reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

21 stopni w nocy- jak ubieracie

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. 🤔🤔🤔
 
reklama
Rozwiązanie
Mój synek jest już duży, bo ma 20 miesięcy. Zawsze się rozkopywał. Więc u nas w chłodniejsze dni sprawdzały się bawełniane pajace, piżamy z długimi rękawami. Czasem pod piżamę dokładałam krótki bawełniany rękaw.
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. 🤔🤔🤔
U mnie było przy tej temp choć mam niższa synek był w pajacyku i rozku.
Teraz ma już 8m i pajacyk i śpiworek cienki nic więcej.
 
witam
Mam w domu w nocy 21 stopni (okolo- raz jest równo 21 raz 21,4 itd). Zawsze się zastanawiam czy mojemu dziecku nie jest za zimno czy za gorąco... wiem ze kazde dziecko jest różne ale.. jak wy ubieracie i czym przykrywacie mając taka temp w pokoju? Ja zawsze ubieram w pajacyk bawelniany lub welur owijam lekko w rozek tak ze boki rozka otulaja tylko lekko brzuszek zeby raczki byly wolne i na to klade letnia kolderke typu minki. Jak się przebudza na jedzonko to kark ma raczej cieply ale raczki i buźkę zimna...
Mam w posiadaniu spiworek 3.5 tog.. zastNawjam sie czy mogę go jej dać przy takiej temp ale zeby spala w samym bodziaki na długi rękaw- wlasnie, apropo tych śpiworków.. czy nie jest dzieciom zimno w raczki i ramiona ?. [emoji848][emoji848][emoji848]
Przy takiej temp w domu a też zazwyczaj mamy między 19 a 21 to ubieram body i spodenki albo koszulkę i spodenki, często wieczorem jeszcze wietrze w pokoju więc wtedy młoda nakrywam kolderka ale potem zmieniam to na cieniutki kocyk. I tak szybko się rozkopuje, moja raczej z tych co nie lubią być opatulone i mieć za gorąco.
 
Wydaje mi się ,że jest za dużo, spac sie powinno przy 19 stopniach, my mamy krotki rękawek i nóżki, i tylko kocyk ,a i tak jest jej nieraz za gorąco, sprawdzaj czy nie jest mokre na pleckach i szyjce, przegrzewanie nie jest dobre
 
Wydaje mi się ,że jest za dużo, spac sie powinno przy 19 stopniach, my mamy krotki rękawek i nóżki, i tylko kocyk ,a i tak jest jej nieraz za gorąco, sprawdzaj czy nie jest mokre na pleckach i szyjce, przegrzewanie nie jest dobre
Ja sprawdzam na instrukcji spiworkow- tam jest ladnje opisane co dziecko powinno miec ubrane przy jakiej temp i przy jakiej grubości śpiworka.. ale ze nie korzystam narazie to pytam o kocyki i inne.. i tak jak wspomniałam, dziecko ma cieply kark - nie gorący ale zimne raczki i buźkę, a temp nie zmienię.. poki co nie grzeje, mieszkanie wietrze a i tak caly czas jest kolo 21 stopni.
 
Temperatura jest moim zdaniem za wysoka. 18-19 to optymalnie. To, że dziecko ma zimne rączki czy buzię nie oznacza, że marznie bo te części ciała z reguły są zimniejsze łącznie z nóżkami. Ja bym zrezygnowała albo z rożka albo z kołderki bo to już za dużo przy takiej temp.
 
Pajac/body i śpiwór. Ja jestem wielką zwolenniczką śpiworkow, dziecko o niebo lepiej śpi od kiedy go używamy. Nie rozkopuje się. Można kupić różne grubości.
Dzieci też są różne. Moja mała lubi ciepło. Nawet przy upałach bez przykrycia nie chciała spać.
 
reklama
Wg mnie trochę za grubo. Ubrałabym w jedną warstwę ciuszków bawełnianych plus śpiworek lub rożek. Pamiętaj żeby temperatury nie sprawdzać na dłoniach tylko na przedramionach lub plecakach- jeśli one są ciepłe znaczy że jest ok.
 
reklama
Serio śpicie przy 18-19 stopniach? Dla mnie taka temperatura jest za niska i nie wyobrażam sobie przy 18 stopniach ubrać dziecko w krótki rękaw tym bardziej bez przykrycia. Teraz jak noce są chłodniejsze, a jeszcze nie grzejemy w mieszkaniu to syn śpi w piżamie z długim rękawem i długimi spodniami
 
Do góry