reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

22 dni po transferze 5-dniowego zarodka

A o „młodszej ciazy” mówimy między innymi wtedy kiedy obraz z usg nie zgadza się z wiekiem ciąży liczonym z ostatniej miesiączki a z tego co wiem (aż sprawdziłam) wiek ciąży po in vitro również obliczany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Więc owszem, można mówić o „młodszej ciąży” i tak jak w innych przypadkach ta „młodsza ciąża” może w kilka dni pięknie wszystko nadrobić i wszystko się będzie zgadzało.

Autorko, te pierwsze tygodnie są najtrudniejsze bo wiadomo, czekamy na pęcherzyk, zarodek, serduszko, potem (mam wrażenie) jest troszkę łatwiej.
Wierze, że u ciebie będzie wszystko dobrze, nowe życie potrzebuje czasu. I w miarę możliwości staraj się podejść ze spokojem, dużo siły dla ciebie ! ☺️
 
Ostatnia edycja:
reklama
A o „młodszej ciazy” mówimy między innymi wtedy kiedy obraz z usg nie zgadza się z wiekiem ciąży liczonym z ostatniej miesiączki a z tego co wiem (aż sprawdziłam) wiek ciąży po in vitro również obliczany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Więc owszem, można mówić o „młodszej ciąży” i tak jak w innych przypadkach ta „młodsza ciąża” może w kilka dni pięknie wszystko nadrobić i wszystko się będzie zgadzało.

Autorko, te pierwsze tygodnie są najtrudniejsze bo wiadomo, czekamy na pęcherzyk, zarodek, serduszko, potem (mam wrażenie) jest troszkę łatwiej.
Wierze, że u ciebie będzie wszystko dobrze, nowe życie potrzebuje czasu. I w miarę możliwości staraj się podejść ze spokojem, dużo siły dla ciebie ! ☺️
Dziękuję ❤️
 
3 sierpnia miałam kriotransfer na cyklu sztucznym 5-dniowego zarodka. Podczas implantacji (tak mi się wydaje) miałam lekkie ból jak przy okresie. 16 sierpnia (13 dni po transferze) zrobiła betę wyszła 286, po dwóch dniach 18 sierpnia wyszła 527. Wrzuciłam wynik w jakiś kalkulator przyrostu bety i niby ok. Tyle nic nie czuje jakbym była w ciąży, zero objawów. Tyle że często na siusiu i ból piersi. Wizytę mam dopiero 1 września, ale już nie wytrzymałam, musiałam sprawdzić co i jak i wczoraj byłam na pierwszym USG u innego ginekologa, było to 22 dni po transferze i było widać tylko bardzo wczesny pęcherzyk ciążowy. Zmartwiłam się bardzo. W pierwszej ciąży (też z in vitro było już widać pęcherzyk żółtkowy. Czy jest jeszcze szansa że się udało? Jak myślicie?
Ja tez nie miałam żadnych objawów oprócz podwyższonego beta. Absplutnie nic. W lipcu urodziła nam się zdrowa córa tak więc brak innych objawów nie świadczy o niepowodzeniu. Powodzenia!
 
Ale ciąża po in vitro rozwija się dokładnie tak samo jak każda inna. Skokowo.
W temacie siedzę niestety już kilka lat i nie słyszałam o ciąży po in vitro 1,5 tyg młodszej co oczywiście w naturalnej ciąży zdarza się dość często …
W "naszym " przypadku każda procedura czy transfer jest zbyt dokładnie "zaprogramowany " aby tak duże rozbieżności miały miejsce …
 
Ostatnia edycja:
I żeby była jasność to uważam ze autorka postu jak najbardziej ma szanse za kilka dni zobaczyc zarodek a nawet i serduszko za co ogromnie trzymam kciuki , 22dpt to jeszcze bardzo wczesna ciąża dlatego tez lekarze zalecają wykonać pierwsze usg dopiero po 30 dpt
 
W temacie siedzę niestety już kilka lat i nie słyszałam o ciąży po in vitro 1,5 tyg młodszej co oczywiście w naturalnej ciąży zdarza się dość często …
W "naszym " przypadku każda procedura czy transfer jest zbyt dokładnie "zaprogramowany " aby tak duże rozbieżności miały miejsce …
Tyle, ze ja nie o tym napisalam 🤷‍♀️
Napisałam o tym, że ciąża rozwija sie skokowo. Każda ciąża. Mnie sie zdarzyło, że na USG jednego dnia wiek był 3 dni do tyłu, a kolejnego dnia 2 dni do przodu. I nie miałam ciązy młodszej, bo dokładnie termi porodu wychodził identycznie z om i z USG.
Nie mówię o stwierdzeniu, że ciąża jest młodsza, tylko o tym, że może akurat Autorka na USG była w tym momencie przed skokiem, a na kolejnej wizycie będzie już ok.
 
A o „młodszej ciazy” mówimy między innymi wtedy kiedy obraz z usg nie zgadza się z wiekiem ciąży liczonym z ostatniej miesiączki a z tego co wiem (aż sprawdziłam) wiek ciąży po in vitro również obliczany jest na podstawie daty ostatniej miesiączki. Więc owszem, można mówić o „młodszej ciąży” i tak jak w innych przypadkach ta „młodsza ciąża” może w kilka dni pięknie wszystko nadrobić i wszystko się będzie zgadzało.

Autorko, te pierwsze tygodnie są najtrudniejsze bo wiadomo, czekamy na pęcherzyk, zarodek, serduszko, potem (mam wrażenie) jest troszkę łatwiej.
Wierze, że u ciebie będzie wszystko dobrze, nowe życie potrzebuje czasu. I w miarę możliwości staraj się podejść ze spokojem, dużo siły dla ciebie ! ☺️
No nie jest obliczany na podstawie OM. Źle coś doczytałaś. Jeżeli transfer jest np w 20 lub 25 dc to ciężko tutaj tak obliczać wiek ciąży.
Ale oczywiście zgodzę się z tym, że wszystko może się jeszcze pokazać w najbliższych dniach. Zależy jakiej klasy był zarodek, czy wychodził już z otoczki czy nie. U mnie w 14 dpt beta była 970. Po dwóch dniach czyli 16 dpt wynosiła 2100. Ale u autorki pytania jak najbardziej może się to skończyć dobrze.
Aczkolwiek gdzieś z tyłu głowy chyba miałabym złe zakończenie.
 
Tyle, ze ja nie o tym napisalam 🤷‍♀️
Napisałam o tym, że ciąża rozwija sie skokowo. Każda ciąża. Mnie sie zdarzyło, że na USG jednego dnia wiek był 3 dni do tyłu, a kolejnego dnia 2 dni do przodu. I nie miałam ciązy młodszej, bo dokładnie termi porodu wychodził identycznie z om i z USG.
Nie mówię o stwierdzeniu, że ciąża jest młodsza, tylko o tym, że może akurat Autorka na USG była w tym momencie przed skokiem, a na kolejnej wizycie będzie już ok.
Luzik , rozumiem .
Bardziej się odniosłam do dziewczyny która pisała o ciąży młodszej o 1,5 tyg co niestety w in vitro z reguły nie ma miejsca.

Piszesz o swoich rozbieżnościach w ciagu jednego dnia … zarodki czy serduszka to naprawdę milimetrowe maleństwa czasem wystarczy drgniecie ręki lekarza czy gorszy sprzęt i potrafią wyjść różne jajka 😉
 
reklama
No nie jest obliczany na podstawie OM. Źle coś doczytałaś. Jeżeli transfer jest np w 20 lub 25 dc to ciężko tutaj tak obliczać wiek ciąży.
Ale oczywiście zgodzę się z tym, że wszystko może się jeszcze pokazać w najbliższych dniach. Zależy jakiej klasy był zarodek, czy wychodził już z otoczki czy nie. U mnie w 14 dpt beta była 970. Po dwóch dniach czyli 16 dpt wynosiła 2100. Ale u autorki pytania jak najbardziej może się to skończyć dobrze.
Aczkolwiek gdzieś z tyłu głowy chyba miałabym złe zakończenie.
czytałam na stronie kliniki, uznałam to za wiarygodne źródło informacji ☺️
 

Załączniki

  • 3BAAD6E7-82A6-4306-B291-75493F4389D1.png
    3BAAD6E7-82A6-4306-B291-75493F4389D1.png
    93,1 KB · Wyświetleń: 79
Do góry