reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesięczne dziecko nie spi 16 godzin

reklama
Tak małym dzieciom nie podaje sie wody.
Spanie od 20 do 5/6 to normalne nocne spanie.
Może własnie nie bujaj godzinami? Musisz potestować. Fizjk, osteopata też może pomóc.
Ale on zasypia od 20 do 22 ( karmienie )
Potem karmienie 01 i kolejne 04-05 i koniec spania.
I od 5 do 20 spi może 20min łącznie więc to chyba nie takie normalne ?
 
nie fizjo a osteopata. Pomylilo mi sie. W Poznaniu i Warszawie przyjmuje grnialny Radosław Sikorski. Mega polecam! Moze maleństwo ma jakieś napięcia albo inne problemy i osteopata pomógłby wam
Byłam u neurologa i stwierdziła bardzo małe napięcie i skierowała nas do okulisty gdzie jak się okazało przyjmuje od 4 roku życia
I przepisała wit B6
 
Moja córka tak miała. Nikt mi nie wierzył, że śpi w dzień 2x po 10/15min.
Niestety tak jej zostało. Ma zaraz 17mies. W nocy śpi 7-8 godzin a w dzień w pewnym momencie nic nie spała. Poszła do żłobka i ok 12 śpi 30/60min.
Z czasem przestała marudzić. Energię czerpie chyba z powietrza.
 
Ale on zasypia od 20 do 22 ( karmienie )
Potem karmienie 01 i kolejne 04-05 i koniec spania.
I od 5 do 20 spi może 20min łącznie więc to chyba nie takie normalne ?
takie spanie nocne jest normalne.

Napisałam Ci, musisz próbować znaleźć sposób na to dzienne spanie. Też miałam moment, kiedy wydawało mi się, że syn wcale nie śpi, uporządkowaliśmy drzemki i zaczęłam mocno pilnować okien aktywności. Spał głównie na mnie albo obok mnie i się ułożyło wszystko. Nigdy nie bujałam.
 
Ale istnieją też okuliści, którzy przyjmują noworodki i niemowlęta, więc po prostu trzeba podzwonic i znaleźć takiego. Pewnie neurolog ma w tym swój cel, na przykład sprawdzenie dna oka.
 
reklama
Takie spanie nocne to było marzenie u mnie jak córka miała 2-4 miesiące. Moja budziła się co pół godziny, co godzinę, w środku nocy potrafiła się obudzić już wyspana 😅. W dzień bardzo słabo spała. Drzemka co najwyżej 30 minut, często mniej, nigdy więcej. Co prawda kilka razy w ciągu dnia, ale nadal za mało żebym ja mogła odpocząć. U mnie sprawdziło się spanie w domu w wózku. Moja Mała miała kolki, może dlatego tak spała mało, no ale to byś zauważyła. Bardzo lubiła zasypiać na klatce piersiowej u Tatusia, u mnie rzadziej, bo chyba jej piersi przeszkadzały, bo jednak nie było tak równo 🤣. Chyba bicie serca ją uspokajało. Do prawie 10-11 miesiąca w ciągu dnia nie chciała spać w łóżeczku dłużej niż te pół godziny, teraz jak ma 13 miesięcy to już spokojnie przesypia na jednej drzemce 1-2 godziny.
Też szukałam pomocy ma różnych forach, wszyscy mi pisali, że każde dziecko jest inne i trzeba się go "nauczyć", znaleźć sposób, wkurzalam się, bo takie rady to sobie sama umiałam dać, ale kurde były prawdziwe 😅🫣.
Znajdź tego okulistę skoro neurolog Cię skierowała, pójdź do fizjo, oni są na prawdę pomocni czasem no i szukaj, szukaj swojego sposobu 😇. Powodzenia!
 
reklama
Do góry