reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 CC za soba i kolejne ciaze

marka1307

mama aniołka Michałka
Dołączył(a)
13 Sierpień 2012
Postów
999
Miasto
okolice Krakowa
witajcie kobietki zakladam ten temat dlatego ze sama jestem po 2 cc pierwsze w 2008 r. Oliver ma 4 i pol roku teraz w 2012 bylo kolejne niestety moj drugi syneczek urodzil sie zbyt szybko(26tydzien) i po 13 dniach ciezkiej walki odszedl do Aniolkow teraz chcialabym starac sie o kolejna dzidzie i dlugo myslec nie trzeba ze po 2 CC bedzie 3CC no i oczywiscie sa obawy i wiadomo inna kontrola u lekarza pewnie bedzie czesciej. moze sa kobietki ktore mialy juz 2CC badz wiecej i chcialy by podzielic sie swoimi historiami:) dzis bylam u lekarza jestem 3 miesiace po cc i powiedzial ze juz w 3 miesiace blizna jest zagojona i stabilna , zdziwilam sie bo niby 6 miesiecy to minimum ale , moze ktoras z was zachozila szybciutko w kolejna ciaze po CC i chcialaby podzielic sie swoimi przezyciami w takiej sytuacji czekam na wasze posty :) buziaczki :*
 
reklama
Marka, jak dla mnie 3 miesiące, to zbyt krótko, aby znów być w ciąży. Twój Synek urodził się przedwcześnie, a wtedy macica nie wygląda jak w 9 miesiącu, cięcie było głębsze, bo i macica była "grubsza" w porównaniu z cięciem w 9 miesiącu. Zależy też jak macica była cięta, bo to, że blizna jest wszerz nie znaczy, że i macica też tak była cięta. Jeżeli była cięta wszerz, to jest plus. Ja od pierwszej cesarki zaszłam w ciąże po 10 miesiącach, dziś wiem, ze bardzo dużo ryzykowałam... Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie, ale te wszystkie nerwy przy podejrzeniu rozejścia blizny...
Co do Twojego lekarza, dziwi mnie jego teoria...
 
no tlumaczyl tak jak pisalam ze po 3 miesiacach macica poprostu w praktyce musi sie zagoic chyba ze sa powiklania po cc to wiadomo ze bedzie inaczej wygladalo , powiedzial jeszcze ze im wiecej badan zrobie tym lepszy obraz bedzie dla kolejnej ciazy , ty ewcia widze mialas podobna sytuacje do mojej moj Michalek urodzil sie w 26 tygodniu mial 33 cm i 850g. slyszalam opinie ze zanim macica zacznie sie powiekszac w znaczacym tempie blizna ma czas zeby lepiej sie wygoic. ja po pierwszej cc mialam 4 lata przerwy , teraz jest 3 miesiace i 10 dni musze troche sie uzbroic i poczekac dwoch lekarzy w Bytomiu mowilo ze po 6 miesiacach moge sie starac jezeli blizna bedzie dobrze wygojona. dziekuje Ewcia kochana za odpowiedz:*
 
Kolejna ciąża po cesarskim cięciu - kiedy? - Artykuł - *-spam-* dolaczylam linka ktory znalazlam , ja jednak zrobie badania umowie sie z kardiologiem i bede wiedzial na czym stoje takze jeszcze jakies miesiace meczrni psychicznej dla mnie:)
 
bardzo fajny pomysł na temat, z chęcią poczytam, gdyż tez jestem po dwóch cc, pierwsze w 2008, drugie w 2012, i tez zastanawia mnie kilka kwestii

czy trzecia ciąże tez automatycznie rozwiazuje sie cc? na zasadzie, ze dwa cc to wskazanie do trzeciej?
ile można mieć cc?
 
Też jestem po dwóch CC i chyba z tego powodu na razie nie myślę o trzecim dziecku, bo bardzo boję sie kolejnej cesarki. A z wielu źródeł slyszałam, że po pierwszym CC mozna rodzic naturalnie, natomiast po dwóch juz nie ma szans na poród sn. Wg mojego gin zdrowy odstęp między ostatnim porodem cc a kolejnym zajściem w ciąże to minimum rok, ale znam przypadki gdy było znacznie mniej ale nie zawsze się to dobrze kończy. Moja znajoma (3 cc, krótkie odstępy między porodami) z najmłodszą córką zaszła w ciąże gdy starsza miala 6 m-cy i mała urodziła się jako hipotrofik, mama była wymęczona z anemią i innymi powikłaniami głównie spowodowanymi ogromnym obciążeniem organizmu.
 
hej dziewczynki witam kazda z osobna:* czasem mialam wrazenie ze jestem czarna owca z tymi cesarkami:) wiec tak po dwoch CC nie ma szansy na porod naturalny , spotkalam sie z opinia lekarza takze ze po pierwszej CC moze byc porod naturalny w zaleznosci od tego jak blizna wyglada , bo rozejscie sie szwu jezeli takowy wystapi czesciej zdarza sie przy probie naturalnego porodu ( a po pierwszej CC) ze teraz jest takie szycie ze ryzyko ze blizna sie rozejdzie jest niewielkie choc sie zdarza ale wiadomo co lekarz to ma inny poglad na sprawe:) ja dzisiaj dostalam przepisana masc coutrtubex stosowala moze ktoras ta masc albo mogla polecic by jakas sprawdzona??:)
Tygryskowa widze ze mialysmy w tych samych roczkach CC:)
 
mowia niby ze ten odstep jest po to by kobieta mogla dojsc do siebie a najbardziej organizm ale jaka prawda , no ja mysle o trzecim dlatego ze na dzien dzisiejszy jak patrze na kobiety z wozkiem albo kobiety z brzuszkiem to mam ochote uciec gdzies i sie rozwyc tesknie za malenstwem i wiem ze dopoki nie bede w kolejnej ciazy bede miala takie ciezkie dni:(
 
moja gin podała mi informację, że po 1cc przy prawidłowym ułożeniu jest 50% szans na drugie poród sn, po 2 cc już tylko 30%, po 3 cc rzadko zdarza się już sn. Odstęp między cc zależy od cięcia, powodu cięcia, kondycji matki, ale generalnie nie krótszy niż 6mcy. W niektórych szpitalach już nie tną macicy, tylko rozrywają bo to mięsień, w ten sposób szybciej się on zrasta(jakkolwiek niedobrze to brzmi)Wtedy można starac sie juz po 6mcach.. Przy zbyt wcześnym zajsciu w ciążę po cc(nigdy nie wiesz jak się pozrastało w środku i czy są bliznowce) grozi to poważnymi komplikacjami dla matki i dziecka, poczytaj sobie np o łozysku przodującym .Poza tym blizna po cc to jedno a spojenie łonowe to drugie, w 3mce nie zdąży się w pełni zregenerowac i jak Ci się rozejdzie to będziesz płakac przy każdym kroku.
I zmień lekarza,bo Twój chce Cię chyba wysłać na drugą stronę albo skrzywdzić dziecko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
8 miesiecy po pierwszym cc zaszlam w planowana druga ciaze. moja lekarka ocenila ze pol roku odstepu wystarczy ale dwa miesiace monely na staraniach. cala ciaza przebiegala ksiazkowo az nagle w 38 tygodniu czulam okropny bol w okolicy mojej blizny po cc. zaniepokojona bolem i zmobilizowana przez meza pojechalam do szpitala gdzie polozono mnie na obserwacji. przez 3 godziny zwijalam sie z bolu ktory byl tak silny ze 7 godzin bolesnych skurczy porodowych bez postepujacego rozwarcia w pierwszej ciazy to pikus. po tym czasie dostalam krwotoku i okazalo sie ze puscilo szycie. tylko natychmiastowa i profesjonalna opieka lekarzy sprawila ze synek i ja wyszlismy z tego bez problemow. okazalo sie ze druga ciaza byla zbyt szybko a dodam ze szybko sie goje i po pol roku od pierwszego porodu wszystko wygladalo swietnie. nie ukrywam ze planuje trzecia ciaze ale tym razem odczekam przynajmniej trzy lata.
 
Do góry