reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesieczne dziecko, a soczki

D

dom848

Gość
Drogie Mamusie za 5 dni moje dziecko skończy 3 m-ce. Pani pediatra powiedziała aby wprowadzać pierwsze soczki np jabuszkowe, marchew itp. na początek 15-30 ml. Obawiam się jednak , boję się że zaszkodzę maluszkowi 😑 Jak to było u Was?
 
reklama
Rozwiązanie
Drogie Mamusie za 5 dni moje dziecko skończy 3 m-ce. Pani pediatra powiedziała aby wprowadzać pierwsze soczki np jabuszkowe, marchew itp. na początek 15-30 ml. Obawiam się jednak , boję się że zaszkodzę maluszkowi 😑 Jak to było u Was?
Nie rozumiem podejscia pediatry. Po co ten pośpiech.
Po pierwsze to jest zbyt wczesnie,takie rzeczy podaje sie po 6 misiacu a po drugie dziecko wkoncu nie bedzie chcialo pic mleka. Ja rozszerzalam dietę dopiero po 6 mcu i nie wyobrazam sobie wczesniej.
Ale po co soczki? Moim zdaniem to błąd, i to rada lekarza? Woda woda woda, nauczysz pić soczki i potem tylko to będzie chciało pić a woda ci pluło.. Może chodziło o sloiczki? Marcheweczka jabuszko ziemniaczek itd? Ja z sokami bym się wstrzymała..
 
Powiedziała, żeby zacząć od soczków . Więc niewiem już sama czy dawać cokolwiek
Ja bym nie podawała soków, chyba że byś sama je wyciskała.. To wtedy podawaj sok i wodę żeby dziecko znało smak wody, nie wiem dla mnie dziwne zalecenie, ja małemu tylko wodę od początku podawałam i jestem z tego zadowolona, może któraś mama ci coś podpowie, dla mnie soki to zły pomysł..
 
Za wcześnie moim zdaniem. Dopiero po 16/17 tygodniu zalecane było chyba rozszerzanie diety i to przy mm. Ja bym poczekała conajmiej do 5 miesiąca i pomału dawała jednoskladnikowe gerberki owocowe dla zasmakowania, wode, soczki tez ale nie za duzo. 120 ml dziennie to maks. Cukier nie sprzyja zabka, powoduje otylosc, oszukuje glod i potem nie bedzie chcialo dziecko jesc. Warto sie wstrzymac az ten maly brzuszek sie ustabilizuje.
 
Jejku moja córka ma 10msc i do tej pory soczku nie dostała bo boje się że przestanie pić wodę. Dziwne to zalecenie, że tak zapytam ta lekarka to jakaś starsza babka? Teraz mówi się żeby dawać tylko wodę i to dopiero od momentu rozszerzania diety (między 17 a 26tyg) wiadomo dziecko nie wypije całej butelki od razu ale chodzi o nawyk. Potem można wprowadzić jakiś rumianek, rooibos, a soki lepiej odpuścić. Takie 3msc dziecko może bardzo źle zareagować na taką ilość cukru
 
reklama
reklama
Do góry