reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 latek nie mówi

jeag

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2019
Postów
47
Mam pytanie, jak pomóc dziecku przy nauce mowy? Kiedy mój syn kończył rok, zaczął mówić swoje pierwsze słowa takie jak: kot, idę, mama, tata, ale potem coś poszło nie tak i się zablokował. W czerwcu będzie miał 2,5 lat i nie używa praktycznie mówiąc żadnych słów. Najgorsze jest to, że przestał używać tych które juz znał. Tak jakby miał amnezję. Na mnie mówi tata, na męża też tata, kota nie woła, tylko miałczy. Wymyśliliśmy na nim, że jak czegoś chce to ma mówić" chce." To wszystko, więcej słów nie ma, nie używa. Wiem, że na pewno wiele słów zna, bo jak powiem przynieś pilot, to przyniesie, daj szklankę, autko, klocki czy piłkę- nie ma problemu, ale jak powiem "co to " ,to albo patrzy na mnie tempo, albo mówi jego ulubione słowo "eeee". Proszę podpowiedzieć co mogę zrobić żeby mu pomóc?
 
reklama
Polecam wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej, powinni pokierować dalej.

Warto wykluczyć wszelkie problemy ze słuchem - wizyta u laryngologa lub audiologa/foniatry.
Warto także odwiedzić neurologopedę (sprawdzi napięcie mięśniowe przy aparacie mowy).
Udałabym się także do neurologa, by wykluczyć poważniejsze problemy.

Mój syn zaczął mówić jak miał 4,5 roku, więc rozumiem co czujesz. Na pewno należałoby ograniczyć telewizję. Dużo oglądać/czytać książeczek. A synek teraz cokolwiek więcej mówi - u nas było zalecenie, by udawać, że się nie rozumie dopóki chociażby nie spróbuje powiedzieć.
Mój synek jak miał 2,5 roku dostał z poradni decyzję o WWR (wczesne wspomaganie rozwoju), a rok później KS (kształcenie specjalne na okres przedszkola). Diagnozą był autyzm. Dzięki temu miał zajęcia z logopedą, a co ważniejsze także z pedagogiem i psychologiem, którzy tą mowę starali się wywołać. Teraz mówi dużo, jednakże logopeda ma jeszcze trochę pracy. Synek jutro kończy 6 lat.
 
Witaj. Mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i też nie mówi praktycznie nic. Na chwilę obecną: brum brum, bam, am am, A A A ( sygnał ), titutitu ( coś małego ) , czasem aaaaaa jak lew i nie. I to wszystko. Nie naśladuje zwierzątek. Nie wola do nas mama ani tata. Jesteśmy już od 4 miesięcy pod opieką neurologopedy. Przechodził badania w poradni psychologiczno pedagogicznej które nie wykazały żadnych problemów. Psycholog wykluczyła autyzm, synek jak najbardziej znajduje się w normie intelektualnej. Już od dawna wszystko rozumie. Jest bardzo bystry. Ale już nie będę nawet opisywać jak się martwię...:( chodzi to za mną jak zmora i nadal się martwię. Synek ma już świadomość tego że nie mówi. Staram się już nawet nie poruszać tego tematu. Chętnie jeździ do logopedy, tłumacze mu że będą się bawić z Panią.
Dla mnie niepokojące jest to że Twój synek miał taki regres. Czemu jeszcze tego nie badaliście ? Mój od początku późny start, zaczął wymawiać jakiekolwiek sylaby na 14 miesięcy. 21 miesięcy pierwsze słowo ze zrozumieniem. Od tego czasu średnio raz w miesiącu coś nowego dochodzi
 
Najlepsza będzie wizyta u psychologa dziecięcego. Jego zachowanie nie jest normalnie i bardzo odbiega od norm. Lepiej się skontaktować i dowiedzieć się co może być nie tak i co jest powodem jego zachowania.
 
Cześć dziewczyny.
Moja córka nie mówiła( znaczy mówiła ale po swojemu) do 3 roku życia. Zapisaliśmy ją do logopedy i na integracje sensoryczna. Za 2 miesiące kończy 4 lata i mówi jak najęta!
 
Witam Wszystkich. Moja córka też nadal nie mówi, a ma 2,5 roku już .. Czy mogę prosić Panią "ankaanka" o kontakt mailowy: mateusz.pomorskie@o2.pl na temat Pani córki jak obecnie wygląda sytuacja?
W mojej ocenie moja córeczka może mieć też zaburzenia sensoryczne, czekamy na terapię. WWR już mamy dla małej.
 
reklama
Witam Wszystkich. Moja córka też nadal nie mówi, a ma 2,5 roku już .. Czy mogę prosić Panią "ankaanka" o kontakt mailowy: mateusz.pomorskie@o2.pl na temat Pani córki jak obecnie wygląda sytuacja?
W mojej ocenie moja córeczka może mieć też zaburzenia sensoryczne, czekamy na terapię. WWR już mamy dla małej.
Cześć dziewczyny.
Moja córka nie mówiła( znaczy mówiła ale po swojemu) do 3 roku życia. Zapisaliśmy ją do logopedy i na integracje sensoryczna. Za 2 miesiące kończy 4 lata i mówi jak najęta!
Witam Wszystkich. Moja córka też nadal nie mówi, a ma 2,5 roku już .. Czy mogę prosić Panią "ankaanka" o kontakt mailowy: mateusz.pomorskie@o2.pl na temat Pani córki jak obecnie wygląda sytuacja?
W mojej ocenie moja córeczka może mieć też zaburzenia sensoryczne, czekamy na terapię. WWR już mamy dla małej.
 
Do góry