reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 miesieczne niemowle - ile razy je karmicie w nocy?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
 
reklama
Rozwiązanie
Pediatra stwierdzila ze 600g to mało, ale za jakies 2 tyg bedzie miala szczepienje i zważymy i zobaczhmh, ma szanse podwoić wage z wyjscia ze szpitala bo.miala 2950. Narazie mowila zeby dalej karmic piersia - moze to.taki okres tylko :)
No dzieci rosną skokowo więc może odbije, zwłaszcza że częściej je [emoji106]
Moja ma 4 miesiące i czasem budzi się 2 razy a czasem 6 :) nie zamierzam jej na sile przestawiać:p a to ze w 6 miesiącu dziecko karmione piersią nie Powinno jeść w nocy wydaje mi się bzdura totalna. Twoje maleństwo budzi się naprawdę rzadko wiec ciesz się. Moja starsza córka potrafiła budzić się co 15 min i tak cała noc... czasem nie spała kilka godzin w nocy. Wiec druga jak budzi się 3 razy w nocy uważam to za cud.
 
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?

witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?

[emoji2356] Gdzie czytałaś że dziecko 6miesieczne nie powinno jeść w nocy? Skoro się budzi i jest głodne to nic na to nie poradzisz, trzeba dać butle czy pierś i tyle.
Mój starszy syn mając pół roku fakt przesypiał całe nocki bez pobudek na jedzenie(byl na mm)
Za to córa ma obecnie prawie 16msc. Budzi się conajmniej 4razy w nocy na jedzenie. Kp. I to nie to że ma potrzebę ssania czy bliskości i budzi się żeby się poprzytulać do piersi. Ona ewidentnie budzi się na jedzenie, jak się naje to zasypia. Jakoś sobie nie wyobrażam próbować wcisnąć jej np wodę żeby ją oszukać czy smoczka (choć i tak nie używa) czy lulać 2h na rękach a i tak ostatecznie nakarmic.
KP to karm na żądanie. 3 msc to jeszcze maluszek musi jeść w nocy kiedy chce.
 
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
Hej jak na piersi to moje dzieciaki brałam do łóżka zawsze i ze mną spały... Dostawialam i szlam spać i może po dwa razy się budziły.... Miały na żądanie pierś zawsze choćby napić się. Karmiłam po półtora roku każde (a mam 2 dzieci) też mi się przestawiały dzień na noc więc nie raz siedziałam w nocy 2h i się bawiłam 🙈😅😅
 
Twoja córeczka jest jeszcze maleńka, karm na żądanie czy 3 czy 10 razy, to się zmienia jak w kalejdoskopie nieraz. Ja karmiłam syna dwa lata równo co 2h w nocy, córkę różnie, były czasy że budziła się dwa razy, było i kilkanaście pobudek. Tu nie ma reguły.
 
witajcie
Pytam z ciekawości- ile razy budza się wasze 3miesieczniaki w nocy na jedzenie? Moja idzie spac przed 20, potem budzi sie kolo 23 , potem kolo 1/2 i ostatni raz kolo 5/6. Przez jakis tydzien nie budzila mi się o tej 23 tylko 1/2, nie wiem co się nagle stało ze znowu budzi sie o 23.. karmie piersia. Zauwazylam tez ze przy jednym karmieniu (chyba o 2, chodz nie jestem pewna bo jestem zawsze zaspana) - troche sie wierci przy cycku i srednio je.. wiec tak mysle zeby zamiast cycka ja wtedy polelac i chwile pochodzić, dac smoka.. moze zamiast jesc chce się poprostu przytulić badz cos ja wybudziło.. moze potrzeba ssania. Ale nie chciałabym jej głodzić czy zaburzyx sobie laktacje.. co myślicie ? Czytalam tez opinie czy dziecko na kp czy mm od 6 mies8aca juz nje powinno jesc w nocy, ewentualnie popić wode i ze da się tego nauczyć dziecko i trwa to około tydzień.. jakies opinie?
Moja zaraz kończy 4 miesiące. Je średnio co 1,5h-2h. Zdąża się, że częściej. Zazdroszczę Ci [emoji6]
6 miesięczniak myślę, że jeszcze w nocy potrzebuje jesc, ale roczniak już niekoniecznie. I tak, da się tego nauczyć dziecko, u mnie trwało to 3 dni. Pierwsza noc była mega trudna, dużo złości i płaczu. Siedziałam i przytulałam jakieś 2h. Drugiej nocy dopominała się 15min, 3ciej nocy obudziła się, zapytała o mleko, powiedziałam, że mleko śpi więc wzięła smoczka i zasnęła. Od tamtej pory karmień w nocy nie było.
 
Ostatnia edycja:
[emoji2356] Gdzie czytałaś że dziecko 6miesieczne nie powinno jeść w nocy? Skoro się budzi i jest głodne to nic na to nie poradzisz, trzeba dać butle czy pierś i tyle.
Mój starszy syn mając pół roku fakt przesypiał całe nocki bez pobudek na jedzenie(byl na mm)
Za to córa ma obecnie prawie 16msc. Budzi się conajmniej 4razy w nocy na jedzenie. Kp. I to nie to że ma potrzebę ssania czy bliskości i budzi się żeby się poprzytulać do piersi. Ona ewidentnie budzi się na jedzenie, jak się naje to zasypia. Jakoś sobie nie wyobrażam próbować wcisnąć jej np wodę żeby ją oszukać czy smoczka (choć i tak nie używa) czy lulać 2h na rękach a i tak ostatecznie nakarmic.
KP to karm na żądanie. 3 msc to jeszcze maluszek musi jeść w nocy kiedy chce.
16 miesięczne dziecko nie ma potrzeby jedzenia 4 razy w nocy. Ba, śmiem twierdzic, że wogole już nie w nocy z nie powinno jesc. Ona się budzi, bo tak jest przywyczajona, więc taki ma rytm. Gdyby przez 2-3 noce nie dostała jedzenia na żądanie to budziłaby się mniej.
 
Nie planuje mojej malej oduczać TERAZ jedzenia w nocy, ale w przyszłości owszem. Karmic bede az nie wroce do pracy czyli w sumie 6mies.. moim zdaniem dziecko które budzi sie bardzo często sie po prostu meczy z jakiegoś powodu.. uważam i zdania nie zmienię, że dziecko powinno dla rozwoju miec zdrowy i spokojnych sen, pobudki co 15 min czy godzine w nocy nie są normalne.. albo dziecko cos boli, a jeżeli jest to glod to nieefektywnie ssanie lub inne przyczyny. Uczymy dzieci jesc rozszerzając diete, uczymy chodzić, mówić i powinniśmy... nauczyc spac- dla ich dobra ! Wiem ze teraz jest era karmienia na żądanie i tez uważam że jak dziecko jest glodne to trzeba nakarmic, ale często placz i marudzenie jest z głodem mylone przez nas, dziecko w pewnym momencie budzi sie w określonych godzinach nie z glodu a z przyzwyczajenia.. oczywiscie pomijam skoki rozwojowe czy jakies choroby. Osobiście nie planuje karmic dluzej niż pół roku- no chyba ze mi się odmieni i jednak praca mi na to pozwoli nie tracąc laktacji, ale mimo to zgadzam się ze jakos po pol roku - w 7 czy 9 mies dzieci powinniśmy nauczyc spac w nocy, nie koniecznie dla naszej wygody, ale też dla nich samych.
 
reklama
Ja Cie ... moja 12 miesięcy i 2 razy na jedzenie wstaje, nie da sobie wody wcisnąć, nie zasnie bez butli , co mam zrobić? Nie spac po nocach i słychać jak płacze?
 
reklama
16 miesięczne dziecko nie ma potrzeby jedzenia 4 razy w nocy. Ba, śmiem twierdzic, że wogole już nie w nocy z nie powinno jesc. Ona się budzi, bo tak jest przywyczajona, więc taki ma rytm. Gdyby przez 2-3 noce nie dostała jedzenia na żądanie to budziłaby się mniej.
Co za bzdury! Dziecko w końcu przestanie jeść w nocy, nie ma tu nic z przyzwyczajenia. Jedno moje dziecko zaczęło przesypiać noce jak miało 2 miesiące, drugie 9, trzecie koło roku, a teraz ma prawie półtora i pobudki na pierś są co chwilę. I nic oprócz piersi jej nie uspakaja, a ja nie mam sumienia jej tego zabierać i patrzeć jak płacze, bo już niby nie potrzebuje. Dzieci mają różne fazy. Niektóre są głodne, inne potrzebują bliskości, mają skoki, ząbkują itd itp.
 
Do góry