reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2 tydzień to ciąża?

Aleksandraz9

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2021
Postów
57
Cześć. Wytłumaczcie mi jedno bo za nic w świecie tego nie rozumiem 🤦‍♀️2 dni temu zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywnie, blada kreska ale była. Pojechałam tego samego dnia zrobić beta HCG. Wczoraj z samego rana zrobilam drugi test, wyszedł pozytywnie i mocniejsza druga kreska. Pojechałam odebrac wczoraj wyniki z beta wyszło że to 1/2 tydzień. Ucieszona jak nie wiem co, ryczałam cały dzień wczoraj że jestem w ciąży że się w końcu udało, po czym dzisiaj czytam na różnych stronach że 2 tydzień ciąży to nie ciąża tylko owulacja i rozumiem z tego że tak na prawdę w tym tyg muszę kochać się z chłopakiem żeby faktycznie zajsc w ciążę🤦‍♀️ Niech mi to ktoś sensownie wytłumaczy serio 🤦‍♀️ jestem w ciąży ale nie jestem 🤷‍♀️ to po co wychodzą pozytywne testy ciążowe beta. O co w tym chodzi?????
 
reklama
Bo masz wynik testu liczony od zapłodnienia. Musisz dodać 2 tygodnie - i wówczas masz tydzień ciąży liczony od OM (przynajmniej mniej więcej powinno się pokrywać).

Z związku z tym, że kobiety mają różnej długości cykle, to aby test faktycznie wskazywał wiek ciąży należało to w jakiś sposób uregulować. Bo jedna kobieta ma cykl długości 42 dni, a inna ma 28 dni. u jednej do zapłodnienia dojdzie w 14dc, a u tej z dłuższym cyklem w 28dc. I teraz zarówno kobieta mająca cykl 28-dniowy w 28dc jest w 2tc, jak i kobieta mająca cykl 42-dniowy w 42dc jest w 2tc (zakładając że faza lutealna u każdej nich będzie miała 14 dni).
 
Bo masz wynik testu liczony od zapłodnienia. Musisz dodać 2 tygodnie - i wówczas masz tydzień ciąży liczony od OM (przynajmniej mniej więcej powinno się pokrywać).

Z związku z tym, że kobiety mają różnej długości cykle, to aby test faktycznie wskazywał wiek ciąży należało to w jakiś sposób uregulować. Bo jedna kobieta ma cykl długości 42 dni, a inna ma 28 dni. u jednej do zapłodnienia dojdzie w 14dc, a u tej z dłuższym cyklem w 28dc. I teraz zarówno kobieta mająca cykl 28-dniowy w 28dc jest w 2tc, jak i kobieta mająca cykl 42-dniowy w 42dc jest w 2tc (zakładając że faza lutealna u każdej nich będzie miała 14 dni).
Czyli tak naprawdę jestem w 4 tygodniu? 🙈
 
reklama
Do góry