reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesieczne niemowle - ile razy je karmicie w nocy?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
 
reklama
Rozwiązanie
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
No dzieci rosną skokowo więc może odbije, zwłaszcza że częściej je [emoji106]
I trzeba pamiętać że podając mm dziecko nagle nie zniknie. Też będzie i będą jego niezaspokojone potrzeby. W tym mamoza na mega poziomie ok 7 i 15m [emoji23][emoji1751][emoji2957]
Haha no tak, mamoza 🤣 akurat na przytulanki i buziolki, usypianiez, nawet zabawy nie będę narzekać 😄 a kolo.5-6miesiace ide do pracy wiec bedzie miala mala jeszvze babcie i tatusia troche wiecej niż zwykle wiec moooze jakos przeżyje, jak zobaczy ze bez mamy wcale nie ma takiej tragedii 😆 przynajmniej mam taka nadzieje. Poki co karmie piersia, mala czesciej mi się teraz budzi juz w nocy- wiec juz nie jest tak pięknie jak w poscie ktory tworzyłam.kilka dni temu 😅 wiec moze probuje nadrobić braki zza dnia, bo nadal za chętnie nie chce cyca.
 
reklama
Dostarcza, co prawda mało, ale za to dobrze przyswajalne. Nie mniej przy niedoborach trzeba je suplementować dziecku lekiem, bo samo mleko nie owystarczy.
Natqaa wiele czynników wpływa na anemię u niemowląt, są takie, które anemii na kp nie mają. A są takie które mają niezależnie od sposobu karmienia.
Tak, ale generalnie jest go za mało. Wielu pediatrow zaleca suplementować jeszcze w granicach normy, bo uznaje, że może mieć to wpływ na funkcjonowanie dziecka. U nas była suplementacja przez kilka mcy, ale małe dawki.

Co do snu - niedobory dha, anemia, niedobory kalorii w ciągu dnia, problemy z integracja sensoryczną, problemy z wydzielaniem melatoniny. To może mieć wpływ na zły sen. Ale można wszystko to wykluczyć i dziecko i tak będzie źle spało...
 
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
 
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
No dzieci rosną skokowo więc może odbije, zwłaszcza że częściej je [emoji106]
 
Rozwiązanie
Do góry