reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 lata i picie mleka w nocy

kaskax25

mama wspaniałej trójki
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2008
Postów
6 716
Witam. Mam taki problem, mój dwuletni synek pije Bebilon pepti, jest na diecie bezmlecznej bardzo ścisłej ze względu na alergie na białko mleka krowiego. W dzień nie chce pic swojego mleczka za to jak przychodzi wieczór i noc rozpoczyna sie impreza. Koło 19ej obowiązkowa butelka potem koło 23 a nie daj boże nie daj to jest rewolta na cały dom ostatnio na tym koniec ale zdarza sie że żąda tez mleczka nad ranem. Od narodzenia bardzo często pił w nocy jako niemowle karmione piersią co 2 godziny minimum. Po przejściu na butelke niewiele sie zmieniło. Myśle że teraz woła z przyzwyczajenia, ale jak go tego oduczyć:-:)-(Z jednej strony jest na diecie bezmlecznej i ciesze się ze choc w tej formie pije mleko wraz z nim witaminy itp. Jednak jest w tym wieku że chyba nie powinien pic go w nocy, nie wiem jak go odzwyczaić, tym bardziej że jego mały braciszek na piersi przeypia cała noc. Dodam ze synek jest nadpobudliwy a to mleczko w nocy go uspokaja:tak:dziekuje za wszelkie wskazówki
 
reklama
Witam,
Z informacji które zostały zawarte w mailu trudno stwierdzić dlaczego synek je w nocy, czy z głodu czy z przyzwyczajenia. Wszystko zależy od ilości które zjada w dzień, jeśli jest nadpobudliwy to mogę przypuszczać że w dzień je mało (bo nie ma czasu na jedzenie) i nadrabia w nocy. Czy podaje Pani na kolację kaszkę np. manną na mleku modyfikowanym? Jeśli nie to proszę spróbować, kasza jest bardziej sycącą niż mleko. Jeśli nadal będzie się domagał mleka z taką samą częstotliwością, to mamy jasność, że jest to przyzwyczajenie. Proszę zwrócić uwagę na to co synek je w ciągu dnia, czy obserwuje Pani różnice jeśli np. zje pełny obiad, czy lepiej wtedy śpi? Można również rozcieńczać nocne porcje mleka. Jeśli dziecko nie ma nadwagi, to myślę że picie mleka w nocy nie jest naglącym problem wbrew temu co można wyczytać w książkach (pewnie w tym miejscu narażam się stomatologom):-)
 
Dziekuje za odpowiedz, a na noc to jest kaszka z mlekiem więc mysle ze to przyzwyczajenie. Zabki o dziwo ma zdrowe. A skoro mówi pani że to nie jest az tak wielki rpoblem to moge odetchnąć mam nadzieję że sam odstawi to mleczko z czasem.:-D
 
Do góry