reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2,5 roku różnicy między dziećmi

reklama
Rozwiązanie
Czy sprawdza się ,, zasada ” ze każde dziecko inne ? Córka to high need baby.. boje się ze drugie tez takie będzie :(

Jak najbardziej.
Corka była wprawdzie bezproblemowym niemowlakiem ale dała nam popalić ze swoim spaniem. No nie chciała spać i już. Nie dało się nijak nakłonić do spania. Wprawdzie ładnie przesypiają nocki ale co z tego, kiedy spać szła między 22-23 a wstawała o 6 z minutami. Chodziliśmy z mężem na rzęsach.
Ma szalone pokłady energii, wszędzie jej pełno. Ma silna osobowość i nie da sobie w kasze dmuchać.
Bulek z kolei kompletnie bezproblemowy. Ładnie je, śpi i się zachowuje. Spokojniejszy. Zupełnie inne dziecko.
U mnie tez różnica 2.5 roku dokladnie co do dnia. Oboje są z 16. Starszy syn potem corka. Ogolnie było super. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Syn nie byl zazdrosny. Byli bardzo ze sobą zżyci. Teraz to juz nastolatki i wiadomo każe zaczyna isc w swoja stronę. Maja jeszcze młodszego brata i tu powiem ze jest przepaść. Między chłopakami 8 lat , między corka a najmłodszym 5 lat. Nie potrafią się dogadać. Mlody chce się bawić a starsi juz nie koniecznie. Zaluje ze nie mialam dzieci z mniejszymi odstępami wiekowymi.
 
reklama
U mnie jest roznica dwóch lat bez dwóch tygodni.
Tylko, ze moja córka, starszak, do przedszkola normalnie chodziła. Lubi a ja nie chciałam żeby miała rezygnować z przyjemności tylko dlatego, ze nagle ma małego brata. Tak wiec ona chodziła na połówki dnia od rana a ja w tym czasie spędzałam czas z maluchem.
Dla mnie istotne jest te kilka pierwszych tygodni z noworodkiem. Chce ten czas przezywać na spokojnie a nie właśnie robiąc kupę unisono.
Maz mi pomagał po pracy a w weekendy wszyscy chodziliśmy na spacery.
Na szczęście trafił mi się spokojny, pogodny maluch, bez żadnych sensacji pt kolki, refluksy czy inne przygody.
Powiem jednak, ze z mojego punktu widzenia początki to kwestia dobrej organizacji i wsparcia ze strony partnera. Troszkę trudniej robi się później jak jedno i drugie zaczyna być indywidualnością i jedno ma zupełnie inne potrzeby niż to drugie. Czasami trudno dogodzić wszystkim. Ale później znowu może być lepiej. Dużo zależy od dzieci. Moja Gaba ma strasznie trudny charakter. Muszę być w pełni skupiona. Bułek z kolei jest strasznym przytulakiem i często mamproblemy z gotowaniem obiadu bo on zada i domaga się aby go nosić i przytulac. Ciężkimi odmówić..
 
Hej, u nas będzie 2 lata i 7 miesięcy, synek drugi ma się urodzić do miesiąca. Także wszystko przed nami 😉 na razie Leoś się cieszy, że będzie bobo, codziennie sprawdza czy jest już w kołysce. Nie pozwala przekładać żadnych rzeczy przyszłego szkraba, bo to są bobo i koniec.
No ale zobaczymy jak to będzie po porodzie, trochę się boję że będzie mimo wszystko ciężko mi to ogarnąć. Leoś nie chodzi do żłobka i dodatkowo ogarniam z nim budowę domu. Na szczęście mąż pracuje teraz zdalnie i pomaga, bawi się z synkiem to mogę odpoczywać (mam zagrożoną ciążę i muszę leżeć dużo).
 
Niedawno poroniłam ( nieplanowana ciąża ) ale przez ta sytuacje zaczelam z mężem myśleć o rodzeństwie dla córki , nie wiem co myśleć .. może lepiej poczekać aby różnica była 3? 4 lata ? Chyba nie ma idealnej różnicy ..
 
Niedawno poroniłam ( nieplanowana ciąża ) ale przez ta sytuacje zaczelam z mężem myśleć o rodzeństwie dla córki , nie wiem co myśleć .. może lepiej poczekać aby różnica była 3? 4 lata ? Chyba nie ma idealnej różnicy ..
Nie jest lekko ale to była najlepsza decyzja jaką mogliśmy z mężem podjąć . Dziewczynki już mają lepszą więź ze soba starsza już nie pamięta jak to było bez siostry . Mimo trudności jeśli chcecie rodzeństwo dla córeczki to jeśli twój strach to jedyna obiekcja to starajcie się. Nie wiesz czy od razu zajdziesz. Moim zdaniem różnica 2,5 roku a 3 to żadna różnica. Trzymam mocno kciuki ✊❤️. Powodzenia
 
Ja mam dzieci w wieku 7,5,3 lata - co równe dwa lata i jeszcze córkę 2 miesięczna. Nie wspominam źle tego czasu;) zreszta gdyby było inaczej nie miałabym ich tyle :D ale to dużo zależy od wielu czynników począwszy od charakterów dzieci po np powrót do pracy;) ja nie pracuje myśle ze byłoby dużo trudniej wtedy mi wszystko pogodzić choć na pewno nie jest to niemożliwe ;) dasz radę, będzie dobrze!
 
Ja mam dzieci w wieku 7,5,3 lata - co równe dwa lata i jeszcze córkę 2 miesięczna. Nie wspominam źle tego czasu;) zreszta gdyby było inaczej nie miałabym ich tyle :D ale to dużo zależy od wielu czynników począwszy od charakterów dzieci po np powrót do pracy;) ja nie pracuje myśle ze byłoby dużo trudniej wtedy mi wszystko pogodzić choć na pewno nie jest to niemożliwe ;) dasz radę, będzie dobrze!
Czy sprawdza się ,, zasada ” ze każde dziecko inne ? Córka to high need baby.. boje się ze drugie tez takie będzie :(
 
Czy sprawdza się ,, zasada ” ze każde dziecko inne ? Córka to high need baby.. boje się ze drugie tez takie będzie :(
Tak sprawdza się pierwsza córkę grzeczna cyca i spanie. Druga demon od początku ruchliwa płaczliwa bardziej nawet cyc nie uspokajał jak karmiłam także siostry a zupełnie inne charakterowo.
Ja mam dzieci w wieku 7,5,3 lata - co równe dwa lata i jeszcze córkę 2 miesięczna. Nie wspominam źle tego czasu;) zreszta gdyby było inaczej nie miałabym ich tyle :D ale to dużo zależy od wielu czynników począwszy od charakterów dzieci po np powrót do pracy;) ja nie pracuje myśle ze byłoby dużo trudniej wtedy mi wszystko pogodzić choć na pewno nie jest to niemożliwe ;) dasz radę, będzie dobrze!
4 podziwiam super . Też chciałam zawsze 3 co prawda no ale poronienia długie starania. I są we 2 taki tak cieszę się że je mam. Pozdrawiam
 
reklama
Czy sprawdza się ,, zasada ” ze każde dziecko inne ? Córka to high need baby.. boje się ze drugie tez takie będzie :(

Jak najbardziej.
Corka była wprawdzie bezproblemowym niemowlakiem ale dała nam popalić ze swoim spaniem. No nie chciała spać i już. Nie dało się nijak nakłonić do spania. Wprawdzie ładnie przesypiają nocki ale co z tego, kiedy spać szła między 22-23 a wstawała o 6 z minutami. Chodziliśmy z mężem na rzęsach.
Ma szalone pokłady energii, wszędzie jej pełno. Ma silna osobowość i nie da sobie w kasze dmuchać.
Bulek z kolei kompletnie bezproblemowy. Ładnie je, śpi i się zachowuje. Spokojniejszy. Zupełnie inne dziecko.
 
Rozwiązanie
Do góry