reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 mc dziecko kolki i odpoczynek

moc

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2017
Postów
5
Witam. Chciala bym zasięgnąć rady.

Mam córkę w wieku 2 miesięcy, ostatnio męczą ją kolki. Używamy różnych specyfików dostępnych na rynku które nie pomagają. Masaż brzuszka nie pomaga, kąpiel tylko na chwilę, kładzenie na brzuszku też nie pomagało

Generalnie próbowałam wszystkich metod dostepnych w internecie. Bez skutku.

Wczoraj córka płakała 4 godziny a ja nie potrafiłam pomóc. Czytalam że herbata z majeranku podawana w niewielkich ilościach profilaktycznie może pomóc. Czy faktycznie mogę podawać 2 mc dziecku herbatkę z majeranku a jezeli tak to w jakich ilościach?

Chciała bym się również dowiedzieć czy jeżeli córka spi na moim brzuchu po parę godzin dziennie w takiej pozycji czy to nie zaszkodzi jej postawie. Córka lezy też na brzuszku.


Z góry dziękuję za odpowiedź





Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
reklama
Moja córka aż takich kolek nie miała, ale też jej dawałam wszystkie możliwe kropelki. Tez mi przesypiala a to na rekach a to na moim brzuchu; widziałam ze podczas snu ma trochę ulgi wiec nie odkladalam jej do łóżeczka. W naszym przypadku najlepszym lekarstwem był czas.Dzis ma prawie 4 mce i naprawdę jej się poprawiło. Jest dużo lepiej.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No niestety w przypadku kolek tak juz jest,ze trzeba to przeczekać :sad: to trudny czas dla maluszka i dziecka. My tez borykaliśmy sie z kolkami długi czas i wypróbowaliśmy wszystko dostępne na rynku, pomagało w niewielkim stopniu lub wcale. Jesli corce ulgę przynosi spanie na twoim brzuchu to nie widze przeciwwskazań.
 
Musiałabys popytać w aptece. Wiem, że super na kolki są niemieckie kropelki u nas w Polsce jest ich odpowiednik ale niestety nie pamiętam już nazwy. Syn miał kolki kilka lat temu te krople okazały się wybawieniem i dla niego i dla nas[emoji4] Zdrowka dla maluszka

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To nie sab simplex jest taki cudowny tylko dawkowanie substancji czynnej w niemieckich lekach jest inne. Substancja czynna w kropelkach to Symetycon (w sab simplex 69,19 mg/ml) przyjmując zgodnie z ulotką przed/razem/po posiłku 15 kropli sab simplex czyli 0.6ml czyli skoro w 1 ml jest 69.19 mg Symetyconu to daje nam 0.6x69.19=41.514 mg Symetconu w jednej dawce do każdego posiłku.
espunisan dostępny w Niemczech(40mg Symetykonu do kazdego posiłku) tez ma inne dawkowanie niż w Polsce (80mg Symetykonu na dobę)

Osobiście używaliśmy Bobotic Forte 1 ml płynu zawiera 135 mg symetykonu czyli 2xwięcej niż sab simplex jednak zalecana dawka to 3 krople (20 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku czyli 2x mniej niż sab simplex) Stosowaliśmy 6 kropel w porozumieniu z pediatra co pozwala na podanie dziecku takiej samej ilości symetykonu ale ograniczając substancje dodatkowe (słodzące, wypełniające, konserwujące itp), które nie wpływają na działanie przeciw kolce ale może się okazać, że nie są tolerowane przez nasze dziecko.
Mam nadzieję że jasno wyjaśniłam fenomen sab simplex w Polsce
Stosowaliśmy rożne krople ale żadne po żadnych kolki nie ustąpiły jedynie straciły na sile.

Przy mocnych atakach nasz syn uspokajał się przy suszarce i masażu ale każde dziecko jest inne. Są jeszcze kropelki wspomagające trawienie laktozy(czasem powoduje kolkę) delicol i debridat (na recepte).
 
Ostatnia edycja:
Do góry