reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

21 stopni w nocy- jak ubieracie

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. 🤔🤔🤔
 
reklama
Rozwiązanie
Mój synek jest już duży, bo ma 20 miesięcy. Zawsze się rozkopywał. Więc u nas w chłodniejsze dni sprawdzały się bawełniane pajace, piżamy z długimi rękawami. Czasem pod piżamę dokładałam krótki bawełniany rękaw.
Nie ma reguły... Trzeba sprawdzać temperaturę w okolicy karku i dobierać okrycie na noc. Jak kark jest gorący albo spocony to jest za ciepło. Jak zimny lub chłodny to jest za zimno.
U nas w mieszkaniu jest ogólnie ciepło a dziecko musi mieć długie nogawki i rękawy i do tego ciepły koc. Gdy dawałam kocyk cienki to kark był chłodny a dziecko niespokojne. Po przykryciu grubym śpi dużo lepiej a kark jest letni.
 
reklama
Mi też jest zimno w 19 stopniach. Od kiedy mieszkam w bloku takie cuda :p w domu było mi normalnie, a teraz jak tam wracam do mamy to marznę.
Zawsze sprawdzam u dziecka kark. Nie rączki czy buzię.
 
Serio śpicie przy 18-19 stopniach? Dla mnie taka temperatura jest za niska i nie wyobrażam sobie przy 18 stopniach ubrać dziecko w krótki rękaw tym bardziej bez przykrycia. Teraz jak noce są chłodniejsze, a jeszcze nie grzejemy w mieszkaniu to syn śpi w piżamie z długim rękawem i długimi spodniami
Serio, przy takiej temperaturze powinno się spać. Moja córka też spi w piżamie z długim rękawem i długie spodnie. Przykryta jest tylko wtedy jak zaśnie. Przez 3/4 nocy śpi odkryta. Jest jej za gorąco.
 
Serio, przy takiej temperaturze powinno się spać. Moja córka też spi w piżamie z długim rękawem i długie spodnie. Przykryta jest tylko wtedy jak zaśnie. Przez 3/4 nocy śpi odkryta. Jest jej za gorąco.
Widocznie ja i mój syn jesteśmy zmarzluchami, bo ja np nie potrafię zasnąć jak mam tak zimno w mieszkaniu, a syn jak się odkryje to się budzi żeby go przykryć, bo mu zimno. A dlaczego powinno się przy takiej temperaturze spać?
 
Serio, przy takiej temperaturze powinno się spać. Moja córka też spi w piżamie z długim rękawem i długie spodnie. Przykryta jest tylko wtedy jak zaśnie. Przez 3/4 nocy śpi odkryta. Jest jej za gorąco.
Tak jak pisałam. To jest zależne od dziecka i możliwe, że od warunków w jakich było od noworodka. U mnie na 3 piętrze nawet jak przykrecalam kaloryfer było ciepło. Otwieram okno i mróz..Może to tez mieć po ojcu w naszym przypadku, bo jemu jest zimno nawet w lecie :p każdy powinien sam dostosować warunki. To po dziecku widać. Jeśli zbyt ciepło czy zimno to źle śpi. Mogą być potowki, albo lodowaty kark, chociaż dla nas wydaje się super. 19 to optymalna temperatura, ale u nas w mieszkaniu nie da się tego osiągnąć w okresie grzewczym. Inaczej jest w domu jednorodzinnym.
 
Ostatnia edycja:
Widocznie ja i mój syn jesteśmy zmarzluchami, bo ja np nie potrafię zasnąć jak mam tak zimno w mieszkaniu, a syn jak się odkryje to się budzi żeby go przykryć, bo mu zimno. A dlaczego powinno się przy takiej temperaturze spać?
Przy wyższej temperaturze organizm nie regeneruje się wystarczająco. Sen jest płytszy. Człowiek jest bardziej podatny na infekcje.
 
ja zaczelam uzywac spiworek- chyba 2.5 tog i do tego bodziak na długi rękaw. Przynajmniej tak jest w "wytycznych", spi jak wcześniej czyli jak spala w rozku i przykryta lekka kolderka. Ale i tak mnie martwią te zimniaste raczki. Za dnia jakos tak nie ma... i jak spi czasami ze mną pod kolderka.. 😬
 
Moja tez ciagle miala zimne rączki, a mimo to położna i lekarz ,mówili że 19 stopni do spania , na rączki sie nie patrzy, tylko karczek, uwazam że przegrzewanie jest gorsze niż zmarznięcie, i alzdy Ci to powie ,
 
reklama
Mój synek jest już duży, bo ma 20 miesięcy. Zawsze się rozkopywał. Więc u nas w chłodniejsze dni sprawdzały się bawełniane pajace, piżamy z długimi rękawami. Czasem pod piżamę dokładałam krótki bawełniany rękaw.
 
Rozwiązanie
Do góry