzie towarzyszyc w nocy
 
Byku a ja mam pytanko...
Czy dziecko budzi sie z histeria? U nas tez woda nie dziala, jak podawalam byl jeszcze wiekszy krzyk. Wstajesz i karmisz go i odkladasz? Czy dajesz mleko i dziecko samo je?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przez pare dni moze sie buntowac na mleko w niekapku :p Mojemu latwiej bylo tez przerzucic sie na taki bidon ze slomka.
Nam zajelo okolo tygodnia na zupelne odejscie od butelki, ale kazde dziecko jest inne.
 
Do góry