reklama

2 latka gryzie , szczypie i bije

ida_marzec

Zaciekawiona BB
Od
8 Styczeń 2019
Odpowiedzi
0
Oj chciałabym mieć tyle entuzjazmu dla tego etapu rozwoju póki co czasami naprawdę jest ciężko...
PS. Moja córka ma na imię Ida
Wszystko zależy od nastawienia! Myśl pozytywnie o tym, to będzie łatwiej ;)
Ida Marzec to bohaterka książki, mam na imię Monika ;) ale jeśli w brzuchu siedzi córa to będzie Iga - podobne ;)

reklama

Caitlyn

Fanka BB :)
Od
16 Czerwiec 2018
Odpowiedzi
0
@martka83 jakbym czytała o swoim Mikołaju! Jest strasznie nerwowy, ledwo skończył 2 lata w październiku a zaczął pokazywać swoje niezrozumiałe foszki rzucając wszystkim dookoła co ma pod ręką albo bijąc, bo akurat on nie gryzie, no ale wolałabym zostać ugryziona niż dostać metalowym autkiem. Od niedawna też strasznie głośno piszczy i krzyczy gdy ogląda bajki, uszy więdną. Ja dopiero co urodziłam, to mam wrażenie, że teraz próbuje jeszcze zwracać na siebie uwagę tym właśnie zachowaniem ale jeszcze bardziej pogorszonym. Ale tak jak Ci tutaj wyżej osoby napisały, to jest taki wiek, okres przejściowy. Przejść musi kiedyś. U mnie się na to mówi bunt dwulatka. Ani krzyk ani tfu tfu klaps ani żadne kary nic nie dają, wręcz pogarszają. Trzeba zacisnąć zęby, przeczekać te wybuchy i dziwne zachowania, próbować zrozumieć dziecko dlaczego tak robi, przede wszystkim nastawić się, że to jeszcze tylko dziecko i samo wiele rzeczy nie rozumie, a złości się, że my jego też nie potrafimy zrozumieć. :) Ewentualnie w kryzysowych sytuacjach (jak np. dzisiaj mój dwulatek "odwalił" niezły cyrk) myślę o czymś uspokajającym, może zacznę od podawania mu melisy do picia hihi ;)

KamJas88

Początkująca w BB
Od
17 Styczeń 2019
Odpowiedzi
0
Też miałam tak z moją córką, nie miała wtedy jeszcze dwuch latek. Może oglądają za dużo bajek, albo jedzą za dużo cukru, niestety ale takie rzeczy bardzo niekorzystnie wpływają na dzieci. Ja swojej staram sie ograniczyć bodzce, bajki oglądamy maksymalnie 30 minut a wieczorem przed snem maksymalnie się wyciszamy

martka83

Fanka BB :)
Od
25 Październik 2015
Miasto
Sosnowiec
Odpowiedzi
0
Też miałam tak z moją córką, nie miała wtedy jeszcze dwuch latek. Może oglądają za dużo bajek, albo jedzą za dużo cukru, niestety ale takie rzeczy bardzo niekorzystnie wpływają na dzieci. Ja swojej staram sie ograniczyć bodzce, bajki oglądamy maksymalnie 30 minut a wieczorem przed snem maksymalnie się wyciszamy
Moja córka nie jada słodyczy wcale. Bajki oglądamy sporadycznie

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019