reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 migdał . Jak obkurczyć? Czy wycinać?

Martex2003

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2018
Postów
101
Witam dziewczyny. Mam synka niedlugo skonczy 3 lata. Po przebytym zapaleniu pluc w listopadzie ma przewlekly katar. Byliśmy na badaniu kamerką (mial wtedy lekką infekcje) i migdal wyszedl znacznie powiększony. Od razu dostalismy zalecenie dp wyciecia migdala. Dodam ze syn ma tez plyn w uszach przez co gorzej słyszy. Operacja to dla mnie ostatecznośc ,chciałabym najpierw spróbować jakos zmniejszyć mu ten migdal
Co sadzicie dziewczyny ? Znacie jakies sprawdzone metody ma obkurczenie migdala? Narazie przez miesiąc dostawal pronasal bral tez troche immupret oraz lymphomyosot teraz dajemy immunotrofine. Od laryngologa doslal proszki z efedryna. Proszę napiszcie wasze doswiadczenia z 3 migdalem czy dało sie obkurczyć moze ktoras z was ma doswiadcze ia z usuwaniem migdala . Bardzo prosze o rade.
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za rady, jutro umawiam mała na wizytę do laryngologa pewnie prywatnie żeby było szybciej, niech sprawdzi czy faktycznie ten migdał powiększony czy nie, bo widzę że się męczy tym oddychaniem przez buzie
:/
reklama
Jeśli chodzi o powikłania po zabiegu to nasz lekarz bardzo nas uspokajał że sami będziemy zaskoczeni jak dziecko szybko dojdzie do siebie i rzeczywiście córka wróciła do domu 3h po zabiegu i nie pamiętała ani zabiegu ani za bardzo miejsca w którym była, nie narzekała w ogóle na ból gardła i w zasadzie nie było po niej widać że cokolwiek się wydarzyło. Jedyne co to dziecko zaraz po zabiegu musi smarkać żeby rana się zasklepila i nie było powikłań i tu im mniejsze dziecko tym gorzej, bo nie rozumie dlaczego i po co. Dodatkowo zaraz po narkozie jest rozhisteryzowane i zdezorientowane więc tym trudniej od niego tego wymagać. Więc 3 lata to rzeczywiście mało. Jeśli chodzi o narkozę, to niestety chyba każdy rodzic się tego boi ale raczej jest to taki irracjonalny lęk.
 
Mój syn w tym roku ma mieć usuwany(5 lat) ktoś mi mowil, że nie usuwa się trzeciego migdałka przed 6 r.ż chyba nawet na tym forum.
Jednakże, mam już serdecznie dość ciągłej anginy i stanu zapalnego gardła więc zdecydowałam, że idzie.
W Kajetanach ma mieć robiony, więc jestem spokojna.
 
Podbijam wątek. U mnie córeczka dopiero niecałe 2,5 roku na początku września poszła do źłobka i złapała dość długo trwająca infekcję - miała ropny katar zółto zielonkawy - trwało to jakieś 2 tygodnie, po tym czasie spokój ale nadal gdzieś tam pokasływała. U lekarza byliśmy to on tylko płuca osłuchał. Od jakiegoś czasu jednak zauważyłam że oddycha przez usta,w nocy i za dnia, ma jakby zatkany nos że nawet jak je to musi robić przerwy aby powietrze złapać ale nie ma kataru ani żadnej wydzieliny, na moje to wszystko się skumulowało w zatokach. W nocy chrapie. Na swoje 2 lata i trochę mówi również bardzo, bardzo mało, same podstawy. Obawiam się właśnie że może być to przerost trzeciego migdałka. Mam do was pytanie jak wygląda samo badanie czy ten migdał jest powiększony ?? Moja już ryczy na samym wejściu u lekarza, wpada w panikę przy zwykłym osłuchaniu, nie wiem czy dadzą radę jej w ogóle włożyć rurkę do nosa, bo gdzieś czytałam że tak się to robi :/ Na pewno będę chciała to sprawdzić :)
 
U nas badali rurka do nosa. Cieniutka rurka szybko trwa badanie bo nagrywane jest kamerka. My trafiliśmy akurat na najcie sza rurkę dostępna w mieście jakiś nowoczesny sprzęt nwiec makabry nie bylo
 
Moja siostra miala usuniety migdal i bylo potem dobrze lepiej jak najszybciej isc na zabieg i zrobic...jeszcze miala od szwagierki coreczka w wieku 3lat bo tez miala problem ze sluchem i przez to malo co mowila tez miala problemy z mowieniem....zrobili zabieg i dziecko potem powoli nadrabialo....
 
Z wlasnego doświadczenia napiszę, żebyś nie wahała się z wycinaniem. Zabieg to chwila, dochodzi się do siebie szybko a komfort jest później znacznie większy. Taki przerośnięty migdał wkurza, nie dość, że masz głupie uczucie w gardle, to jeszcze mogą być z tego powodu różne powikłania. Córka moich znajomych do 2,5rż była praktycznie glucha, jak się okazało, to przez 3migdałek. Mozna próbować obkurczać ale wątpię, żeby to dało długotrwałe efekty.
 
reklama
Witajcie! Czyli jak dziecko chrapie może być to spowodowne trzecim migdałem? Moja córka była przeziębiona, a od kilku dni zauważyłam, że przez sen oddycha buzią oraz chrapie.
Dobrze rozumiem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry