reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2.5 letnie dziecko wcina same owoce i warzywa. Czy to dobrze?

U

usunięty

Gość
Witajcie mamuśki. Mam takie małe pytanie do mam które już mają doświadczenie w wychowywaniu dzieci. Moja 2.5 letnia córeczka od jakiegoś miesiąca nie chce nic jeść oprócz owoców i warzyw, chrupie do tego różnego rodzaju płatki, bułeczki, chlebek, gofry, jogurciki, mleczce kanapki . Owoce praktycznie wszystkie z warzyw najchętniej pomidor, ogórek. Nie jada obiadów, nie lubi mięsa, no chyba że jak widzi pizze z kurczakiem na cieście pełnoziarnistym to zje. Z przekasek paluszki, chrupki itp. Wypije herbatę rumiankową oraz soki witaminowe dr. Witt. Myślicie że takie jedzenie jest wg zdrowe? Jeszcze nie dawno praktycznie wszytsko jadła a teraz ograniczyła się do wyżej wymienionych rzeczy
 
reklama
Rozwiązanie
W sumie to jestem nieco zaskoczona ile z Was od razu zaleca odstawienie mięsa.
Ja wciąż stoję na stanowisku, że w przypadku autorki postu nie jest to najlepszy pomysł. Przede wszystkim do tego najpierw należy się przygotować i dobrać odpowiednio zbilansowane składniki.
Tutaj macie stanowisko konsultanta krajowego: Link do: Regulamin publikacji prac
Nie jest zdrowe. Ale być może to tylko przejściowy okres i wszystko wróci do normy.
Białko jest bardzo ważne w rozwoju dziecka - może chociaż zje jajko?? Mięso dostarcza także m.in. żelazo, którego brak może doprowadzić do anemii.
 
Wydaje mi sie ze powinnas dawac jej mniej przekasek wtedy brdzie glodna i mozliwe ze zje. Musisz zaczac obserwowac ile przed np obiadem jadla np jablko czy cos innego. Najlepiej dziecko " przeglodzic" i spr czy sama sie upomni ze jest glodna. Mozliwe ze nie doprowadzacie u Niej do poczucia glodu bo ma dzien zapelniony przekaskami czy owocami. Dobrze ze lubi warzywa i owoce.
 
chrupie do tego różnego rodzaju płatki, bułeczki, chlebek, gofry, jogurciki, mleczce kanapki
Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to chrupanie dodatkowo... To już są przekąski. Do tego słodkie.
Jeśli je owoce i warzywa w zdrowych formach - na śniadanie, obiad, kolację, same jako przekąskę, ok, ale ja tu widzę, że ona je te słodkie buły, przetworzone płatki a nie owoce ;)

A WY w domu co jecie? Jak wyglądają wasze posiłki?

I jeszcze na zachętę, gdyby był problem z tym ile jeść powinna - przykładowe porcje w tym wieku Link do: Portion Sizes Table - Infant and Toddler Forum
 
Ja przestałam jeść mięso mniej więcej w wieku twojej córki. Jestem zdrowa, wszystkie wyniki mam w normie. Do tej pory nie jem, nie mam pojęcia dlaczego, po prostu mi nie smakuje. Też jadałam same warzywa i owoce, a zmuszanie mnie do zjedzenia obiadu czy kolacji nie przynosiło dobrych efektów. Nie jestem wegetarianką z wyboru, zresztą sama bym siebie tak nie nazwała.
 
Nie jest zdrowe. Ale być może to tylko przejściowy okres i wszystko wróci do normy.
Białko jest bardzo ważne w rozwoju dziecka - może chociaż zje jajko?? Mięso dostarcza także m.in. żelazo, którego brak może doprowadzić do anemii.
Od czasu do czasu zje ugotowane jajka, jajecznice ale to naprawdę zależy od jej humoru
 
Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to chrupanie dodatkowo... To już są przekąski. Do tego słodkie.
Jeśli je owoce i warzywa w zdrowych formach - na śniadanie, obiad, kolację, same jako przekąskę, ok, ale ja tu widzę, że ona je te słodkie buły, przetworzone płatki a nie owoce ;)

A WY w domu co jecie? Jak wyglądają wasze posiłki?

I jeszcze na zachętę, gdyby był problem z tym ile jeść powinna - przykładowe porcje w tym wieku Link do: Portion Sizes Table - Infant and Toddler Forum

Posiłki u mojej Zuzi przewaznie wyglądają tak :
Śniadanie ogórek, pomidor, chleb jogurt
Drugie śniadanie : banan, jabłko, bułka, mleczna kanapka
Pierwszy obiad paluszki rybne z piekarnika
Drugi obiad zaczyna się kombinowanie ponieważ zamiast jeść to co my kombinuje
Kolacja : gofry
Między posiłkami winogrona, gruszka, paluszki pochrupie. I tak co dziennie by chciała jeść jedno i to samo
 
reklama
Posiłki u mojej Zuzi przewaznie wyglądają tak :
Śniadanie ogórek, pomidor, chleb jogurt
Drugie śniadanie : banan, jabłko, bułka, mleczna kanapka
Pierwszy obiad paluszki rybne z piekarnika
Drugi obiad zaczyna się kombinowanie ponieważ zamiast jeść to co my kombinuje
Kolacja : gofry
Między posiłkami winogrona, gruszka, paluszki pochrupie. I tak co dziennie by chciała jeść jedno i to samo
Płatki kukurydziane lubi chrupać na zmianę z cynamonowymi bądź czekoladowymi. Po kąpaniu do spania dostaje butelka mleka
 
reklama
Ale ona na prawdę dużo je. To fajnie. Wywaliłabym tylko mleczne kanapki, paluszki (po co to chrupanie między posiłkami?), a jogurt bez cukru podawała. Nie musi jeść 2 obiadów. Można oczywiście zaproponować czy chce spróbować, albo pokazać zdjęcie czy takie coś zje jak ugotujesz. Skupiłabym się by proponować coś zdrowszego niż paluszki rybne :p By jeść wspólnie, by widziała jak jecie. Ale nie martwiła za bardzo, że je to samo w kółko. Takie etapy też bywają. A i do picia woda. Słodkie soki też zapychają i dziecko nie jest głodne.
 

Podobne tematy

L
Odpowiedzi
26
Wyświetleń
2 tys
usunięty
U
Do góry