reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

22 dni po transferze 5-dniowego zarodka

reklama
A o „młodszej ciazy” mówimy między innymi wtedy kiedy obraz z usg nie zgadza się z wiekiem ciąży liczonym z ostatniej miesiączki a z tego co wiem (aż sprawdziłam) wiek ciąży po in vitro również obliczany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Więc owszem, można mówić o „młodszej ciąży” i tak jak w innych przypadkach ta „młodsza ciąża” może w kilka dni pięknie wszystko nadrobić i wszystko się będzie zgadzało.

Autorko, te pierwsze tygodnie są najtrudniejsze bo wiadomo, czekamy na pęcherzyk, zarodek, serduszko, potem (mam wrażenie) jest troszkę łatwiej.
Wierze, że u ciebie będzie wszystko dobrze, nowe życie potrzebuje czasu. I w miarę możliwości staraj się podejść ze spokojem, dużo siły dla ciebie ! ☺️
wiek ciąży z in vitro najdokładniej oblicza się na kalkulatorze na podstawie dnia transferu i wieku zarodka
 
I żeby była jasność to uważam ze autorka postu jak najbardziej ma szanse za kilka dni zobaczyc zarodek a nawet i serduszko za co ogromnie trzymam kciuki , 22dpt to jeszcze bardzo wczesna ciąża dlatego tez lekarze zalecają wykonać pierwsze usg dopiero po 30 dpt
według statystyk beta 5dniowego zarodks 22dpt powinna wynosić 5400-19500. Przy min 10000 widać serce
 
Ja mam akurat ciążę naturalne, ale w jednej było od razu widać pęcherzyk i zarodek, a w drugiej już myslalam, ze puste jajo, dopiero pod pewnym kątem sie udalo, i jakoś ogólnie wolniej w tej ciąży wszystko trwa, pani dr powiedzilas tylko "no widzi Pani, w każdej ciazy inaczej". :)
 
Do góry