reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 tydzien ciąży. Pomocy

Dołączył(a)
17 Lipiec 2021
Postów
12
Witam juz kiedys dodałam temat na tym forum ciąża czy brak " 14 czerwca miałam okres a do teraz brak więc 14 dzien opóźnienia 5 test pozytywny mam objawy różne ból piersi,zgada,biały śluz np .dzis byłam u ginekologa potwierdzić ciąża to Pani mówi mi że macica jest powiekszona co wskazuje na ciążę a na usg do pochwowym cos tam widać mówi ze to pęcherzyk ale ciezko stwierdzić bo jest za mały z wyliczeń był by 7 tydzien ale na 7 to jest za mały pęcherzyk więc mówię ginekologowi że 4 .07 doszło do stosunku z wtryskiem w pochwie to kazała mi przyjść za 2/3 tygodnie na usg ponownie i brqc kwas foliowy . A zrobiłam dzis test z tygodniem to wyszedł dodatni 3+ czyli doszło by do zapłodnienia pozniej po 4 i dopiero był by to 3 tydzien i stąd taki mały pęcherzyk. Z góry przepraszam jak nie jasno cos napisałam .. kobieta 25 lat
 

Załączniki

  • 20210727_143248.jpg
    20210727_143248.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 616
reklama
Witam juz kiedys dodałam temat na tym forum ciąża czy brak " 14 czerwca miałam okres a do teraz brak więc 14 dzien opóźnienia 5 test pozytywny mam objawy różne ból piersi,zgada,biały śluz np .dzis byłam u ginekologa potwierdzić ciąża to Pani mówi mi że macica jest powiekszona co wskazuje na ciążę a na usg do pochwowym cos tam widać mówi ze to pęcherzyk ale ciezko stwierdzić bo jest za mały z wyliczeń był by 7 tydzien ale na 7 to jest za mały pęcherzyk więc mówię ginekologowi że 4 .07 doszło do stosunku z wtryskiem w pochwie to kazała mi przyjść za 2/3 tygodnie na usg ponownie i brqc kwas foliowy . A zrobiłam dzis test z tygodniem to wyszedł dodatni 3+ czyli doszło by do zapłodnienia pozniej po 4 i dopiero był by to 3 tydzien i stąd taki mały pęcherzyk. Z góry przepraszam jak nie jasno cos napisałam .. kobieta 25 lat
Wiesz kiedy była owulacja? Mierzysz temperaturę? Robisz testy owu?
 
Tak wiem prowadze kalendarzyk według kalendarzyka to 4.07 był ostatni dzień jak doszło do wtrysku w pochwie , nie testów nie robie ,tak temperaturę tak mam podwyższoną 37 praktycznie cały czas
 
Tak wiem prowadze kalendarzyk według kalendarzyka to 4.07 był ostatni dzień jak doszło do wtrysku w pochwie , nie testów nie robie ,tak temperaturę tak mam podwyższoną 37 praktycznie cały czas
Kalendarzyk to nie metoda wyznaczania owulacji. Tylko zwykła statystyka.

A prawidłowo mierzysz temperaturę? I kiedy był skok? Jesteś w stanie na podstawie temperatury wyznaczyć moment owulacji?
 
No więc, nie masz pewności czy owulacja była wtedy kiedy wskazuje kalendarzyk. Co oznacza, że ciąża może być młodsza i dlatego ginekolog nic jeszcze nie widzi.

Jeżeli byłabym na Twoim miejscu to zbadała bym betę w laboratorium w odstępie 48 h żeby sprawdzić przyrosty. Jeżeli będzie prawidłowy to póki co bym się nie martwiła.

Ginekolog może uwidocznić pęcherzyk ciążowy przy becie ok 1000, a serduszko widać przy wartości 10000.
 
No więc, nie masz pewności czy owulacja była wtedy kiedy wskazuje kalendarzyk. Co oznacza, że ciąża może być młodsza i dlatego ginekolog nic jeszcze nie widzi.

Jeżeli byłabym na Twoim miejscu to zbadała bym betę w laboratorium w odstępie 48 h żeby sprawdzić przyrosty. Jeżeli będzie prawidłowy to póki co bym się nie martwiła.

Ginekolog może uwidocznić pęcherzyk ciążowy przy becie ok 1000, a serduszko widać przy wartości 10000.
Ok rozumiem to zrobię betę jeszcze przed kolejna wizyta
 
Witam juz kiedys dodałam temat na tym forum ciąża czy brak " 14 czerwca miałam okres a do teraz brak więc 14 dzien opóźnienia 5 test pozytywny mam objawy różne ból piersi,zgada,biały śluz np .dzis byłam u ginekologa potwierdzić ciąża to Pani mówi mi że macica jest powiekszona co wskazuje na ciążę a na usg do pochwowym cos tam widać mówi ze to pęcherzyk ale ciezko stwierdzić bo jest za mały z wyliczeń był by 7 tydzien ale na 7 to jest za mały pęcherzyk więc mówię ginekologowi że 4 .07 doszło do stosunku z wtryskiem w pochwie to kazała mi przyjść za 2/3 tygodnie na usg ponownie i brqc kwas foliowy . A zrobiłam dzis test z tygodniem to wyszedł dodatni 3+ czyli doszło by do zapłodnienia pozniej po 4 i dopiero był by to 3 tydzien i stąd taki mały pęcherzyk. Z góry przepraszam jak nie jasno cos napisałam .. kobieta 25 lat
Ten test pokazuje tylko, że do zagnieżdżenia doszło 3 lub więcej tygodnia temu. Czyli ciąża ma 6-7 tygodni wg tego testu. Ale to tylko test. Nie jest tak naprawdę diagnostyczny.
Nie wiadomo też, jaki sprzęt USG ma ta ginekolog, może po prostu nie był najlepszej jakości. :)
Zrób sobie betę jutro i będziesz wiedziała, jaką ma wartość. Powtórz po 48h i będziesz wiedziała, czy przyrasta prawidłowo. :)
I tak jak fresja pisze, nie wiesz, kiedy była owulacja i w jakim wieku jest ciąża tak naprawdę. :)
 
reklama
Te testy pokazują wiek ciąży od momentu zapłodnienia, a nie z ostatniej miesiączki, więc w sumie się zgadza [emoji3526]
 
Do góry