reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 miesieczny niejadek

Pati4gce

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2022
Postów
814
Witam, mam prolem z moja niespełna 2 miesieczna córka. Mala ma rozszczep podnieienia, miala problem z ssaniem piersi, takze pije tylko z butelki. Problem z tym ze pije dosc malo jednorazowo a w ciagu doby wypija ok 500 ml. Karmienie to jest jakas masakra, je bardzo dluo, w trakcie przysypia. Jak jest bardziej rozbudzona w ciagu dnia to chce jesc ale wypija male ilosci w bardzo dlugim czasie, potem znowu chce. Smoczek ma dosc dobry przeplyw takze tutaj problemu nie widze. Zastanawiam sie czy wizyta u neurologopedy by cos dala. Ani pediatra ani chirurg nam nie polecił żadnych specjalistow ale ja sie obawiam ze jak tak dalej bedzie to przestanie przyierac na wadze. Macie jakies sposoby zeby zachecic takieho malucha do jedzenia? Bo ja juz do głowy dostaje z tym karmieniem.
 
reklama
Witam, mam prolem z moja niespełna 2 miesieczna córka. Mala ma rozszczep podnieienia, miala problem z ssaniem piersi, takze pije tylko z butelki. Problem z tym ze pije dosc malo jednorazowo a w ciagu doby wypija ok 500 ml. Karmienie to jest jakas masakra, je bardzo dluo, w trakcie przysypia. Jak jest bardziej rozbudzona w ciagu dnia to chce jesc ale wypija male ilosci w bardzo dlugim czasie, potem znowu chce. Smoczek ma dosc dobry przeplyw takze tutaj problemu nie widze. Zastanawiam sie czy wizyta u neurologopedy by cos dala. Ani pediatra ani chirurg nam nie polecił żadnych specjalistow ale ja sie obawiam ze jak tak dalej bedzie to przestanie przyierac na wadze. Macie jakies sposoby zeby zachecic takieho malucha do jedzenia? Bo ja juz do głowy dostaje z tym karmieniem.
Jeżeli zasypia przy jedzeniu i trwa to bardzo długo to odwiedzialabym neurologopede.
U was jest rozczczep podniebienia a może też być problem z wędzidełkiem. Nawet profilaktycznie umówiłabym się na wizytę 😊
Nam lekarze mówili, że wędzidełko super a mały leciał z wagi w ostateczności okazało się, że wędzidełko do podcięcia 🤷‍♀️
 
Dziecko zje tyle ile chce zjeść, bądź jeśli są przeszkody w obrębie jamy ustnej, to zje tyle, ile da radę zjeść. Warto odwiedzić neurologopedę. Wykluczy to drugie i wtedy wiadomo, że chodzi o to pierwsze albo pomoże w tym drugim.
 
Położna waży ja raz na tydzień. I tak w zaleznosci od tygodnia raz jej wychodzi przyrost dzienny 22g raz 26 a raz bylo 43g.
masz dziecko z rozszczepem podniebienia, z tego co wiem, to te dzieci są karmione specjalnymi skoczkami. Jedzą inaczej niż normalnie urodzone dziecko. Owszem spotkanie z dobrym neurologopeda pomoże ci zrozumieć proces karmienia takiego dziecka. Może dobierze lepszy smoczek. Myślę, że to dobry pomysł.
 
Do góry