reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

21 tydzień, twarda macica.

Dołączył(a)
19 Styczeń 2015
Postów
3
Hej kobiety,
Piszę do Was, może któraś miała podobne doświadczenia.. Od trzech dni mam non stop twardą macice, podbrzusze pobolewa. Wczoraj udałam się do lekarza z tego strachu. Dostałam luteine, no spe forte, magnez i zalecenie dużej ilości odpoczynku. Dzisiaj rano jak wstałam do toalety brzuch zabolał mocniej i znów po jednej stronie.. Jestem już przewrażliwiona o moją dzidzie stąd pytanie. Czekać stosując się do zaleceń czy udać się do szpitala jeśli nie będzie to ustępować? Pozdrawiam wszystkie mamusie, te przyszłe również.
 
reklama
Jeśli czujesz niepokój pojedź na IP do szpitala. Mój lekarz zawsze mówi, żeby nie ignorować swojego niepokoju i sprawdzać, co się dzieje. Przede wszystkim po to, żeby nie przebywać dłuższy czas w stresie, bo to źle wpływa na przyszła mamusię i na dziecko również. Trzymam kciuki. Ma być dobrze. Też w tym okresie twardniał mi brzuch.
 
Jestem w 23tc i mam czasami twardnienia..lekarz twierdzi, że jeśli nie występują często to jest to normalne bo macica ćwiczy skurcze..zalecał oszczędzać się i nie przemęczać, przyjmować luteinę, w razie bólu brzucha nos-pe i łykać codziennie magnez. W poprzedniej ciąży miałam podobnie i wytrwałam do 39tc.
 
Witam
ja od 18 tc miałam takie twardnienia, tylko, ze to było prawie non stop, jak leżałam to cześciej puszczało, ale wystarczyło tylko spuścić nogi i już brzuch był cały twardy.. u mnie to był podobno taki urok ciąży, ale duuużo leżałam (i w domu i kilka razy w szpitalu), brałam końską dawkę megnezu i fenoterol (to dość silny lek, teraz już chyba wycofany). Na Twoim miejscu bym jechała na IP sprawdzić, jeśli się niepokoisz.. lepiej dwa razy sprawdzić, niż później żałować. Twardnienie brzucha może być też oznaką odklejającego się łożyska, u mnie się o to właśnie bali, ale przy tym zazwyczaj występuje plamienie/krwawienie.
Życzę powodzenia i mniej nerwów :)
 
Do góry