reklama

3 miesiące i gorzej śpi w nocy

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez MartaZiolko, 17 Kwiecień 2008.

1. MartaZiolko

MartaZiolko Fanka BB :)

Witam

Moja córka za ok. tydzień skończy 3 miesiące. Dotychczas ładnie usypiała wieczorem koło 21 i budziła się czasem raz czasem dwa razy na karmienie w ciagu nocy.
    Teraz od dwóch nocy usypia tak jak zwykle koło 21, ale budzi się już koło 23 a następnie kolo 1 w nocy....i wczoraj juz wystraszona że czeka mnie nieprzespana noc wzięłam ją do siebie do łózka i tak jak na samym początku gdy się urodziła spała zawieszona na cycku..... :(((
    Powiem szczerze, że nie chciałabym wracać do tego co już przerabiałam z córką, czyli do spania w jednym łożku i non stop przy cycku, bo juz tak ładni8e spała sama w łózeczku....
    Zastanawiam się co może byc przyczyną?? MOże potrzebuje na powrót więcej w nocy jeść, a może przeszkadza jej nasza obecność (spimy w jednym pokoju) ...rozmowy, telewizor...?? i czas przenieść łóżeczko do osobnego pokoju?

Doradzcie cos dziewczyny

2. irfinka

irfinka psotnisia

ja bym odradzala przenoszenie łóżeczka do czasu az nie bedzie przesypiac całych nocy no có moj maly ma 7 mc a dalej sie budzi regularnie co 3 godz tak ze nie ma rady trzeba przeczekac ;-)

3. reklama
  4. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

martaziolko mielismy to samo 3 miesiac a moje dziecko jak by co ugryzlo,dopiero od niedawna lepiej sypia.Ona odkad skonczyla 2 miesiace spi w lozeczku i podobnie zaczela mi sie budzic coraz czesciej najpierw co 2 godz az doszlo do tego ze co 20 min przychodzilam do niej.Mala spi w swoim pokoju od 2-go miesiaca.Pewnie chodzilo o brak maminego ciepla i dokolo polozylam cieplutki kocyk do ktorego sie przytulala i zrobilam jej malutkie gniazdko a oprocz tego metoda przychodzenia do dziecka na poczatku po minucie jak nie zasnie i placze i tak stopniowo,rewelacja bo nam pomoglo i juz drugi miesiac idzie i nie mamy zadnych problemow.A oprocz tego to mala sie piersia nie najadala tak na prawde:sorry2: a teraz butle raz przed 24 a potem zazwyczaj juz nad ranem albo o 7 rano:tak:

5. Madźka27

Madźka27 Fanka BB :)

z moim Szymkiem było dokładnie to samo:tak::tak:przyczyna - ząbki. tak tak. co prawda do ich pojawienia się jeszcze chwilka ale w 3 miesiacu zwykle maluchy zaczynają odczuwac niepokój spowodowany swędzeniem i bolesnością dziąsełek. Potrzebują wtedy więcej przytulania, dłuższego posiedzenia przy piersi itp. jedyna rada uzbroic się w cierpliwość - samo przyszło samo przejdzie;-)

6. Brunkowa Mama

Brunkowa Mama Fanka BB :)

U nas było to samo ... po 3 miesiącu ząbki ... potem przerwa- znów piękne spanie .. z dzidzulami jest różnie ... Generalnie Bruno śpi ślicznie w nocy ale bywa różnie ... i trzeba się pogodzić z tym, że czasem się obudzi ..
    a jeśli nie chcesz z nią sypiać to się nie poddawaj i nie bierz do łóżka ... ja przetrwałam i dziś nawet jak idą małemu trójki .. kwęknie w swoim łóżeczku i zasypia spowrotem
    No i mój synek od urodzenia śpi w swoim pokoju a my w swoim ...

7. kułasia

kułasia Początkująca w BB

Mój synek ma prawie 4 miesiące i przerabiam dokładnie to samo.Wcześniej przesypiał całe noce ,taraz budzi się nawet trzy razy na jedzonko...Zresztą karmienie trwa zdecydowanie dłużej.Pytałam o to lekarza,kazał go obserwować bo istnieje możliwość,że nie wystarcza mu już mój pokarm:)))powiedział również,że może się to samo unormować i Antoś powróci do normalnego rytmu,który sobie tak pięknie wypracowaliśmy:)Dodam,że my też śpimy w jednym pokoju z małym i wydaje mi się,że to jeszcze troszeczkę za wcześnie na przenoszenie go do osobnego pokoju....pozdrawiam

8. niuniamilan

niuniamilan Fanka BB :)

Moj synek spal super,potem zle,super i znowu nie tak jak trzeba,male dzieci tak maja,maja wiele przyczyn,moga byc to zeby,brzuszek,strach,kupka i wiele innych,kazde dziecko takie jest bez wzgledu ile ma miesiecy czy lat,w wieku 3 lat czy 5 moze budzic sie 5 czy 6 razy w nocy,z moim malym pierwszym objawem niespania byly wlasnie zeby a nastepnie zmiana jaka nastapila po byismy na wakacjach 2 tyg a potem wrocilismy do domu i przestawil sie calkowicie,wiec roznie to z nim bywa

9. elka13

elka13 Zaciekawiona BB

Witam :-) moje Słoneczko ma 5miesięcy i 1tydz. i ma już , albo dopiero 2 ząbki i od momentu kiedy zaczęły się problemy z ząbkami budzi się co 1,5- 2godziny. kiedyś przesypiał noc z dwiema pobudkami na jedzenie.bylo to dla nas męczace dlatego że jedynym sposobem na uśpienie była pierś.dodam że nasz synek ma problemy z kupką, więc tak częste jedzenie powodowalo bóle brzuszka-błędne koło.teraz jest o tyle dobrze że jeśli mały budzi się w nocy to niekoniecznie musze go karmić, pozwala się ululać na rękach. w nocy jest to męczące ponieważ Synek waży 9kg.mam nadzieję że w miarę jak będzie starszy bedzie przesypial noce i problem zniknie :blink:a jeśli chodzi o bóle brzuszka to radzimy sobie tym że Maciuś śpi w nocy na brzychu i bardzo tą pozycję lubi.zaczął spać na brzuszku gdy mial 2 miesiące, na początku się obawiałam coby nic się nie stalo podczas snu, ale radził sobie jest b. silny.pozdrawiam ;-)

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  10. reklama
  11. gosiaczek14

gosiaczek14 Początkująca w BB

Witam. U mnie jest tak samo. Synek za tydzien skonczy 4 miesiace. Do miesiaca spal ze mna. Pozniej nauczylismy go spac samemu w luzeczku........i spal az do 3 miesiaca....od tego czsu budzi sie w nocy po 4, 5 razy i placze. czasem pomaga odwrocenie go na drugi boczek a czasem musze wstac i ponosic go....dodam ze karmie go tylko piersia. Nasz pediatra ppowiedzial ze jak sie karmi tylko piersia to dziecko w nocy sie budzi na karmienie, a wybudza sie bo za wczesnie go usypiamy i on czuje sie wyspany.... usypiamy go ok godz 20... moze dla takiego dziecka rzeczywiscie jest to za wczesnie?? Co myslicie??

12. KasiaSun

KasiaSun zaczarowana

mój syn jakby podobnie - o 21.00 go kładłam, ale nie chciał spać, czekał do 22.30 na mleczko i dopiero około 23.00 zasypiał, budził się w godzinach 1.00-3.00, a potem 6.00-7.00
    obecnie (koniec trzeciego miesiąca) śpi nawet od 21.00 do 6.00, ale zdarza się jeszcze, że robi sobie pobudkę np. o trzeciej nad ranem
    zastanawiam się czy to zależy od tego czym się karmi (do trzeciego miesiąca karmiłam piersią, potem miałam pewne problemy z ropniami i musiałam przejść na sztuczne mleko)

nie wiem czy można coś zaradzić, chyba przyda się cierpliwość po prostu :) trzeba to przeżyć, poczekać

Poleć forum