reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2latek nad morzem- strój/zabawy/akcesoria

Dołączył(a)
29 Październik 2011
Postów
6
Miasto
mazowieckie
Moje Drogie!
Za 2 tyg wybieramy się z maluchem nad morze! Woda i piasek w jednym miejscu- spełnienie marzeń chyba każdego 2 latka:-D
Proszę o pomoc w kilku kwestiach w związku z tym wyjazdem.
1) strój- kąpielówki/zwykłe majtki/pielucha/na golasa?
Jak mu będzie najwygodniej? Mój Bartuś od niedawna załatwia się do nocnika, ale przynajmniej raz dziennie popuści bo zapomni...
2) Zabawki- weźmiemy zwykłe do piasku. Ale czy jest coś szczególnie godne polecenia na plaży? Dużo kubeczków do przelewania wody czy coś takiego?
3) Co warto wziąć nad morze/ na plażę?
Myślę nad zakupem namiociku plażowego lub parasola żeby było kawałek cienia, a co jeszcze, to nie mam pojęcia.

Z góry serdecznie dziękuję:-)
 
reklama
-parasol obowiązkowo
- zwykłe piskowe zabawki ewentualnie
-maluki basnik lub inny dmuchawiec do którego mozna wlac wode a do -tego moze pływac
-piłka
- zwykłe majtki lub na golasa
-namiotu nie polecam bo w nim mega duszno
-parawan coby zaznaczyc terytorium

-reklamówki do kórych moze w razie czego zrobic kupkę (super metoda )
 
jesli zastanawiasz się nad pieluchą to pewnie Twoje diecko robi jeszcze w pampersa więc raczej wziełabym na Twoik miejscu pieluchy ale takie do pływania (siusiu przez nie przeleci , ale nie nasiąkają woda jak dziecko się zaleje wodą)
no bo raczej nie chcesz zbierać kupy po całej plaży ;-)
a jesli umie wołac to raczej majteczki zwykłe do pływanie to samo... bo raczej na golaska to nie w tych czasach ;-)
 
bo raczej na golaska to nie w tych czasach

Popieram... jestem wielkim przeciwnikiem puszczania dzieci na golasa (dlaczego rodzice sami na golasa nie biegają?) niestety nie wiesz kto obok leży, już były takie akcje że ludzie zgłaszali że na plaży jakiś facet robi zdjęcia ich dzieciom, po co kusić pedofila. Już nie mówiąc że nasze dzieci zasługują na taki sam szacunek do ich seksualności. Ja na przykład wstydzę się zdjęć z dzieciństwa, gdzie na plaży jestem na golasa.
Poza tym wszystkim, poparzenia słoneczne na pisiorku zrobią się szybciej niż na reszcie ciała.
To taka moja dygresja, nie wiem czy wybierzesz majteczki czy pieluszki, ale po prostu mam alergię na widok dzieci biegających nago i mam nadzieję że z czasem coraz mniej rodziców będzie tak robić. Albo skoro dziecko rozbierasz do naga, to sama też się rozbierz. Przecież tak wygodniej :confused2:
 
załóż synkowi majtki, najwyżej weź na zmianę na plażę 2 pary i już. Ja też nie lubię widoku małych golasków przez wzgląd na pedofili i piach w pupie i innych miejscach intymnych. Co do zabawek, u nas sprawdziły się zwykłe do piasku, plus basenik który napełnialiśmy wodą. Ja się mogłam opalać a dziecko godzinami siedzieć w basenie. Woreczki na kupkę dobry pomysł. Parasol i parawan też są super. DSC04314.JPG my mieliśmy taki własnie basenik, kąpaliśmy także w nim małą w wannie, żeby nie dotykała gołymi nóżkami tej wanny z ośrodka.
 
dziękuję Kochane za rady!
Opcja golasa też mi się nie podoba,ale chciałam o nią zapytać, bo może nie doceniam jej plusów skoro wciąż widzę gołe dzieciaki na plażach ;)
Synek z kupą woła zawsze, ale siknąć mu się zdarza stąd rozmyślanie nad pieluchą... ale skoro te do pływania i tak przepuszczają siuśki, to już nie robią różnicy z majteczkami.
Spisałam sobie to co proponowałyście, czas na zakupy;)
wyjazd tuż tuż:-D:-D:-D
Pozdrawiam :*
 
reklama
Jeśli chodzi o ubiór to dobre będą kąpielówki lub zwykle majteczki. Co do reszty akcesoriów to wiaderka, grabki, łopatki, foremki. Jakiś mały basenik, dmuchane zabawki na wodę, obowiązkowo namiocik plażowy lub parasol. Są one nie zastąpione przy prażącym słońcu.
 
Do góry