reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesięczne dziecko nie spi 16 godzin

Dołączył(a)
31 Styczeń 2024
Postów
6
Witam wszystkich
Mam problem mój syn 2 miesiące od urodzenia ma problem ze snem
Praktycznie codziennie nie spi po 15,16 godzin, jak zaśnie przez dzień to budzi sie po 5 minutach i to wszystko. Widać że jest zmęczony ale zamyka oczy i otwiera. Schemat usypiania jest taki sam jak wieczorem, gdzie wieczorem chyba już ze zmęczenia zasypia o 20.
Potem karmie na śpiocha i spi w nocy 3 godziny - jedzenie - 3 godziny jedzenie i już nie spi.
Nawet po kąpieli nie potrafi zasnąć, nie chce zasnac.
Jest na mm , załatwia się prawidłowo.
Odstawiłam biogaja bo zauważyłam że brzuch go bolal po niej, podawałam Wit D wieczorem ( zalecenie położnej) to usłyszałam aby dawać rano
Więc przeszliśmy na wit D na wodzie bez olejów.
Synek ma silny efekt moro a wieczorem zasypia po prostu już ze zmęczenia.
Szumis, suszarka, pralka, okap, samochód nic nie pomaga, na spacerze raz spi raz nie spi a w domu to już kompletnie.
Byliśmy u neurologa to usłyszałam tylko ten typ tak ma i przepisali wit B6...
Proszę o jakieś porady bo już brakuje mi sil.
Może któraś z mam miała podobna sytuację
 
reklama
Ale odkładasz go? Niech śpi na Tobie, tutaj dużo dziewczyn to polecało. Ja nie mogłam tal leżeć z córką na początku więc po prostu trzymałam ją na rękach i siedziałam na kanapie. A ona wtedy spała. Miała taki moment, że ciężko było ze spaniem i też miała wtedy ok. 2-3 miesięcy. Nie pamiętam dokładnie. Co do spania na spacerze u nas się nie sprawdzało tak do końca. Na początku zasypiała, ale potem zaraz się budziła. Dlatego jak zasnęła to wracałam na podwórko i woziłam jak się zaczynała ruszać i tak w koło.

Co do dolegliwości nie podpowiem, ale może to potrzeba bliskości. Spróbuj więcej potulic, polulać.
 
Właśnie on nie lubi być za dużo na rękach.
Zasypia jedynie na chwilę w takim kokonie bujając go na kolanach a w nocy spi sam w łóżeczku.
Lecz jemu jest bardzo trudno usnąć szczególnie przez dzień a jak już spi to na chwilę I budzi sie
 
A próbowałaś spowijania?
Tak.
Po urodzeniu lubił a teraz nie
Śpi w nocy sam w łóżeczku bez żadnych otulaczy, wyłożony.
Jak go wyowijam to nie robi to różnicy czy owinięty czy nie:-(
Już nawet myślałam o jakiś herbatkach na uspokojenie ale on jest chyba jeszcze za mały i nie chce mu zaszkodzić.
Problem jest taki że mam wrażenie że on ma lęki jak zasypia a nikt nie krzyczy, jest bardzo spokojnie...
 
Tak.
Po urodzeniu lubił a teraz nie
Śpi w nocy sam w łóżeczku bez żadnych otulaczy, wyłożony.
Jak go wyowijam to nie robi to różnicy czy owinięty czy nie:-(
Już nawet myślałam o jakiś herbatkach na uspokojenie ale on jest chyba jeszcze za mały i nie chce mu zaszkodzić.
Problem jest taki że mam wrażenie że on ma lęki jak zasypia a nikt nie krzyczy, jest bardzo spokojnie...
Za mały jest. Te pierwsze miesiące z maluchem są trudne. Poczytaj może trochę o oknach aktywności. Mi się nie wszystko zgadzało akurat, ale szybciej zaczęłam kłaść córkę na pierwszą drzemkę i to trochę pomogło. Trochę już nie wiem co by tu doradzić już... Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia. Moja corka to taki średniak do spania. W nocy dobrze nawet, w dzień mocno średnio.
 
Żadnych herbatek do ukończenia roku.
Moze ten Wasz schenat usypianianie gra? Moze zwyczajnie regres? Moze musi sie przyzwyczaić? Moze za ciemno/za jasno? Za cieplo/za zimno?
Sposob trzeba wypracować.
 
Jak się robi jasno na zewnątrz ( na noc są rolety zasłonięte) to maly się budzi i koniec spania.
Zazwyczaj jest to od 5-6 do 20 i spi przez ten czas łącznie 20min.
Widać po nim że jest zmęczony, bujam go godzinami i zaśnie dosłownie na chwilę I oczy jak 5 złotówki i pospane.
Wieczorem zasypia ze zmęczenia :-(
Mamy okna aktywności, książeczki, ćwiczenia, mate.
Myślałam że może się nie najada ale raz zje 120ml raz 140ml dodatkowo podaje mu wode.
Próbowałam na różne sposoby raz zasypia przy dźwiękach ulicy z youtuba ( samochody, karetka, rozmowy ) a raz musi mieć ciszę.
Widzę że się męczy bo jest zmęczony, ja również więc brakuje mi sil ale nie potrafię znaleźć sposobu aby spał płynnie przez dzień choć
 
Jak się robi jasno na zewnątrz ( na noc są rolety zasłonięte) to maly się budzi i koniec spania.
Zazwyczaj jest to od 5-6 do 20 i spi przez ten czas łącznie 20min.
Widać po nim że jest zmęczony, bujam go godzinami i zaśnie dosłownie na chwilę I oczy jak 5 złotówki i pospane.
Wieczorem zasypia ze zmęczenia :-(
Mamy okna aktywności, książeczki, ćwiczenia, mate.
Myślałam że może się nie najada ale raz zje 120ml raz 140ml dodatkowo podaje mu wode.
Próbowałam na różne sposoby raz zasypia przy dźwiękach ulicy z youtuba ( samochody, karetka, rozmowy ) a raz musi mieć ciszę.
Widzę że się męczy bo jest zmęczony, ja również więc brakuje mi sil ale nie potrafię znaleźć sposobu aby spał płynnie przez dzień choć
spróbuj z wizytą u dobrego fizjoterapeuty
 
reklama
Jak się robi jasno na zewnątrz ( na noc są rolety zasłonięte) to maly się budzi i koniec spania.
Zazwyczaj jest to od 5-6 do 20 i spi przez ten czas łącznie 20min.
Widać po nim że jest zmęczony, bujam go godzinami i zaśnie dosłownie na chwilę I oczy jak 5 złotówki i pospane.
Wieczorem zasypia ze zmęczenia :-(
Mamy okna aktywności, książeczki, ćwiczenia, mate.
Myślałam że może się nie najada ale raz zje 120ml raz 140ml dodatkowo podaje mu wode.
Próbowałam na różne sposoby raz zasypia przy dźwiękach ulicy z youtuba ( samochody, karetka, rozmowy ) a raz musi mieć ciszę.
Widzę że się męczy bo jest zmęczony, ja również więc brakuje mi sil ale nie potrafię znaleźć sposobu aby spał płynnie przez dzień choć
Tak małym dzieciom nie podaje sie wody.
Spanie od 20 do 5/6 to normalne nocne spanie.
Może własnie nie bujaj godzinami? Musisz potestować. Fizjk, osteopata też może pomóc.
 
Do góry