reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy można nauczyć dziecko spać? Jeśli ledwo żyjesz z niewyspania musisz to zobaczyć. Może ta metoda u was się sprawdzi. Czy trening snu ma sens?

Jak chronić dzieci przed seksualizacją i mądrze edukować. Nie przegap!

A zdążysz wysłać zgłoszenie i wygrac Lego Duplo? Teraz

reklama

2 latka gryzie , szczypie i bije

martka83

Fanka BB :)
Miasto
Sosnowiec
Rozwiązania
0
Proszę o radę. Córka 2 lata i 2 miesiące od około dwóch gryzie nas, szczypie, drapie. Zauważyłam, że niektóre zachowania pojawiają się wtedy,kiedy np prosi kilka razy tatę albo mnie żebyśmy coś zrobili np układali z nią puzzle , a my nie możemy w tej dokładnie chwili. Wtedy gryzie. Jestem w stanie to zrozumieć, że w taki sposób chce zwrócić na siebie uwagę. Ale kompletnie nie rozumiem kiedy np bawimy się na łóżku, śmiejemy, przytulamy, wszystko jest ok i nagle , rzuca się na mnie z pazurami jak dzisiaj gdzie podrapała mi twarz do krwi.
Na każde takie zachowanie od razu reaguję, mówię że nie wolno i że to boli, chodziła na karnego jeżyka, tłumacze nieskończoną ilość razy ale to zupełnie nic nie daje

reklama

Lilka455

Rozwiązania
0
I nie da, proszę uzbroić się w cierpliwość minie, duzo tlumaczyc, teraz wydaje sie ze do dziecka nic nie dociera, ale w przyszlosci na pewno zaowocuje.

martka83

Miasto
Sosnowiec
Rozwiązania
0
Czy powinnam stosować kary, czy po prostu tłumaczyć i wracać do zabawy?
Jestem w ciąży i odnoszenie na karny język czy do kąta teraz nie wchodzą w grę...

Aguu

Rozwiązania
5
Jest mala, pomoz jej zrozumiec emocje ktore przezywa, nazwij je, pokaż jak może bezpiecznie odreagować złość czy frustrację. Spróbuj zauważyć w jakich sytuacjach tak reaguje i postaraj się je wyeliminować zanim się pojawią.
Gdy już ugryzie powiedz to boli, nie lubię gdy tak robisz itp. Słowo nie i nie wolno wywołuje bunt więc ukladalabym zdania omijając je.

martka83

Miasto
Sosnowiec
Rozwiązania
0
Sytuacje w których jestem w stanie to przewidzieć są łatwe do wyeliminowania. Chodzi mi o gryzienie i szczypanie w trakcie zabawy, zupełnie bez powodu. Śmieje się i w sekundzie atak, bez zapowiedzi. Nie jestem w stanie tego przewidzieć. Ja po prostu zaczynam się bać bawić z nią w bardzo bliskiej odległości

Aguu

Rozwiązania
5
Sytuacje w których jestem w stanie to przewidzieć są łatwe do wyeliminowania. Chodzi mi o gryzienie i szczypanie w trakcie zabawy, zupełnie bez powodu. Śmieje się i w sekundzie atak, bez zapowiedzi. Nie jestem w stanie tego przewidzieć. Ja po prostu zaczynam się bać bawić z nią w bardzo bliskiej odległości
Pytalas dlaczego to robi? Powiedz ze to boli i teraz jestes smutna, nie masz ochoty na zabawę ect przerwij zabawę

martka83

Miasto
Sosnowiec
Rozwiązania
0
Pytałam, nie ma odpowiedzi. Często kiedy tak zrobi a ja przytrzymam jej rękę, wtedy zaczyna bić jeszcze bardziej.

Aguu

Rozwiązania
5
Trzeba duzo spokojnego tłumaczenia i cierpliwości niestety.

G

gosc6

Gość
To piękny czas! Uwielbiam ten moment w rozwoju! Twoje dziecko zaczyna być świadome własnego ja. Dostrzega, że jest odzielną, autonomiczną jednostką i bardzo to manifestuje. Doceniaj, chwal, mów, że to wspaniale, że ma swoje zdanie. Na bicie itp zdecydowanie się nie godz, ale żadnych kar czy krzyków. Popatrz jej w oczy, skieruj jej uwagę tylko na siebie i wyraźnie powiedz "nie zgadzam się, żebyś tak robiła!". Dużo cierpliwości, myśl pozytywnie. Twoje dziecko dorasta!

reklama

martka83

Miasto
Sosnowiec
Rozwiązania
0
Oj chciałabym mieć tyle entuzjazmu dla tego etapu rozwoju póki co czasami naprawdę jest ciężko...
PS. Moja córka ma na imię Ida

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry