reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3-latka nie je tylko podjada cały dzeń

dormark

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2009
Postów
1 589
Miasto
zürich
Mam pytanie maoj corka 22 kwietnia konczy 3 latka .Niestety mam z nia problem nie chce jesc tzn je ale tylko chleb z dzemem , nie zjada posilkow do konca tylko caly dzien podiada.Obiad zazwyczaj zje tylko mieso, reszte zostawia.Naszczescie uwielbia owoce i zjade tez ogorka swiezego .Jak nuczyc dziecko normalnego jedzenia.?
 
reklama
Witam,
To co określamy jako norma to 5 posiłków dziennie śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) bez pojadania między posiłkami, trzeba mieć świadomość że owoc, deserek owocowy, jogurcik to też jest dla małego dziecka posiłek i nie można go traktować jako przegryzki pomiędzy 5 podstawowymi posiłkami, ponieważ wówczas ilość zjadanego pożywienia jest za duża w stosunku do potrzeb. Najważniejsze to dać dziecku możliwość wyboru pory posiłku (jeśli nie chodzi do przedzkola to nie jest to trudne), wtedy kiedy jest naprawdę głodne, a nie zmuszać do jedzenia wtedy kiedy nam się wydaje że powinno cos zjeść bo np. minęło już 2 godziny od ostatniego posiłku. Bardzo ważne jest aby dziecko nauczyło się słuchać własnego organizmu, który reguluje jego uczucie głodu i sytości.
Proszę się nie bać że zagłodzi Pani córeczkę bo tak się nie stanie jeśli zgłodnieje to sama zje z apetytem obiad. Moja rada wiec ograniczyć dostępność "przegryzek" pomiędzy posiłkami, być może wydłużyć czas pomiędzy posiłkami, pozwolić dziecku zdecydować kiedy ma jeść według jego naturalnego rytmu.
Z treści maila wynika, iż dziecko wcale nie je tylko chleba z dżemem, sama Pani piszę że na obiad je mięso i lubi owoce i warzywa:) Czasami to nam się wydaje że dziecko je za mało, a ono je tyle ile akurat potrzebuje:-)
 
Do góry