reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Boli cię kręgosłup? Masz ponaciągane mięśnie? Oto nadchodzi on. Już 3 kwietnia o godz. 14:00 Maciej Brożyński - odpowie na wasze pytania. Bez względu czy jesteś w ciąży, czy starasz się o maluszka, czy właśnie urodziłaś - nie przegap!

Absolwent wielu szkół i kursów z dziedziny fizjoterapii, terapii manualnej oraz osteopatii. Wieloletni dydaktyk na warszawskiej AWF oraz instruktor podyplomowych szkoleń systemu International Accademy of Orthopedic Medicine. Od dziesięciu lat rozwija własną klinikę rehabilitacji i osteopatii medycznej - Fizjoklinika. Na co dzień zajmuje się pacjentami z dolegliwościami mięśniowo-szkieletowymi. Nie przegap! Zadaj pytanie do jutra do godziny 17:00 i wpadaj na streaming.

 
reklama
Dzień dobry,
kilka lat temu miałam wypadek samochodowy na skutek którego zdiagnozowano u mnie spłycenie lordozy szyjnej. Lekarz zalecił mi wtedy ćwiczenia polegające na rozluźnianiu odcinka szyjnego i pływanie co pomagało kiedy zachowywałam aktywność fizyczną. Po porodzie niestety nie jestem już tak aktywna jak wcześniej i często noszę, karmie i przewijam synka nieświadomie się garbiąc i nachylając co powoduje u mnie po czasie silne bóle głowy i kręgosłupa. Staram nie przeciążać i uważać ale przy małym dziecku niestety nie zawsze jest to możliwe. Czy jest jakaś możliwość aby naprawić to zniesienie lordozy czy muszę jedynie ćwiczyć? Dodam też że często ból głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym pojawia się po nocy, czy powinnam zakupić poduszkę profilowaną?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam serdecznie, mam pytanie - jak sprawdzić czy mnie dotyczy rozejście mięśnia płaskiego po ciąży? A jeśli tak to czy jest to proces odwracalny? Jakie ćwiczenia mogę wykonywać a o jakich zapomnieć gdyby to właśnie mnie dotyczył ten problem? Czy takie rozejście mięśnia może mieć jakikolwiek wpływ na kolejną ciąże? Na co mam uważać przy ewentualnej kolejnej ciąży?
 
Od kilku lat mam uczucie mrowienia w okolicy kręgosłupa na wysokości klatki piersiowej. Nie pojawia się codziennie ale co jakiś czas mam wyraźne uczucie łaskotania w tym miejscu. Czy to może być od noszenia dziecka? Pierwszy epizod pojawił się przy pierwszym dziecku, jak urósł unikałam podnoszenia go i wydaje mi się, że wtedy na kilka lat to uczucie minęło, teraz mam drugiego, teraz 20 miesięcznego Syna, który często domaga się noszenia i to uczucie się nasiliło. Jezeli nie od noszenia dziecka to od czego może być takie mrowienie?
 
Po urodzeniu dziecka od ok. 12-15 tygodni bolą mnie kolana przy siadaniu i wstawaniu. Bolą od góry przy udach. Wiem, że jest to zapewne spowodowane przeciążeniem związanym z noszeniem dziecka i brakiem odpoczynku, bo sama zajmuję się dzieckiem. Nie mam nadwagi, w ciąży przytyłam 9 kg, już mam mniej niż przed ciążą, gdyż jestem na dość restrykcyjnej diecie spowodowanej skazą białkową dziecka. Czy są jakieś ćwiczenia lub inne sposoby na ten ból?
Dziękuję za odpowiedź
 
Dzień dobry,
Będąc w poprzedniej ciąży (3. trymestr) dostawałam kilka/kilkanascie razy dziennie bardzo silnego bólu w pachwinach. Ból był na tyle silny, że nie raz załamały mi się nogi i musiałam od razu usiąść na podłogę. Zazwyczaj nie byłam w stanie wtedy wykonać żadnego ruchu do czasu aż ból nie puścił, nie mogłam przejść nawet kilku kroków, żeby np usiąść na krzesło czy kanapę. Gdy ból złapał mnie na toalecie to z kolei nie mogłam z niej wstać. Dodam, że od 5. do ok 8. miesiąca ciąży musiałam leżeć bo było zagrożenie przedwczesnego porodu. Natomiast później przez te bóle tak naprawdę nadal większość czasu leżałam/siedziałam bo co próbowałam przejść kawałek to dopadał mnie ten okropny ciągnący ból. Teraz jestem w kolejnej ciąży i mam pytanie jak sobie radzić, jesli taki ból znowu się pojawi i co mogło być jego przyczyną?
 
Do góry