reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek i brak spodziewanego rozwoju ...

reklama
Super są takie spontaniczne wypowiedzi. Szczere, słodkie i urocze. Uwielbiam ten czas, kiedy dziecko jest jeszcze małe i powie wszystko. Dosłownie wszystko.

-Tata, a my byliśmy z mamą w McDonald. I jadłem frytki. I czisburgera. I picie. I mama też jadła! Czisburgery. Trzy! I frytki. O taaaakie duże. Ale ciiii, to tajemnica, wiesz?
(Mały zdrajca).

😳 Dżizas. Te zajęcia logopedyczne, to samonapędzająca się katastrofa! 😏 Myślałam, że słowa będą ćwiczyć, a tu już wyższy level pt. Donosiciel. 🙄 Mistrzostwo.
 
Po szkole wracam do domu zmęczona nieziemsko. Otyłość plus 4 piętro to nie jest dobre połączenie. Wtaczam się do domu narzekając i sapiąc jak jest mi gorąco.
- Chcesz wiatrak? - zapytał mój mały synek.
W pierwszej chwili nie zrozumiałam, nie połączyłam kropek.
Nie, nie chce, dziękuję. Po co mi to? 🤔
- To może otworzyć Ci okno?
Dopiero za drugim razem załapałam. Dziecko chciało mi pomóc, jak jest mi tak gorąco. 🥰 Mały, kochany mądrala.
 
Jechałam dzisiaj z Adusią na zajęcia Wwr. Jechałyśmy taksówką i Adzie buzia się nie zamykała, cały czas o coś pytała Pana kierowcę. Powiedziałam do niej, że jest dzisiaj bardzo rozgadana, a ona do mnie z wielgachnym uśmiechem "a w Tobie jestem zakochana!" I dała mi buziaka. ♥️ Wesołych Świąt dla Was wszystkich. Niech marzenia się spełniają 😘
 
Jedziemy autem. Narzekam, bo znowu coś zapomniałam.
Mały wzdychając: no to PIĘKNIE! 🙄

😃
Papillonek skąd jesteś z lubelskiego. Jeśli z terenu powiatu bialskiego to w poradni PPP powiatowej robią diagnostykę Neuroflow i później terapię, to jest dużo tańsza niż Tomatis i mniej obciążająca , bo nie ma słuchawek kostnych. Co do tego słyszenia jakby nie słyszał całych wyrazów, to pewnie ma nowe bezdźwięczna bardzo specyficzna dla osób mających problem z przetwarzaniem słuchowym. U nas 6 logopedów nie zorientowali się co jest nie tak z córką, wiecznie słyszałam że za mało pracujemy w domu. Dopiero logopedia w nowej szkole zdiagnozowała ja prawidłowo, okazało się że ma specjalizacje z neurologopeda i pracuje w szkole specjalnej gdzie są dzieci z autyzmem i była Świerzno po szkoleniu z zaurzen przetwarzania słuchowego. ciągu roku intensywnej terapii, córka poszła bardzo do przodu z mową, gorzej z pisaniem że słuchu było ale to też wypracowaliśmy.
 
My jesteśmy z okolic Kazimierza Dolnego, to jest powiat puławski. Jedyne wsparcie w PPP to biofeedback, ale nie polecali tego mojemu małemu.
O Kazimierz. To jest chyba najczestsza destynacja na niedzielną wycieczkę w moich okolicach. Na tyle daleko, że nie jest się często, ale na tyle blisko żeby pojechać i trochę połazić w ciągu jednego dnia. Mam dużo miłych wspomnień z Kazimierza, także pozdrawiam 🙂 a Puławy znam jeszcze lepiej 😉
 
Ja też nie polecam biofeedbeku, bez rzetelnych badań EEG wcześnie(a takie gabinety komwrcyjne też się zdarzają), bo jeśli program jest źle dobrany to może więcej narozrabiac niż pomoc, miałam taki przypadek w pracy. Jakbyś miała pytania o terapię, jakieś pomoce, dodatkowe zajęcia to pisz. Mama w spektrum, żona męża w spektrum, dwójki dzieci w spektrum to prywatnie, zawodowo terapeuta, diagnosta spektrum autyzmu i SI oraz w niedalekiej przyszłości psycholog.
 
reklama
Kochani. Zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. 🥰
received_269612912791210.jpeg

U nas "dzieje się". Udało się zebrać na 5 serii terapii Tomatisa. Już nie muszę martwić się, czy wystarczy na 2 serię, czy zaczniemy trzecią? Jest na wszystkie 5. To się pewnie zejdzie z 10 miesięcy, bo po pierwszej serii jest 4-6 tygodni przerwy, ale mamy to! Jejka, tak bardzo się cieszę. 🥰 Jestem przeszczęśliwa. Nie wiem kto aż tak bardzo chciał pomóc mojemu małemu synkowi, ale z całego serca DZIĘKUJĘ. Nie potrafię wyrazić jak bardzo jestem wdzięczna. Dziękuję za zaufanie. Nie zawiodę.
 
Do góry