reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesiąc ciąży a znalezienie pracy

Dołączył(a)
28 Październik 2011
Postów
8
Witam.
Wlasnie skończyla mi się umowa o prace na czas okresony. Nie mialam skonczonego 3 miesiaca ciazy i pracodawca nie mial obowiazku przedluzania umowy. Obecnie szukam pracy by, popracować, miec swiadczenia i na zwolnieniu lub po porodzie nadal miec dochody. Dziecko najwazniejsze ale pieniadze na utrzymaniu nie mniej wazne.
Prosze mi powiedziec.... umowa skonczyla mi sie 31.10.2011, chcialabym zatrudnic sie u ojca w firmie jako pracownik biurowy (przelewy, telefony, sprawy firmy) i isc na zwlnienie po 2 miesiacach. Boje sie, ze to sprawdza i bedzie klopot. U mnie w rodzinie tak bylo, ze wujek musial oddac pieniadze, ktore ZUS wyplacal przez pewnien okres jego corce. Chcialabym miec ciaglosc i zatrudnic sie od 2.11.2011. Nie wiem co robic. Prosze o pomoc.
 
reklama
Wlasnie skończyla mi się umowa o prace na czas okresony. Nie mialam skonczonego 3 miesiaca ciazy i pracodawca nie mial obowiazku przedluzania umowy. Obecnie szukam pracy by, popracować, miec swiadczenia i na zwolnieniu lub po porodzie nadal miec dochody. Dziecko najwazniejsze ale pieniadze na utrzymaniu nie mniej wazne.
Prosze mi powiedziec.... umowa skonczyla mi sie 31.10.2011, chcialabym zatrudnic sie u ojca w firmie jako pracownik biurowy (przelewy, telefony, sprawy firmy) i isc na zwlnienie po 2 miesiacach. Boje sie, ze to sprawdza i bedzie klopot. U mnie w rodzinie tak bylo, ze wujek musial oddac pieniadze, ktore ZUS wyplacal przez pewnien okres jego corce. Chcialabym miec ciaglosc i zatrudnic sie od 2.11.2011. Nie wiem co robic. Prosze o pomoc.

Nie stawia Pani pytań, stąd nie mam na co odpowiedzieć.
Mogę tylko potwierdzić Pani obawy związane z kontrolą ZUS.
 
Nie wiem kiedy i z jakiego powody moze sprawdzic go zus. Ile musialabym placic (tato) skladki bym bezpiecznie mogla isc na zwolnienie. Lub jak prace wykonywac by nie mogli sie przyczepic. Nie wiem jak oni to sprawdzaja. Ja bede na zwolnieniu wiec pracy nie wykonuje wtedy.
 
Idąc na zwolnienie musisz mieć jakieś podstawy do tego zwolnienia, a nie że sobie planujesz, że wtedy i wtedy będziesz na zwolnieniu. Sama sobie odpowiedziałaś na swoje wątpliwości, tym bardziej, że praca którą masz zamiar wykonywać sama w sobie nie upoważnia do pójścia na zwolnienie (nie jest to ciężka praca fizyczna ani zagrażająca życiu Twojego dziecka). Jak ciąża będzie przebiegać prawidłowo spokojnie możesz pracować aż do momentu rozwiązania i taka jest moja rada, że lepiej tak zrobić, a wszystkie świadczenia będą Ci się należały.
 
Do góry