reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

20tc silne bóle

Sloneczko87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2017
Postów
965
Dziewczyny prosze doradzcie mi co robic.. Przez 10min mialam silne bole trudne do lokalizacji..bolalo w plecach krzyzach i promieniowalo po boku do brzucha... Trwalo to doslownie 10min..bole nie do wytrzymania.. Na pograniczu omdlenia.. Jestem w 20tc czy to sa normalne bole?jakas rwa kulszowa? Czy dziecko na nerw ucisnelo mnie? Mieliscie podobnie? Po 10min ustalo.. Nie mam innych objawow wiecej.. Dodam ze byl to najgorszy w zyciu bol.. Prosze doradzcie mi cos..
 
reklama
Rozwiązanie
Dziekuje..niestety juz 2x dala znac o sobie ale w troche slabszym bolowo wydaniu.. Jesli sie nasila bole i beda czestsze to pojade na szpital.. A to trzeba sie kierowac na Izbe Przyjec na Ginekologii czy na SOR?
Natychmiast lekarz lub IP. Bez paniki jesli nie ma krwawienia/ plamienia ale trzeba sprawdzic co sie dzieje. Bole ( mniejsze czy wieksze) sa normalna i nieodzowna częścią ciazy ale na pewno nie takie na pograniczu omdlenia. Miałam rwę kulszowa w ciazy i rzeczywiście bol jest nie do wytrzymania ale jest to bol ciagle utrzymujący sie nawet przez kilka dni/tygodni czy nawet do konca ciazy jak u mnie. Do tego promieniuje najcześciej w pośladek lub któraś z nog ale bolu brzucha nie dotyczy. Ciezko lezec, siedzieć, stac, każda pozycja jest mega niewygodna i bolesna. Moim zdanie to nie rwa. A co to mogło byc to ciezko stwierdzić.
 
Sprobuje sie dostac do mojego lekarza, bol trwal 10min promieniowal od plecow,krzyzy po boku i skonczyl sie na brzuchu na boku.. Nie pamietam czy promieniowal do stopy..byl tak ogromny ze tracilam swiadomosc. Plamienia,krwawienia nie ma.. Bardzo sie boje,ze cos z dzidzia moglo sie stac ;(
 
Jejku prosze cie,nie denerwuj sie i nie miej czarnych myśli. Nie takie było moje zamierzenie. Nie ma krwawienia i plamienia a to najwazniejsze. To mógł byc jakis skurcz, chwilowy ucisk na nerw lub Bóg wie co innego. Trzeba sprawdzic u lekarza koniecznie szczegolnie, ze piszesz ze byłaś bliska omdlenia i na granicy utraty świadomości. Ja takich boli nie miałam wiec, mnie by to zaniepokoiło i na pewno udałabym sie niezwłocznie do lekarza. Tylko fachowiec moze sprawdzic lub określi co to prawdopodobnie było. Nie czekaj az cie cos znowu 'chwyci". Dmuchaj na zimne.
 
Masz racje, dziekuje za rady.. Za godzine poltorej podjade do Niego..wyczekam sie w kolejce ale ja chyba nie zasnelabym nie majac tej swiadomosci ze jest wszystko ok.. Trzymaj kciuki prosze
 
Bardzo dobra decyzja! Lekarz sprawdzi i maluszka i łożysko i bedziesz spokojna. Koniecznie zapytaj lekarza co to mogło byc i jak sie zachować gdyby sie taki stan powtórzył następnym razem ( czy np jechać na IP niezwłocznie), zapytaj tez o suplementację magnesem a jesli juz bierzesz to czy nie warto zwiększyć dawki.

Ja oczywiscie trzymam kciuki, powodzenia i daj znac po wizycie.
 
reklama
reklama
Ja bym obstawiała że to mógł być jakiś atak kolki , taki super silny ból jest przy niej charakterystyczny i nie ważne czy to kolka nerkowa , jelitowa czy inna :) Tak czy inaczej wymaga to konsultacji z lekarzem , bo nigdy nic nie wiadomo :) Pamiętam jak kiedyś dostałam właśnie kolki akurat z jelit to w toalecie prawie straciłam przytomność , 10 minut i przeszło do teraz nie wiem skąd ona się wzięła :)
 
Do góry