reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesieczne niemowle - ile razy je karmicie w nocy?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
 
reklama
Rozwiązanie
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
No dzieci rosną skokowo więc może odbije, zwłaszcza że częściej je [emoji106]
Moja zaraz kończy 4 miesiące. Je średnio co 1,5h-2h. Zdąża się, że częściej. Zazdroszczę Ci [emoji6]
6 miesięczniak myślę, że jeszcze w nocy potrzebuje jesc, ale roczniak już niekoniecznie. I tak, da się tego nauczyć dziecko, u mnie trwało to 3 dni. Pierwsza noc była mega trudna, dużo złości i płaczu. Siedziałam i przytulałam jakieś 2h. Drugiej nocy dopominała się 15min, 3ciej nocy obudziła się, zapytała o mleko, powiedziałam, że mleko śpi więc wzięła smoczka i zasnęła. Od tamtej pory karmień w nocy nie było.
Wszystkiego można nauczyć, tylko jakim kosztem? Trochę jak wypłakiwanie się czy nauka samodzielnego usypiania...
 
reklama
Moja zaraz kończy 4 miesiące. Je średnio co 1,5h-2h. Zdąża się, że częściej. Zazdroszczę Ci [emoji6]
6 miesięczniak myślę, że jeszcze w nocy potrzebuje jesc, ale roczniak już niekoniecznie. I tak, da się tego nauczyć dziecko, u mnie trwało to 3 dni. Pierwsza noc była mega trudna, dużo złości i płaczu. Siedziałam i przytulałam jakieś 2h. Drugiej nocy dopominała się 15min, 3ciej nocy obudziła się, zapytała o mleko, powiedziałam, że mleko śpi więc wzięła smoczka i zasnęła. Od tamtej pory karmień w nocy nie było.
U mnie jak się tak budzila co vhwile to były gazy nie glod.. znalazlam krople ktore zadzialaly i nagle w ciagu jednej nocy .. z pobudek co 1.5/2h.. zaczela sie budzic o 1 a potem 5 w nocy.. był to cud ktory trwał tydzien.. teraz tez sie zastanawiam czy przypadkiem delicol ktory daje.. nie przyspiesza jej trawienia i robi się szybciej glodna ? Musze to sprawdzić i poczytać w Internecie..
No i są dzieci które ladnie spia bedac na piersi.. mojej siostry synek od 7 mies spal.bez pobudek 12 h... ale przedtem o 21 dostal duza butle z kasza manna- wyrósł na bardzo mądrego i zdolnego dzieciaka ;) także sen... nieprzerwany i dobry jest ważny!! Dla dorosłego i malego..
 
No sprobuje ,bo marze o przespanej nocy ,tak lubie spac
Pierwsze dni beda masakra.. ale potem z dnia na dzien powinno być lepiej az... noc przespana. Jak zapewnisz jej dobra kolacje to z glodu sie nie będzie budzic.. podobno pomaga tez przejście na butelkę- nie chodzi mi o mm, ale sciagnie mleka i karmienie butla- wtedy dziecko odzwyczaja sie od cycka i juz tak w nocy za nim nie teskni :)
 
Lekarze zwykle tyle wiedzą o diecie i karmieniu dzieci co nic...
Screenshot_20200926_223735.jpg

Screenshot_20200926_223805.jpg
 
Ostatnia edycja:
Pierwsze dni beda masakra.. ale potem z dnia na dzien powinno być lepiej az... noc przespana. Jak zapewnisz jej dobra kolacje to z glodu sie nie będzie budzic.. podobno pomaga tez przejście na butelkę- nie chodzi mi o mm, ale sciagnie mleka i karmienie butla- wtedy dziecko odzwyczaja sie od cycka i juz tak w nocy za nim nie teskni :)
Pierś to nie tylko jedzenie. Nie mogę czytać tych rad jak wytresować dziecko.
 
reklama
Do góry