reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

3 dziecko, ja nie chętna

Monika2099

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Jestem młodą mamą, ukończyłam szkołę średnia z 2 dzieci. Zrobiłam maturę. Nie chcę iść na studia, ponieważ nie zostawię męża i dzieci w domu na ten czas. A bliżej co są studia nie pójdę, 1. Bo nie ma tutaj studiów fryzjerskich 2. Inne są ale męskie, a ja nie chce iść na coś związanego z ekonomią, ponieważ mnie to nie kręci. 3. Są kursy fryzjerskie nie mnie na to nie stać, a mąż tego nie sfinansuje. Zapisałam się na kurs agrobiznesu, lecz nie wiem czy ten kierunek się utworzy w mojej okolicy. Moja okolica to wieś i gospodarstwa rolnicze, sama mieszkam w jednym, jednak nim zajmują się moi rodzice. Mąż od 2 miesięcy daje mi oznaki, iż chce 3 dziecko. Jednak ja wolała bym iść do pracy jako fryzjerka. Mąż i teść proponowali mi pracę w wielu miejscach lecz mi się ona nie podobała. Powiem wam jeszcze, że mój tata wolał bym żebym nigdzie nie pracowała tylko siedziała w domu i była pod jego ubezpieczenie podciągnięta w razie jak bym pomagała i coś mi się stało. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?

reklama

kaylla

Fanka BB :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Zastanów się czego ty naprawdę chcesz, a nie czego chcą od ciebie inni. I to właśnie zrób - jeśli masz możliwości. Możesz iść do pracy jeśli masz jakieś doświadczenie/wykształcenie w tym kierunku. Jeśli nie, to raczej pracy tam nie dostaniesz. W takiej sytuacji poszłabym do innej pracy, żeby odłożyć pieniądze na te kursy fryzjerskie i na nie potem bym poszła. Na 3 dziecko bym się nie decydowała, skoro ty tego nie chcesz, a przynajmniej teraz nie chcesz. A co z dwójką straszych dzieci, jeśli pójdziesz do pracy? Przedszkole, żłobek? Masz taką możliwość?

mamunia86

Rozwiązania
4
Jeśli chcesz być fryzjerką to nią zostań.
Nie rób wbrew sobie. Nie chcesz dziecka, masz powody. Mąż chce. Jest konflikt. Powiedz mężowi dlaczego na ten czas nie chcesz kolejnego dziecka. Czy tak bedzie zawsze tego nie wiesz na pewno. Dlatego tak ważne jest być wyraziła co jest teraz dla Ciebie ważne i istotne, ale zaznacz, że nie wiesz czy kiedyś to się nie zmieni.

Dzieciaki w jakim wieku? Mają zapewnione przedszkole? Żłobek? Skorzystaj z tego, że masz oferty pracy. Pracowałaś już kiedyś? To twoje pierwsze doświadczenia? Pójdź , odłozysz część pieniędzy na wymarzony kierunek a i dzieci i mąż nauczą się jak to jest kiedy Ciebie nie ma. Inną sprawą jest, że już wtedy nauczysz się organizacji czasu podczas Twojej nieobecności. To tylko zaprocentuje.

Czemu nie chcesz iść na studia?
Nie zostawiasz dzieci samych...mają tatę, może babcia i dziadek bedą mogli pomoć jakoś? Szczęśliwa żona i mama to skarb, pomyśl o sobie też czasem.

Patrycja35

Rozwiązania
0
Jestem młodą mamą, ukończyłam szkołę średnia z 2 dzieci. Zrobiłam maturę. Nie chcę iść na studia, ponieważ nie zostawię męża i dzieci w domu na ten czas. A bliżej co są studia nie pójdę, 1. Bo nie ma tutaj studiów fryzjerskich 2. Inne są ale męskie, a ja nie chce iść na coś związanego z ekonomią, ponieważ mnie to nie kręci. 3. Są kursy fryzjerskie nie mnie na to nie stać, a mąż tego nie sfinansuje. Zapisałam się na kurs agrobiznesu, lecz nie wiem czy ten kierunek się utworzy w mojej okolicy. Moja okolica to wieś i gospodarstwa rolnicze, sama mieszkam w jednym, jednak nim zajmują się moi rodzice. Mąż od 2 miesięcy daje mi oznaki, iż chce 3 dziecko. Jednak ja wolała bym iść do pracy jako fryzjerka. Mąż i teść proponowali mi pracę w wielu miejscach lecz mi się ona nie podobała. Powiem wam jeszcze, że mój tata wolał bym żebym nigdzie nie pracowała tylko siedziała w domu i była pod jego ubezpieczenie podciągnięta w razie jak bym pomagała i coś mi się stało. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
Meski jest teraz bardzo poszukiwany....sama jestem barberka....sporo salonow potrzebuje fryzjera co ogarnia brode i wlosy...to jest batdzi na czasie i dobra kasa z tego jest..z urzedu pracy mozesz dostać dofinansowane szkolenia fryzjerskie.......musisz sie dowiedzieć

Monika2099

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Meski jest teraz bardzo poszukiwany....sama jestem barberka....sporo salonow potrzebuje fryzjera co ogarnia brode i wlosy...to jest batdzi na czasie i dobra kasa z tego jest..z urzedu pracy mozesz dostać dofinansowane szkolenia fryzjerskie.......musisz sie dowiedzieć
Dziękuję jesteś super :*

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Tylko boję się jak na to zareaguje rodzina nie koniecznie chcą mnie pościć z domu.
Kochana nie możesz całe życie patrzeć co rodzina pomyśli. Musisz również patrzeć na siebie nie tylko na rodzinę. Mąż męża który powinien być dla Ciebie wsparciem. Jeżeli chcesz się realizować to zrób to dla siebie

reklama

Monika2099

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Urzad pracy podpisuje z wybranymi dalonami umowe....i urzad Cie tam kieruje..tylko trzeba sie zglosic bo pewnie w wybranym okresie sa nabory na te szkolenia❤
Pytałam się, urząd pracy nic nie może, bo jestem już ubezpieczona w KRSU jako domownik. Co innego jak bym była bezrobotna.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
J Roczne dziecko nie chce jeść Potrzebuję porady 5
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 0
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
C dziecko nie przybiera na wadze Zdrowie 13
I Nie zrownowazony byly a wspolne dziecko. Potrzebuję porady 1
J Dziecko się nie rozwija Potrzebuję porady 46
Mythopoeia 3 tygodniowe dziecko nie robi kupki Noworodek 10
D Moje dziecko nie je pomocy :( Potrzebuję porady 4
N Roczne dziecko nie robi siku w nocy Potrzebuję porady 2
M Dziecko śpi trzymając mnie za palec BB psycholog dziecięcy radzi mamom 6
K Moje dziecko nie śpi Potrzebuję porady 3
C Dziecko w brzuszku reaguje tylko na głos taty a na mój nie:( Potrzebuję porady 5
A Moje dziecko nie potrafi się samo bawić!!! Potrzebuję porady 7
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
M Moje dziecko od 1,5 godziny nie przestaje sie ruszac w brzuszku? Boje sie ze cos się dzieje Potrzebuję porady 2
L Nie wiem czy zatrzymać dziecko. Potrzebuję porady 21
W 2-latka nie chce jeść Potrzebuję porady 7
olgatu 12 miesięczne dziecko zasypia przy piersi. Jak odstawić gdy nie chce mleka z butelki i nie potrafi samo zasnąć?:( Potrzebuję porady 10
anna.h 4tygodniowe dziecko nie śpi Noworodek 17
Monika599 13 miesięczne dziecko nie chce pić mm Potrzebuję porady 7
Monia1989 Moje dziecko nie chce leżeć w wózku Potrzebuję porady 14
M Dziecko nie je. Jakie badania. Potrzebuję porady 19
P 1,5 roczne dziecko,jak skutecznie tłumaczyć że czegoś nie wolno. Roczniaki i dwulatki 9
Michalina1993 Dziecko które nie przepada za swoją mamą? Potrzebuję porady 5
K 2 miesieczne dziecko nie chce lezec na macie Wrześniowe mamy 2018 8
K 2 miesieczne dziecko nie chce lezez na macie Potrzebuję porady 2
Mooniiaa99 Mam nie całe 19 lat i pragnę mieć dziecko Młodziutkie mamy 8
kluseczka89 Dlaczego Dziecko nie chce jeść mojego pokarmu? Potrzebuję porady 21
H Intuicja mi podpowiada ze nie mam dziecka Ciąża, poród, połóg 9
Asteraki Kiedy dziecko nie lubi jeść... Jedzeniowe ABC 69
R Dziecko nie chce zostawac beze mnie u dziadków Potrzebuję porady 12
U Kiedy moje dziecko usiądzie? Potrzebuję porady 34
E 14-miesięczne dziecko nie potrafi samodzielnie usiąść, pełzać, czworakować ani stawać na nogi Roczniaki i dwulatki 16
J 20 miesięczne dziecko nie chce jeść w dzień tylko nocy Potrzebuję porady 2
bezeluszek Moje dziecko mnie nie słucha BB psycholog dziecięcy radzi mamom 20
Klaudia1062 Pragnę mieć dziecko. Nie mam pracy i chodzę do szkoły - mam 21 lat. Młodziutkie mamy 10
A Dziecko nie chce żadnego nabiału. .tylko pierś Potrzebuję porady 10
Flammie Kiedy dziecko nie pozwala sobie umyć ząbków Pielęgnacja 1
L Obniżone napięcie mięśniowe 6 miesięcy Potrzebuję porady 23
Calisty 4 miesięczne dziecko nie chce pić mleka Potrzebuję porady 19
Ayashi86 5 miesieczne dziecko nie spi na drzemkach Spanie 7
J Dziecko nie może zasnąć Roczniaki i dwulatki 9
A Czy dziecko może sie nie najadać mm Hipp HA??? Żywienie 2
karolyn1987 Dziecko nie lubi jeździć w wózku? Potrzebuję porady 38
M 10miesięczne dziecko nie chce jesc nic oprócz piersi :( Potrzebuję porady 5
T Dziecko płacze przy jedzeniu / nie chce jeść Noworodek 10
U 6 mies dziecko nie obraca sie Potrzebuję porady 6
E moje dziecko nic nie chce jeść ani pić!!! pomocy! Potrzebuję porady 1
kinia2131 33-37 tydz dziecko nie przybralo na wadze Ciąża, poród, połóg 3
I 22 lata, sama, trzecie dziecko w drodze a ja go nie chcę, nie mogę tak żyć.. Młodziutkie mamy 5