reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 latke po wypiciu mleka boli brzuszek (((

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam mam pytanie odnosnie w/w tematu

moja 3 letnia coreczke od ok tyg po wypiciu mleka ( kupujemy w kartonie 3,2 % )
dodajemy kasze Bobovita z bananem (innej nie rusza a mleko wypija tylko z ta kasza )

mowi ze boli ja brzuszek i jak ja pomasuje ok 5 min to przechodzi

je jogurty i tego nie ma

pojawia sie to tylko po wypisiu mleczka (najczesciej rano ale zdaza sie tez i wieczorem przed snem - nie pojdzie spac bez butelki mleczka )

dziecko wyproznia sie regularnie , stolce sa normalne (chociaz robi bardzo czesto takie - " zajecze kuleczki )

a po wypiciu mleka rannego kupke robi po ok 30-45 min

chce podjechac do pediatry ale maz sie smieje ze histeryzuje i ze pediatra mnie wysmieje (((

na poczatku myslalam ze poprostu za duzo wypiła tego mleka i dlatego bol brzucha ale to sie zdaza codziennie wiec cos jest nie tak ((((
 
reklama
Proszę spróbować zmienić mleko 3,2 na 2 lub 1,5 i zobczyć reakcję. Stolec który Pani opisuje nie jest normalny i może sugerować zbyt małą ilość błonnika w diecie, proszę zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie. Jeśli objawy nie przejdą należy jednak zwrócić się do pediatry ból brzucha u dzieci należy zawsze skonsultować z pediatrą.
 
Ja mam ponad 30 lat i po mleku boli mnie brzuch od zawsze tak było - podobno taka nietolerancja.
Jogurty , kefiry itp jem i nie ma problemu
 
Oczywiście może to być nietolerancja laktozy ale jej powodu mogą być różne czasami świadczą o poważniejszej chorobie, dlatego każdorazowo należy skonsultować taką sytuację z lekarzem.
 
Choroba o nazwie niedobór laktazy jest dziedzina jedną z jej postaci jest pierwotny niedobór laktazy, który objawia się stopniowym zanikiem tolerancji laktozy, pojawia się u dzieci w różnym wieku najczęściej po 5 roku życia i objawia się bólem brzucha, wzdęciami, rozwolnieniem po spożyciu mleka.
 
Do góry