reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesięczne dziecko nagle zaczęło ulewać

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
21
Hej dziewczyny, mam taki problem: mój synek dzisiaj skończył 3 miesiące, od około półtora tygodnia nagle zaczął ulewać. Czekać spokojnie aż przejdzie? Czy szukać głębiej?
Te półtora tygodnia temu byl na szczepieniu przeciwko rotawirusom. Od tego czasu jest marudny, ślini się wkłada rączki do buzi, ok 3 razy pojawił się intensywny trudny do uspokojenia płacz. Przed szczepieniem w kale wykryto klebsielle, przez ok 3 tygodnie brał dodatkowo enterol, w trakcie jego kupy zaczęły być zielone, następnie w kale wykryto przerost drożdży chlebowych. Lekarze mają mnie już dosyć kazali dać spokój już z tą kupą i kolorem również się nie przejmować.W ostatnim okresie było też bardzo gorąco więc może stąd marudzenie. Ale czy ulewanie może się zacząć z dnia na dzień? Wcześniej było to sporadycznie.
Nadmienię jeszcze,że wcześniej brał debridat 3*3 ml lekarz kazał zacząć zmniejszać ostatnio brał już 2*2ml.
Z jedzeniem też parę razy był problem, płakał, wyciągał butelkę, albo odwrotnie pchał ja głęboko, smoczkiem smyrał po dziąsłach.
Ogólnie dość dużo je (między 800-950 ml w ciągu dnia , w porcjach po 120 ml) Wracając do tematu czy ulewanie może się zacząć tak nagle? Czy drążyć temat z lekarzem?
 
reklama
Moja koleżanka ma córeczkę która też ma 3 miesiące mała tak ulewała i wyszedł jej refluks oprócz tego może jeść tylko kozie mleko.Ale podejrzewają też że teraz się tak nasila to ulewanie przez upały i daje małej oprócz samego mleczka przegotowaną wodę i jest lepiej :)
 
Hej dziewczyny, mam taki problem: mój synek dzisiaj skończył 3 miesiące, od około półtora tygodnia nagle zaczął ulewać. Czekać spokojnie aż przejdzie? Czy szukać głębiej?
Te półtora tygodnia temu byl na szczepieniu przeciwko rotawirusom. Od tego czasu jest marudny, ślini się wkłada rączki do buzi, ok 3 razy pojawił się intensywny trudny do uspokojenia płacz. Przed szczepieniem w kale wykryto klebsielle, przez ok 3 tygodnie brał dodatkowo enterol, w trakcie jego kupy zaczęły być zielone, następnie w kale wykryto przerost drożdży chlebowych. Lekarze mają mnie już dosyć kazali dać spokój już z tą kupą i kolorem również się nie przejmować.W ostatnim okresie było też bardzo gorąco więc może stąd marudzenie. Ale czy ulewanie może się zacząć z dnia na dzień? Wcześniej było to sporadycznie.
Nadmienię jeszcze,że wcześniej brał debridat 3*3 ml lekarz kazał zacząć zmniejszać ostatnio brał już 2*2ml.
Z jedzeniem też parę razy był problem, płakał, wyciągał butelkę, albo odwrotnie pchał ja głęboko, smoczkiem smyrał po dziąsłach.
Ogólnie dość dużo je (między 800-950 ml w ciągu dnia , w porcjach po 120 ml) Wracając do tematu czy ulewanie może się zacząć tak nagle? Czy drążyć temat z lekarzem?
Twoje dziecko może mieć przerost flory bakteryjnej. Ulewanie z dnia na dzień to nic dobrego. A klebsielle sprawdziliscoe, czy wyleczona?
Wybierz się do mądrego lekarza, gastrologa. Powiem ci z góry, że będzie ciężko ( małe dziecko będą zwalać na niedojrzały układ pokarmowy. Nie odpuszczaj, bądź upierdliwa, nie daj się zbyc. To życie twoje i dziecka jest najważniejsze. A refluks... Może być sprawą wtórna prawdziwego problemu jak u nas. Nieleczony, bo zasadowy. Wynik częstego ulewania, z czasem wymiotów, a tak naprawdę stałe nawracającego zapalenia jelit jak się po ponad pół roku walki z lekarzami okazało.
 
Ostatnia edycja:
Fakt to moze byc refluks.. jakie mleko podajesz? Swoje czy modyfikowane? A co do marudzenia i intensywnego płaczu czy tez problemu z butelka - może Twoje dziecko zaczyna zabkowac. Ja miałam podobnie i tez skończyliśmy 3mc a okazało się ze dziąsła go bolą i swędzą ;) wsadza tez raczki do buzi i dużo sie ślini.
 
Fakt to moze byc refluks.. jakie mleko podajesz? Swoje czy modyfikowane? A co do marudzenia i intensywnego płaczu czy tez problemu z butelka - może Twoje dziecko zaczyna zabkowac. Ja miałam podobnie i tez skończyliśmy 3mc a okazało się ze dziąsła go bolą i swędzą ;) wsadza tez raczki do buzi i dużo sie ślini.


Wątek stary, niedlugo dziecko skonczy 3 lata
 
Do góry