reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

21 tydzien ciąży, zero szyjki , izolatka , i czekanie na cud ...

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
hej dziewczyny
jestem w 21 tygodniu ciąży
miesiac temu miałam zakładany pessar ze względu na skracanie szyjki ( miała wtedy 2,7cm)
po paru dniach dostałam infekcje i trafiłam do szpitala
w szpitalu pobrano wymaz z pochwy i wyszła
candida albinas +++
e-coli +++
do tego stan zapalny pęcherza
dostałam antybiotyk celowany w kroplówce , antybiotyk do domu , nystatyne dopochwowo
nic nie pomogło
wczoraj na wizycie u gina zlecił Gynozol żel ( zaaplikowalam w nocy )
dostałam skierowanie do szpitala ze względu na szyjkę macicy
dzis stawilam sie do szpitala w usg wyszło ze szyjki juz nie ma ! Jest pełne rozwarcie wewnętrzne i 2 cm zewnętrzne . Przeżyłam szok
Mój synek jest zdrowy , wazy 360g
Chceli mi dzis wyciągnąć pessar bo jest infekcja ale powiedzieli od razu ze zacznie sie poród bo dziecko trzyma tylko pessar !

kategorycznie odmówiłam ściągnięcia
mam dostać wieczorem jeszcze Gynalgin
pobrali wymazy i posiew z szyjki
a ja leze w izolatce( to zasługa pani doktor ktora mnie przyjmowała abym miała spokoj ) wsraje tylko na siku

w poniedziałek maja być wyniki posiewu ale pani dr powiedziała ze jak infekcja sie nie zmniejszy to wyciągają pessar a ja sie na to kategorycznie nie zgodzę!!

boże , mial ktos taki przypadek i wytrwal chociaż do 28 tygodnia ??????????

ogromne pokladam nadzieje w tym żelu Gynozol jednak dopiero mam go 1 dzien a on działa chyba do 4-5 dni
 
reklama
Ja nie mialam czegos takiego,ale bardzo Ci wspolczuje,nie wiem co bym zrobila,zycze wam duzo sily wytrwalosci i zdrowia duzo!trzymaj sie kochana!
 
Kochana zapraszam Cie na nasz watek: bol brzucha skracanie sie szyjki -jest Nas tam sporo mozemy cos doradzic. Sama mam szew od 4 tyg. A rok temu stracilam synka w 22+4. Juz sie nie dalo nic zrobic z szyjka.
 
Jak na Twoim miejscu nawet bym nie wstawala do wc. Niech Ci daja basenik. Walczylabym o wyleczenie infekcji a później moze szew ratunkowy?? Słyszałam ze da sie go zalozyc jak sie ma rozwarcie do 4 cm. Ale nie mozesz mieć infekcji. Ja jak trafilam.w tej ciazy w 22+6 tc prawie szyjki juz nie mialam to moj lekarz kazał mi brac erytromecyne (abtybiotyk) ale go juz prawie nie ma w aptekach kupilam we wrocku. Ciezko bylo go znalezc. Ona ma duze spetkrum dzialania bralam go w szpitalu(sama go kupilam) i dodatkowo dawali mi ampicyline w kroplowkach. Infekcja opanowana.
 
Aaa i dodam ze w tamtym roku jak trafilam do szpitala to juz mialam rozwarcie 5 cm i infekcja miala taki postep ze juz antybiotyk nie dzialal musialam urodzic:(
 
Jak na Twoim miejscu nawet bym nie wstawala do wc. Niech Ci daja basenik. Walczylabym o wyleczenie infekcji a później moze szew ratunkowy?? Słyszałam ze da sie go zalozyc jak sie ma rozwarcie do 4 cm. Ale nie mozesz mieć infekcji. Ja jak trafilam.w tej ciazy w 22+6 tc prawie szyjki juz nie mialam to moj lekarz kazał mi brac erytromecyne (abtybiotyk) ale go juz prawie nie ma w aptekach kupilam we wrocku. Ciezko bylo go znalezc. Ona ma duze spetkrum dzialania bralam go w szpitalu(sama go kupilam) i dodatkowo dawali mi ampicyline w kroplowkach. Infekcja opanowana.
dzieki

a da sie założyć szew ratunkowy gdy nie ma juz szyjki ??
 
Jak to rozumiesz? Hm chyba sie da..popytaj.mzoe zadzwon do swojej gin.
 

Załączniki

  • Capture+_2018-11-23-20-23-24.png
    Capture+_2018-11-23-20-23-24.png
    81,1 KB · Wyświetleń: 528
Trzymam kciuki, żeby się udało dotrwać do jakiegoś w miarę bezpiecznego momentu dla dziecka. I bardzo współczuję sytuacji.
 
reklama
hej dziewczyny
jestem w 21 tygodniu ciąży
miesiac temu miałam zakładany pessar ze względu na skracanie szyjki ( miała wtedy 2,7cm)
po paru dniach dostałam infekcje i trafiłam do szpitala
w szpitalu pobrano wymaz z pochwy i wyszła
candida albinas +++
e-coli +++
do tego stan zapalny pęcherza
dostałam antybiotyk celowany w kroplówce , antybiotyk do domu , nystatyne dopochwowo
nic nie pomogło
wczoraj na wizycie u gina zlecił Gynozol żel ( zaaplikowalam w nocy )
dostałam skierowanie do szpitala ze względu na szyjkę macicy
dzis stawilam sie do szpitala w usg wyszło ze szyjki juz nie ma ! Jest pełne rozwarcie wewnętrzne i 2 cm zewnętrzne . Przeżyłam szok
Mój synek jest zdrowy , wazy 360g
Chceli mi dzis wyciągnąć pessar bo jest infekcja ale powiedzieli od razu ze zacznie sie poród bo dziecko trzyma tylko pessar !

kategorycznie odmówiłam ściągnięcia
mam dostać wieczorem jeszcze Gynalgin
pobrali wymazy i posiew z szyjki
a ja leze w izolatce( to zasługa pani doktor ktora mnie przyjmowała abym miała spokoj ) wsraje tylko na siku

w poniedziałek maja być wyniki posiewu ale pani dr powiedziała ze jak infekcja sie nie zmniejszy to wyciągają pessar a ja sie na to kategorycznie nie zgodzę!!

boże , mial ktos taki przypadek i wytrwal chociaż do 28 tygodnia ??????????

ogromne pokladam nadzieje w tym żelu Gynozol jednak dopiero mam go 1 dzien a on działa chyba do 4-5 dni
Po pierwsze bardzo mocno zaciskam kciuki aby wszystko skończyło się dobrze. Popieram przedmowczynie - nie wstawaj w ogóle ! Ta maść jest dobra, mi pomogła, ale nie byłam w takiej sytuacji . Musisz dotrzymać jeszcze kilka tyg, także leż, leż i bierz leki. Kłóć się z lekarzami o swoje. Powodzenia
 
Do góry