reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 poronienia: Allo MLR 0%, KIRY, Leiden V, niski poziom estrogenow, zalecane leczenie Accofilem & Encortonem, Neoparin, Clostobegyt

reklama
Czy moge spytac czy robila Pani badanie kariotypu i jest potwierdzenie, ze są prawidlowe?
Tak, to było nasze pierwsze badanie. Wyszło prawidłowo. Więc potem Ginekolog skierował nas do Immuniloga, no i się zaczęło... Allo MLR 0% + KIRY brak kilku ważnych receptorów. Immunolog stawia na problem z zagniezdzeniem sie zarodka.
 
Ostatnia edycja:
my zaczęliśmy się starać na krótko po mojej trzydziestce. Zaszłam w donoszona już ciążę w wieku 33 i 9 miesięcy. Urodzę w wieku 34,5. Czeka mnie poród jeszcze, mam 5 dni do terminu.
Nie miałam na to wpływu 🤷🏻‍♀️ oczywiście że wolałabym wcześniej ale tego nie mogę zmienić 🙃
Trzeba teraz się cieszyć, że jest U Was happy end😉. Daj znać, jak sie bedziecie czuc po porodzie. Trzymam kciuki 😀. Jeśli chodzi o nas, to zaczęliśmy się starać jak miałam 29. I żałuję, że nie wcześniej. Każdy rok jest teraz na wagę zlota. Ale gdyby tak każda z nas wiedziała to wcześniej co wie teraz...
 
A przepraszam, pytalam autorke, bo miala 2 wczesne poronienia :) ale gratuluję prawidlowego kariotypu i zazdroszczę :)
ja też straciłam 2 ciążę. Mimo, że mąż był wysportowany, to okazało się, że ma nienajlepszy nasienie. Dlatego w staraniach o dziecko nie oszczędza się faceta. Problemy mogą być po obu stronach.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Gratuluję i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. To juz tuż tuż! Twoje szczęście napawa, mnie to optymizmem 🥰. Cieszę się, że wspomniałaś o tym accofilu, wydaje mi się, że chyba naprawdę działa cuda. Być może u Ciebie nie zadziałał przy in vitro, ale został w organizmie i zadziałał później. Kto wie. Coś w tym musi być. A dlaczego przyjmuje się go tylko do 12 tygodnia? czy on ma za zadanie wyłącznie ułatwić implantacje zarodka? U nas immunolog zalecił, że jeśli przez 3-4 miesiące przy stymulacji się nie uda zajść w ciaze, to wtedy powtórzyć ALLO MLR zeby sprawdzić czy podskoczylo hamowanie. Jeśli tak to znaczy, że był kontakt z zarodkiem, czyli dochodziło do zapłodnienia, ale kończyło się miesiączka. I wtedy zacząć brać accofil już przy staraniach, ale po potwierdzonej owulacji. Ja niestety płacę 100% za te wszystkie leki. Accofil muszę trzymać w temp 2-8stopni. Nieźle się nagimnastykowalam, żeby znalezc i kupić specjalną torbę chłodząca na przelot samolotem. Torba sprawdzona, zdała egzamin. Trzyma temp 2-8stopni do 20godzin. Lek będę przewozić do UK dopiero pod koniec sierpnia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok. Linia lotnicza dodała mi te leki do karty pokładowej, z kolei lotnisko potwierdziło, że muszę mieć przy sobie kopię recepty, albo list od lekarza, że to leki dla mnie i nie będzie problemu. Tez daje z siebie wszystko, robię co tylko się da. Jesli chodzi o nasienie, to Immunolog zalecil: Seminogram, MSOME i HBO. Wszystkie wyszly dobrze, a nawet jak powiedział Immunolog bardzo dobrze. Więc chociaż to z głowy. A jak przechowujesz NEOPARIN w tych upalach? Ja w PL w piwnicy, ale chyba teraz nie wezmę go z PL do UK, bo boję się, że bedzie powyzej 25stopni. A tu w UK mam maly zapas. Nietolerancja glukozy, czy masz na myśli krzywa cukrowa czyli tak zwane badanie na cukrzycę? Chciałam Cię również zapytać, dlaczego zazywalas NEOPARIN? Czy masz stwierdzoną zakrzepice, albo pozytywny czynnik Leidena V? Ja mam Leiden V pozytywny, I mam brać NEOPARIN przez całą ciążę. Ale nie wiem czemu, boję się, że dostanę krwotoku przez ten NEOPARIN i poronie wlasnie. Boję się go brać. Zwłaszcza, że nam niskie zelazo. Ginekolog w przygotowaniach do ciąży kazał mi brać ACARD, a Immunolog nie każe go brać. Natomiast obaj zgadzają się, że NEOPARIN brac przez całą ciążę. Wiec nie biorę acardu, uważam, że za bardzo rozrzedza mi krew. Wodniste miesiaczki miałam.
Część wiem że minęło już trochę czasu od Twoje posta ale dopiero teraz udało mi się znaleźć kogoś kto przewoził Accofil bezpiecznie samolotem😊 wspomniałaś że znalazłaś idealna torbę na to czy podasz mi namiar na nią?nazwę?zdjęcie ?cokolwiek? Będę bardzo wdzięczna bo być może też będę musiała przewieźć ale do Irlandii 😏
 
Accofil muszę trzymać w temp 2-8stopni. Nieźle się nagimnastykowalam, żeby znalezc i kupić specjalną torbę chłodząca na przelot samolotem. Torba sprawdzona, zdała egzamin. Trzyma temp 2-8stopni do 20godzin. Lek będę przewozić do UK dopiero pod koniec sierpnia. Mam zamiar zabrać też 10szt zastrzykow heparyny. Choć jesli będzie gorąco, powyżej 25stopni, to chyba lepiej nie brać prawda? Półki co w tych upalach leza sobie w piwnicy w PL. A Ty gdzie je przechowujesz? Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok. Linia lotnicza dodała mi te leki do karty pokładowej, z kolei lotnisko potwierdziło, że muszę mieć przy sobie kopię recepty, albo list od lekarza, że to leki dla mnie i nie będzie problemu
Hej nie wiem czy mój poprzedni post się pojawił więc piszę jeszcze raz 😊 wiem że wrzucałas to w 2022 ale liczę że odpiszesz 😊a mianowicie zdradź mi cokolwiek o tej torbie?gdzie ja znajdę?jak się nazywa?cokolwiek co pomoże mi w jej znalezieniu 😊 będę bardzo wdzięczna 😘
 
Część wiem że minęło już trochę czasu od Twoje posta ale dopiero teraz udało mi się znaleźć kogoś kto przewoził Accofil bezpiecznie samolotem😊 wspomniałaś że znalazłaś idealna torbę na to czy podasz mi namiar na nią?nazwę?zdjęcie ?cokolwiek? Będę bardzo wdzięczna bo być może też będę musiała przewieźć ale do Irlandii 😏
Polecam: Link do: iCool MediCube Carry Case for 2 - 8°C Medicine - Stays cool for up to 36hrs 705422427724 | eBay
 
reklama
Ale teraz też wiozlam w grudniu 7 strzykawek avcofiku samolotem bez żadnej torby chłodzące, normalnie. Bo nie zdążyłam zamrozić wkładów. Tyle ze używam 1 strzykawke na 1 cykl więc zużyje w 7 miesięcy. Na ulotce pisz ze jak lek jest dłużej niż 15dni poza lodowka to wtedy trzeba zużyć do miesiąca. Więc mam nadzieję że w te 5 godzin się nic nie stało.
 
Do góry