reklama

...

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez aneczka&emileczka, 20 Październik 2008.

1. aneczka&emileczka

aneczka&emileczka Początkująca w BB

witam. jestem mloda mama mam roczna coreczke dokladnie ma 14 miesiecy od pierwszego czerwca pracujeczyli juz 5 miesiecy. tylko przez pierwsze trzy miesiace byla to umowa o prace na okres probny na trzy miesiące a od 1 wrzesnia pracuje na umowe o prace na rok. od dwoch miesiecy jestem w ciazy z drugim dzieckiem. i moje pytanie brzmi tak czy ta umowa o prace na okres priobny trzy miesaiace bedzie mi sie liczyla do czasuu przepracowania. bo chcialabym pojsc na urlop macierzynski a dostaje sie go dopiero po pol roku przepracowania i nie wiem czy liczy sie do tego wlasnie umowa o prace na okres probny trzy miesiace.... prosze o pomoc i oddpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam:-)

2. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

liczy się :tak:

a nawet jakby się nie liczyła to przeciez teraz masz na rok to i tak dostaniesz macierzyński :tak:i nie ważne że np, na zwolnenie pójdziesz przeciez urodzisz w trakcie trwania umowy o pracę

tak było jeszcze kilka lat temu ale myślę że się w tej kwestii nic nie zmieniło
    no ale niech sie jeszcze wypowiedzą inni może któraś właśnie niedawno była w takiej sytuacji

3. reklama
  4. aneczka&emileczka

dziekuje bardzo za ta odpowiedz. cos juz mniej wiecej bede wiedziala bo balam sie ze albo bede musiala pracowac jeszcze zeby przepracowac te pol roku albo ze nie bedzie mi przysługiwał.... dziekuje jeszcze raz pozdrawiam :tak:

5. aneczka&emileczka

przepraszam pomyłka urlop macierzyński dostane to tak tylko mi chodzilo o urlop wychowawczy on jest na 3 lata...

6. amania.pl

amania.pl Zaciekawiona BB

Jeżeli masz umowę na rok, to już zależy czy pracodawca potem podpisze z Tobą kolejną umowę. Jeżeli umowa wygaśnie, a Ty nie będziesz zatrudniona, to urlop wychowawczy nie przysługuje.
    Przynajmniej z tego co ja sie orientuję.

7. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

jeśli będzie kolejna umowa o pracę to i będzie wychowawczy
    jeśli nie to niestety nie
    pracodawca może przedłużyć umowę ale nie musi to jego dobra wola :sorry2:
    tak jak napisała koleżanka wyżej

Poleć forum