reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latek rosnie, lecz nie przybiera na wadze...

Gosia a porównywałaś wzrost i wagę swojego synka do swojego lub męża w tym wieku? Może mąż też był wysoki i chudy? Często dzieci rosną bardzo podobnie.

Moja córka ma ponad 3 lata, nie przybiera na wadze od jakiegoś roku, za to rośnie (a malutka bo ma jakieś 93-94cm), waży ok. 15-16 kg. Ale jej kuzyn jest miesiąc starszy a waży 13,5 kg więc podobnie do Twojego synka.

Aaa no i wyniki młoda ma bardzo dobre. Myślę że nie masz co się stresować, ale z lekarzem warto pogadać:tak:
 
reklama
Jakbym czytała o nas:) Ponad 3 latka, 100cm i 12,6kg:) ale to jest waga, na czczo, bez ubrania:) Synek praktycznie od ponad roku nie może przekroczyć 13 kg...Jak już było 13 to pojawiła się choroba i spadł powtórnie do 12,5...Praktycznie od ponad roku waży tak samo. U nas zawsze tak było...Na roczek nie potrajał wagi urodzeniowej. Przed drugimi urodzinami robiłam badania kału, pasożyty, żelazo,morfologie i wszystko zawsze było w normie. Chyba taki po prostu urok naszych dzieci:) Ja też byłam bardzo szczupła...pamiętam,że w ogólniaku ważyłam poniżej 50kg...a lekarze kazali przestać się odchudzać:) ja oczywiście nie odchudzałam się, tylko taka była moja uroda.
JA też martwię się często tą wagą, ale nie ciągam Młodego do lekarza, bo już go badałam przez drugi rok życia i wychodziło,że wszystko ok...a ta sama sytuacja z brakiem przyrostu wagowego. Ten typ po prostu tak ma:)
 
Takhisis, faktycznie, praktycznie taka sama sytuacja! Nasz tez osiagnal 13 potem spadl do 12 podczas choroby rok temu i nie moze przybrac ponad te 13 teraz... Troche mnie uspokoilas, ale i tak sprawdze w lekarzem, bo wszyscy wokol mowia mi, jak bardzo zmienil sie na twarzy. Faktycznie, ma oczy podkrazone, mocno wyszczuplal na twarzy...
mam nadzieje, ze tak jak u Was "ten typ tak ma po prostu" i za kilka tygodni napisze, ze lekarz nie stwierdzil zadnej choroby ;-)
 
Mój też nie jest wielkoludem choć waży około 14kg-14,5kg i ma 98cm.Je różnie czasem ma apetyt a czasem nie.Fakt faktem mój pomału ale przybiera.
Też ma lekko podkrążone oczy i lekarka zaleciła morfologię wyszło ok fakt na granicy ale był wtedy po chorobie więc po prostu taka jego uroda że jest raczej blady i ma małe sińce bo ja wyglądam tak samo.Gdyby nie miał energii byłby ospały to mogłabyś się bardziej martwić to są złe symptomy a tak skoro jest radosny dobrze się rozwija ,rośnie to ja bym się aż tak nie przejmowała;-)zrobiłaś badania wyszło ok więc poczekaj jeszcze idzie wiosna może lepiej zacznie jeść jak będzie więcej na dworzu;-)
wiem że są jeszcze jakieś syropki na poprawienie apetytu ale to powinnaś ustalać z lekarzem:tak:spróbuj mu podawać bardziej kaloryczne jedzonko jakieś drobne przekąski;-)powodzenia;-)
 
witam wszystkich.
właśnie czytałam Wasze rozmowy dotyczące wagi dziecka i postanowiłam dołączyć się do dyskusji. może Wy pomożecie. mój synek ma 4,5 roku.ok 103cm wzrostu i waży 13 kg. waga dziecka spędza mi sen z oczu. jest tzw niejadkiem,każdy posiłek to zmora. mało je,niewiele, nigdy nie ma apetytu.lekarze ciągle powtarzają,że ma niedowagę i przepisują syropy na apetyt. niestety w naszym przypadku syropy nie działają. robiliśmy badania krwi i wszystko dobrze. nie wiem co robić, jak zachęcić dziecko do jedzenia?do kogo się zgłosić?
 
witam wszystkich
mam podobny problem z moją córką 4 lata 102 cm i 15 kg, potworny niejadek i bardzo chorowity egzemplarz, szukam na własną rękę przyczyn,wygląda jak chodząca śmierć, jest alergikiem to na pewno ,ale to na pewno nie wszystko,
W każdym razie przyczyn może być mnóstwo, alergia, refluks, anemia, lamblie, pasożyty obłe no i CELIAKIA, trzeba szukać bo lekarze mają to gdzieś a dzieciak wygląda coraz gorzej.

pozdrawiam zmartwione mamy
 
reklama
Czy ktos tu jeszcze jest???
Mam podobny problem i ciekawa jestem jak u Pan teraz? Jak dzieci?
Synek 3 latka nie przybiera za bardzo szczuplutki, zajada biega bardzo duzo i energiczny, oczka czasem takie z cieniami, wybieramy sie na kompleksowe badania i do gastrologa.
 
Do góry